Војвођанска лига – Север: Бошковић одлучио сомборски дерби

Градски дерби је оправдао очекивања. У борбеном сусрету пресудио је један изванредан потез, Бошковић је ударцем са 25 метара сместио лопту под пречку.
Fudbal

Раднички (С) - Раднички (Ст) 0:1 (0:1)

СОМБОР: Игралиште Радничког, гледалаца 600, судија: Сабо (Кула), стрелац: Бошковић у 44. минуту.

РАДНИЧКИ (С): Јеличић 7, Мартиновић 7,5, Рњак 7 (Тевановић), Ердеи 7, Чуљак 7 (Жежељ), Матијевић 7 (Радев), Ресановић 7, Веселиновић 7, Сапозниченко 7, Вукадиновић 7, Лакић 7.

РАДНИЧКИ (СТ): Павасовић 7, Баљак 7, Кобиљски 7, Матијашевић 7,Радмановић 7, Ђуровић 7, Шћепановић 7 (Митровић), Бошковић 8, Гороњић 7, Богуновић 6,5, Антунић 7, Сазовић.

Ривали су, у наставку, имали по две прилике, али без промене резултата.

С. Р.

Будућност (М) - Младост (Т) 0:1 (0:0)

МЛАДЕНОВО: Стадион Будућности, гледалаца:150, судија: Ђ.Допуђа (Бачка Топола), стрелац: Јелић у 88. минуту, жути картони: Ђумић (Будућност), а Адамовић, Јелић, Цигановић (Младост).

БУДУЋНОСТ (М): Лугоња, Медић, Радичић, Антонић, Ралевић, Дујаковић (Илеш), Вичентијевић , Тасић, Јосимовић, Ђумић, Прошић. МЛАДОСТ (Т): Ађански, Цигановић, Савин, Адамовић, Јелић, Ловрић, Козомора, Бановић, Јовић (Мудрински), Срданов (Балинт), Комленић (Башић).

Тврда, борбена и не претерано квалитетна била је утакмица у Младенову. Малобројне биле су и шансе пред оба гола. Оно што није реализовао нападач Владимир Тасић за Младеновљане, казнио је штопер Туријаца Братислав Јелић. Он је главом послао лопту у небрањени део мреже домаће екипе.

Ђ. Шт.

Тиса – Полет (К) 4:0 (1:0)

АДОРЈАН: Игралиште Тисе, гледалаца 50. Судија: Кисин (Бач). Стрелци: Тодоровић у 27, Шицар у 57, Боршош у 67. и Чанади у 88.минуту. Црвени картон: Благојевић (Полет).

ТИСА: Тасић 7, Лазић 7 (Вујаклија 7), Панић 7, Мандић 7, Шицар 8, Таћи 7, Боршош 7 (Шабан 7), Чабрило 7, Ђурановић 7 (Чанади 7), Тодоровић 8, Шијачић 7.

ПОЛЕТ: Марковић 6, Благојевић 6, Станојковић 7, Ж. Станковић 6, С. Станковић 6, Јововоић 6, М. Стошић 7, Анђелковић 6, Јоветић 6, Стошић 6, Малиновић 6.

Тиса се представила као боља и квалитетнија екипа, а гости из Каравукова су се од самог почетка оријентисали на одбрану и контранападе.

Одбрана гостију одолевала је до 27.минута када је Тодоровић из слободног ударца са 20 метара савладао Марковића, а до одмора нападачи Тисе пропустили су пуно шанси.

Предност је у 57.минуту после лепе акције удвостручио Шицар, а десет минута касније после прекида на упућену лопту са средине терена натрчао је Боршош и шутирао неодбрањиво.

Због две опомене поцрвенео је Благојевић, а нови пех за екипу Полета која је дошла без резервних играча, десио се у 78.минуту када је голман Марковић приликом интервенције на набачену лопту налетео на саиграча С. Станвића и повредио га у предлеу ока, па је морао бити пребачен у болницу, тако да је Полет утакмицу завршио са девет играча. У самом финишу убедљиву победу Тисе потврдио је Чанади.

М. Митровић

Црвенка - Бачка 1:1 (1:1)

ЦРВЕНКА: Стадион “Милорад Yомба”, гледалаца 100, судија: Крнета (Бачка Паланка), стрелци: М. Суботић у 13. (из пенала) за Црвенку, а Станачев у 45. минуту за Бачку.

ЦРВЕНКА: Ђуришић, Кочић 7, Ковачевић 7, Булатовић 7, Драговић 7 (Ј. Суботић), Бабић 6 (Керекеш 6), М. Суботић 7, Фуртула 6, Вујовић 6, Манојловић 6, Шакић 6.

БАЧКА: Маровић 7, Дослов 7, Миличић 7, Ђуровић 6, Трбовић 7, Гњатовић 7, Недић 6 (Бјелић), Станачев 7, Боренов 6 (Миловановић), Живков 7, Шотра 6.

