Војвођанска лига – север: Чонопљани шестицом чувају врх

​​​​​​​Раднички (С) - Слога (Ч) 2:6 (0:2)
sloga conoplja

СОМБОР: Градски стадион, гледалаца 100, судија: Мартиновић (Кљајићево), стрелци: Стевановић у 64. А. Зорица у 74. за Раднички, а Пурић у 16. Ђоровић у 33. и 61. Вемић у 54. Рајчанин у 82. Коњовић у 84. минуту за Слогу. Жути картони: Олујић (Раднички), Нинковић (Слога).

РАДНИЧКИ: П. Зорица 6, Ковачевић 6, Ердељ 6, Лукић 6, Мартиновић 6, Олујић 6, Стевановић 6,5 (Ковачевић 6), Лукић 6, Пајин 7, Арсиди 7, Мартиновић 6, 6 (А. Зорица 7).

СЛОГА: Бојовић 7, Гргић 7 (Бојић 6,5,), Бједов 7, Видовић 7 (Кемењ 7), Човин 7,5, Нинковић 7,5, Вемић 7 (Рајчанин 7), Коњевић 7, Пурић 7, Ђоровић 8, Бојић 7,5.

Укомшијском дербију боља је била Слога. Пурић је започео серију голова а завршио је Коњовић у 84. минуту. Слога је играла одлично.

С. Ст.

Текстилац - Младост (БП) 1:1 (1:0)

ОЏАЦИ: Градски стадион, гледалаца 200, судија: Вукановић (Суботица), стрелци: Божичић у 20. за Текстилац, а Плавшић у 63. минуту за Младост. Жути картони: Миленковић, Бакић, Станојковић (Текстилац), Шпрох, Малиџан, Валентик (Младост). Црвени картон: А. Миленковић (Младост).

ТЕКСТИЛАЦ: Игњатовић 8,5, Стевановић 7,5, Огњеновић 7, Гостовић 7, Дакић 6,5 (Р. Миленковић 6,5), Божичић 7,5, Прелић 7, Илић 6,5, Н. Миленковић 7, Дивљак 7, Агбаба 6,5 (Станојковић 6,5).

МЛАДОСТ: Лења 7, Ожват 7,5, Шпрох 7, Мрђан 7, Плавшић 8, Џаковић (Бероња 7), Кања 7,5, Иветић 7,5, Фабри 7,5, Станић 7 (Малиџан 7), Валентик 7 (А. Миленковић).

У дуелу комшијских ривала виђена је квалитетна утакмица на којој је могло бити још погодака. Уводни тренуци утакмице припали су гостима из Бачког Петровца који су пропустили да реализују три стопостотне прилике,  голман Оџачана Милош Игњатовић у дуелу један на један излазио као победник. Прву праву прилику домаћи фудбалери су крунисали поготком. Капитен Дарио Божичић је био присебан.

Изједначење је уследило у 67. минуту када је Игор Плавшић из близине погодио небрањени део мреже домаћег голмана Игњатовића. У последњих десетак минута било је прилика на обе стране али су мреже остале нетакнуте.

С. Јовин

Таванкут - ЧСК 0:3 (0:3)

ТАВАНКУТ: Стадион Таванкута, гледалаца 100, судија: Репчек (Врбас), стрелци: Тасић у 18. Јефтић у 23. Поткозарац у 45. минуту (из пенала).

ТАВАНКУТ: Габрић 6,5, Скендеровић 6, Слобода 5,5, Гњатовић 6, Облаковић 5,5, Контић 5,5, Пољаковић 6,5, Визин 6, (Шимић 6,5,), Пејић 5,5  (Спремо 6) Н. Скендеровић 6, Годар 6, Војнић 6.

ЧСК ПИВАРА: Ивановић 7,5, Томовић 7, Зирић 7, Мрчик 7,5, Балуновић 7, Јевтић 7,5, Ђумић 7, Јелић 7, Тасић 7 (Илче 6,5), Поткозарац 8 (Плавшић 6,5), Ивановић 7 (Костадиновић 7).

У дербију је приказана добра утакмица. У другом делу су гости дошли до вођства преко Тасића у 18. минуту. Домаћа одбрана је погрешила а Јевтић је постигао гол. Гости су имали пенал минут пре краја првог полувремена, а стрелац је био Поткозарац. Таванкућани су покушавали нешто да ураде а врло добра екипа Пиваре је одиграла добро и однела сва три бода.

С. Ст.

