Војвођанска лига – север: Алемпић изједначио у надокнади

Комшијски дерби боље су почели Гложанци. Адамек је два пута угрозио гол Петровчана,  али је његов шут  блокирао Јакуш, а у 12. минуту је одлично реаговао голман Лења.
Milan Adamek/J. Puckovski

Будућност – Младост (БП) 1:1 (0:0)

ГЛОЖАН: Стадион Будућности; гледалаца: 300, судија Чапо (Суботица). Стрелци: Алемпић у 95. за Будућност, а Илић у 76. минуту за Младост. Жути картони: Ралевић и О. Штефек (Будућност), Нешковић, Северињи, Бабјак, Илић, Фабри (Младост).

БУДУЋНОСТ: Ивић, Гаћеша, О. Штефек, Грујић, Алемпић, Ралевић, Д. Ковачевић (Вујиновић), Ђ. Ковачевић (Стојаковић), Јосиповић, Ренић, Адамек (Дугоњић).

МЛАДОСТ: Лења, Ожват, Рупар, Нешковић, Бабјак, Зељковић, Илић (Фабри), Пејчић, Павлис (Ђокић), Северињи (Кобиларов), Јакуш.

После грешке голмана Ивића у 37. минуту Ожват је шутирао  према голу, али је лопту са гол линије избио Алемпић.

Друго полувреме је било боље од првог. У гфинишу утакмице најпре су шансе пропустили Д. Ковачевић за домаће, а Пејчић и Ожват у једном нападу за госте. У 76. минуту, само неколико секунди после уласка у игру, са десне стране је вихорни Кобиларов проиграо Илића који је лопту са три метра убацио у мрежу Ивића.  Гложанци су изједначили у последњим тренуцима меча, када је штопер Алемпић одбијену лопту упутио у доњи десни угао Лење.

Ј. Пуцовски

Задругар - Србобран 0:3 (0:3)

СРПСКИ МИЛЕТИЋ: Игралиште Задругара, гледалаца 70, судија: Воркапић (Сомбор). Стрелци: Грабеж у 15. Вујичић у 18. Ћовин у 29. минуту (из пенала). Жути картони: Пековић (Задругар), а Вујичић и Ђоровић (Србобран).

ЗАДРУГАР: Марковић 8, М. Вуковић 6, Ланчужанин 6 (Павков 6), Пејић 6, Д. Вуковић 7 (Павићевић 6), Пековић 6, Симић 6 (Ранчић), Марјанац 6, Лончаревић 6, Стојановић 6, Бранковић 7.

СРБОБРАН: Кронић, Тешановић 7 (Сушић), Пронек 7, Вујичић 8, Икрашев 7, Дашић 7, Ђоровић 7 (Марјанов), Бортник 7, Ћовин 8, Грабж 8, Хађинац 7 (Филиповић).

Гости су у потпуности надиграли подмлађену екипу Задругара и са три ефектна гола однели бодове. Голман домаћих одбранио је још неколико опасних шутева и тако спасао свој тим убедљивијег пораза. Најбољи актер сусрета је Грабеж.

А. Чичић

Таванкут - Бачка (П) 4:1, Текстилац - Раднички (С) 1:1, Полет (К) - Препород 2:0, Будућност (Г) - Младост (БП) 1:1, Младост АПА - Слога (Ч) 2:1, Задругар - Србобран 0:3, Младост (Т) - БСК 2:1. Слободна је била  Тиса.