Након раног вођства домаћина у 13. минуту голом М. Суботића из пенала, гости су у 45. минуту постигли изједначење из противнапада преко њиховог најбољег играча Станачева.

Показало се да је то био њихов и једини ударац ка голу Ђуришића током целог сусрета и уједно коначан резултат, којим су Пачирци заслужено освојили бод.

Т. Јововић

Текстилац - Бајша 0:3 (0:2)

ОYАЦИ: Грдски стадион, гледалаца 100, судија: А. Шипош (Србобран), стрелци: Ујхалец у 8, Кочиш у 25. Скач у 75. минуту.

ТЕКСТИЛАЦ: Игњатовић 7, Радојчић 5 (Илић 6), Р. Миленковић 6, Дакић 6, Јосовић 6, Огњеновић 6, Прелић 7 (Спасић), Н. Миленковић 6, Митровић 6, Стевановић 5 (Латиновић 6), Ђокић 5.

БАЈША: Дамјановић 7, Марјановић 7, Тресиглавић 7, Лаћак 8, Мајорош 7, Жембери 8, Кочиш 8 (Сакач 7), Мајкић 7, Кривокапић 7, Ујхалец 8, Манојловић 7 (Тот).

Оyачани су ушли у меч без петорице стандардних првотимаца што се на крају одразло на резултат. Гостујући тим је повео већ у 8. минуту када је расположени Ујхалец крунисао лепу акцију свог тима.

Недуго затим тим из Бајше је увећао предност, а у листу стрелаца овога пута уписао се Кочиш. Након примљеног поготка досуђен је казнени ударац за домаћи тим. Међутим, Владимир Прелић је оштро шутирао високо преко гола.

На почетку другог дела игре расположени Прелић је из велике даљине оштро шутирао и погодио стативу. До краја сусрета малобројни гледаоци су видели још један погодак у режији фудбалера из Бајше. Стрелац трећег поготка за госте био је Сакач..

С. Јовин

БСК - Врбас 2:3 (1:2)

БАЧКИ БРЕСТОВАЦ: Игралште БСК-а, гледлаца 800, судија: Мартиновић (Кљајићево), стрелци: Данојевић у 27. и 67. за БСК, а Тешановић у 20. Вујошевић у 25. и 52. минуту (из пенала) за Врбас. Жути картони: Бељански, Косовац, Савић, М. Божић, Павков (БСК), Којичић, Тешановић, Дулетић, Крајиновић (Врбас).

БСК: Косовац 7, Станић 6,5, М. Божић 6,5, Бачић 6,5, Дивјак 7, Агбаба 6, Медић 6,5, Бељански 6, Свић 6,5, Данојевић 7,5, Н. Божић 6 (Павков 6).

ВРБАС: Јовичић 7,5, Рогановић 7, Павичевић 7,5, Шмит 7, Тешановић 8, Вујошевић 8, Крајиновић 7, Маројевић 7, Богавац 6,5 (Дулетић 6,5), Јакић 6,5, Којичић 6,5.

Гостима је припао први део, који су решили у своју корист, головима Тешановића и Вујошевића. У наставку Брестовчани су заиграли врло боље сем часног пораза нису могли више. Агбаба је промашио је три идалне прилике.

А. Чичић

Слога - Таванкут 4:1 (2:0)

ЧОНОПЉА: Игралишт Слоге, гледалаца 100, судија: Крушић (Кањижа), стрелци: Владетић у 15. Стојшић у 40. Лучић у 75. и Јајић у 86. за Слогу, Визин у 88. минуту (из пенала) за Таванкут.

СЛОГА: М. Милошевић, Кемењи 6,5, Рајчанин 6,5, Н. Милошевић 6,5, Владетић 7, Нинковић 7,5, Видовић 7, Коњовић 7, Лучић 7 (Мијатовић), Стојшић 7 (Јајић 7), Штрбац 8 (Вукас).

ТАВАНКУТ: Сабо 6, Кујунџић 6, Слобода 6,5, Пејић 6 (Допуђ 6), И. Скендеровић 6,5, Пољаковић 6,5, Шимић 6,5, Визин 6,5, Францишковић 5,5, Н. Скендеровић 6, Плавшић 6.

Фудбалери Слоге су лако дошли дол победе. Повели су преко Владетића, пет минута пре краја првог полувремена Стојшић је после асистенције Штрпца обезбедио убедљиву предност.

У наставку домаћи постижу још два лепа гола преко Лучића и Јајића, да би Таванкућани ублажили резултат из пенала два минута пре краја сусрета преко Визина.

С. Р.

Будућност - Младост (Т) 0:1, Тиса - Полет (К) 4:0, Младост АПА - Младост (БП) 2:1, БСК - Врбас 2:3, Раднички (С) - Раднички 0:1, Текстилац - Бајша 0:3, Црвенка - Бачка 1:1, Слога (Ч) - Таванкут 4:1.