Бајша - Тиса 2:1 (1:0)

БАЧКА ТОПОЛА: Стадион Академија фудбала, гледалаца 100, судија: Ковач (Кула), стрелци: Лаћак у 25. (из пенала) и у 70. за Бајшу, Мандић у 60. минуту за Тису.

БАЈША: Дамјановић 7, Тресиглавић 7, Маријановић 7, Мајкић 7, Кривокапић 7,5, Борош 7,5, Лаћак 8, Михалец 7 (Рхаић 7), БОровац 7 (Кочиш 7), Лекаји 7,5, Манојловћ 7.

ТИСА: Тасић 7, БЈелобрк 7, Киш 7, Жмукић 7,5, Живковић 7,5, Ђукановић 7, Шијачић 7 (Нађ 6,5), Лојалзи 6,5 (Панић 6,5), Тахси 6,5 (Мандић 7), Боршош 7, Шицар 7,5.

Домаћи су дошли до вођства у 25. минуту преко Лаћака из оправдано досуђеног пенала. У другом делу игре гости су брзо изједначила преко Мандића у 60. минуту. Бајша се није предавала, нападала и у самом финишу преко Лаћака освојила бодове.

С. Ст.

Панонија - Раднички 3:1 (2:0)

ПАНОНИЈА: Стадион Паноније, гледалаца 100, судија: Мрђеновић (Врбас), стрелци: Бановић у 4. и 88. Тутић у 40. за Панонију, а Кекезовић у 74. минуту за Раднички.

ПАНОНИЈА: Иванишевић 7, Кочиш 6, Војновић 7, Пешут 7, Медић 7, Драговић 6 (Токоди 6), Кандић 7 (Јовановић), Лукић 6, Тутић 7, Дејак 7 (Боговац), Бановић 8.

РАДНИЧКИ: Ракић 6, Станар 6, Матић 6 (Јовановић 6), Лазаревић 6, Кекезовић 6, Митић 6, Лазић 6, Маринковић 6, Маравић 6, Чекић 6, Лончар 6.

Домаћи су рано повели већ у 4. минуту преко Бановића на асистенцију Тутића. При крају првог полувремена домаћи су постигли гол преко Тутића за 2:0. У наставку игре Раднички је покушавао да дође до бољег резултата, али у томе није успео, али у 74. минуту смањио је резултат преко Кекезовића. Два минута пре краја сусрета најбољи играч на терену Бановић је постигао свој други гол и поставио коначан резултат.

С. Ст.

Стари градВрбас 0:0

БАЧКА ПАЛАНКА: Игралиште Старог града“, гледалаца 100, судија Стеван Јурић (Сента). Жути картони: Влајић, Б. Глувић (Стари град), Сакач, Кулић, Авдаловић, Симић и Тепавчевић (Врбас).

СТАРИ ГРАД: Стојчевић 6,5, Батиница 6 (Субошић 6), Кнежевић 6, Влајић 6,5, Крајновић 6,5, Новевски 6, Ђекић 6,5, Радић 6,5 (Зељко -), Глувић 6,5, Живић 6 (Крстић 6,5).

ВРБАС: Јовичић 7, Рогановић 7, Сакач 7, Авдаловић 7, Новићевић 7, Тешановић 7 (Фејса 7), Крајиновић 7,5, Симић 7, Којичић 7,5, Кулић 7,5, Тепавчевић 7,5 (Докнић -).

У утакмици која највећим делом није могла да задовољи присутне гледаоце, гости су успели да остваре циљ и однесу један бод из Бачке Паланке. Кад се све сабере, нерешен резултат је и најреалнији исход ове утамице која ће брзо бити заборављена.

М. Ђ. Кременовић

Младост (Т) - Бачка 0:2, Таванкут - ЧСК Пивара 0:3, Бајша - Тиса 2:1, Крила Крајине - Младост(А ) 1:1, Текстилац - Младост (БП) 1:1, Стари град - Врбас 0:0, Црвенка - Војводина 1:0, Раднички - Слога 2:6.

1. Слога             9      8      1      0      31:7  25

2. Младост (А)   9      5      3      1      18:7  18

3. ЧСК Пивара    9      5      3      1      18:8  18

4. Таванкут         9      5      1      3      9:9    16

5. Стари град     9      4      3      2      19:9  15

6. Бајша              9      4      3      2      19:14        15

7. Војводина      9      3      5      1      11:5  14

8. Врбас             9      4      2      3      10:10        14