Војвођанска лига – север: Драма у Оџацима

​​​​​​​Текстилац–Младост (Т) 2:1 (0:0)

ОЏАЦИ: Градски стадион, гледалаца 100, судија: Чапко (Руски Крстур), стрелци: Агбаба у 66. и Илић у 92. за Текстилац, а Гашић у 65. минуту за Младост.

ТЕКСТИЛАЦ: Игњатовић 7, Илић 8, Гостовић 7, Миленковић 7,5, Дакић 7 (Дивљак 6,5), Божичић 7, Огњеновић 7, Прелић 7,5, Митровић 6,5, Агбаба 8, Стевановић 6,5.

МЛАДОСТ: Аћански 8, Живановић 6,5, Комленић 6,5, Цигановић 7, Мрђан 6,5, Козомора 7, Син. Гашић 7, Адамовић 6,5, Тривић 6,5 (Балинт), Срданов 7, Лаушев 7 (Стајки 6), Срђ. Гашић 7.

На утакмици у Оџацима виђена је права фудбалска драма. У последњим тренуцима утакмице расположени Драгомир Илић након кикса противничке одбране успео да савлада голмана из Турије и донесе значајну победу свом тиму у борби за опстанак.

Прво полувреме је протекло у константним нападима фудбалера Текстилца. Два пута у изгледним позицијама био је Дакић, а једанпут Агбаба. Гости из Турије су се оријентисали углавном на одбрану свог гола. Иако су први дошли до предности поготком Гашића у 65. минуту из слободног ударца. Само што су домаћи кренули са центра уследило је изједначење голом расположеног Петра Агбабе који је са десетак метара главом проследио лопту у небрањени део мреже.

С. Јовин

Војводина - Врбас 1:2 (0:2)

БАЧКО ГРАДИШТЕ: Стадион Војводине, гледалаца 100, судија: Л. Латиновић (Бачка Паланка), стрелци: Н. Кудрић у 48. (из пенала) за Војводину, а Симић у 4. и 25. минуту за Врбас.

ВОЈВОДИНА: Милованов 5,5, Веин 6, Марковић 6 (С. Јанковић), Д. Кудрић 6, Билбија 6, Јелић 5,5, (Бранков), Н. Јанковић 6, Н. Кудрић 6,5, Бачановић 6, Илић 5,5 (В. Михајловић), Пеленгрић 5,5.

ВРБАС: Кронић 7, Сакач 7, Авдаловић 7, Новићевић 8, Јовичић 7,5, Крајиновић 8, Симић 8,5, Фејса 7,5, Којичић 7, Кулић 7, Тепавчевић 7.

Милош Симић је­ из слободних удараца постигао два гола и решио меч. Врбашани су до одласка на одмор оставили добар утисак погодивши пречку и стативу.

Почетком другог полувремена Ненад Кудрић први стралац Војводине био је сигуран реализатор најстроже казне, пошто је непрописно заустављен Бачановић.  У финишу утакмице Градиштанци су имали неколико прилика, али нису били прецизни.

С. Р.

Бајша - Бачка (П) 1:3 (1:1)

БАЧКА ТОПОЛА: Игралиште Академије фудбала, гледалаца 100, судија: Нешић (Суботица), стрелци: Лекаји у 30. за Бајшу, Миловановић у 6. Момчиловић у 65. и 85. минуту за Бачку.

БАЈША: Дамјановић 5, Тресиглавић 6, Вујачић 5, Кривокапић 6, Манојловић 5, Врачар 5, Борош 5, Јерковић 5 (Пинтер 6), Маријановић 5, Лекај 6, Михалец 6 (Жембери 6)

БАЧКА: Станчић 8, Кујунџић 7, Дослов 7, Вукелић 8, Глоговац 7, Момчилов 8, Станар 7, Миловановић 7, Шабан 7, Шотра 7 (Лебовић 7), Павичевић 7 (Бабић 7).

Бајша је одиграла слабу утакмицу. Домаћи су правили грешке а гости дошли у вођство у 6. минуту преко Миловановић. Домаћи су изједначили преко Лекаја у 30. минуту. У другом делу Пачирци су били бољи и остварили важну победу.

С. Ст.

Стари град  -  ЧСК Пивара 2:0 (0:0)

БАЧКА ПАЛАНКА: Игралиште Старог града“, гледалаца 250, судија Кисин (Бач). Стрелци, Радаковић у 68 и Ковачевић у 84. минуту. Жути картони, Субошић, М.Глувић, Живић (Стари Град), Плавански, Поткозарац, Балиновић (ЧСК Пивара). Црвени картони, Ивковић, Поткозарац (ЧСК Пивара).

СТАРИ ГРАД: Стојковић 7, М. Глувић 6,5(Живић -), Батиница 7, Кнежевић 6 (Субошић 6,5), Зељко 7 (Радаковић 7), Влајић 7,5, Крајновић 6,5, Ђекић 6,5, Радић 6,5, Б.Глувић 7 , Ковачевић 7.

ЧСК ПИВАРА: Танкосић 7, Томовић 6,5, Јевић 6,5, Балиновић 6,5, Јевтић 7, Плавански 6 (Н. Зирић 6,5), Јелић 6, Тасић 6 (Д. Зирић -), Поткозарац 6, Крстановић 6, Ивковић 6.

У 45. минуту, судија Кисин потпуно оправдано, из игре је искључио два играча ЧСК Пиваре, Ивковића и Поткозарца, па су гости друго полувреме одиграли са девет фудбалера. Домаћа екипа је искористила бројчану предност и најпре преко „резервисте“ Радаковића у 68. минуту, повела са 1:0, а потом и преко Ковачевића у 84. минуту, стигла до коначних 2:0.

М. Ђ. Кременовић

Слога - Младост (БП) 3:0 (2:0)

ЧОНОПЉА: Игралиште Слоге, гледалаца око 100. Судија: Милосављевић (Суботица). Стрелци: Пурић у 16. (из једанаестарца), Нинковић у 35. и Стојшић у 72. минуту. Жути картони: Бојич и Видовић (Слога), а Малиџан (Младост).

СЛОГА: Буловић, Гргић, Ћовин (Веселиновић), Вемић (Рајчањи), Нинковић, Коњовић, Пурић (Стојшић), Ђоровић, Видовић, Бојић, Бајчев.

МЛАДОСТ: Лења, Шпрох, Плавшић (Чиеп), Ђаковић (Лешков), Малиџан, Кања, Иветић, Загорчић (Ожват), Фабри, Бероња, Станић.

Рутинска победа водећег тима лиге. Пурић је отворио серију погодака ударцем са беле тачке. Нинковић је у финишу полувремена удвостручио разлику. Коначан резултат поставио је Стојшић.

С. М.

Раднички (С) - Младост (А) 0:2 (0:0)

СОМБОР: Градски стадион, гледалаца око 100. Судија: Репчек (Врбас). Стрелци: Рапаић у 52. и Митровић у 63. минуту. Жути картони: Павин, Мартиновић, Јосић и Н. Тевановић (Раднички), Јововић и Митровић (Младост Апа).

РАДНИЧКИ: Везмар, Н. Тевановић, Ђукановић, Мартиновић (Мијовић), Митровић, С. Тевановић, Лукић, Павин (Зорица), Лакић (Коларић), Јосић, Ресановић.

МЛАДОСТ: Јеличић, Јововић, Родић (Бачић), Басарић (Дулић), Ожеговић, Пешић (Крунић), Рапаић, Златковић, Вујин, Митровић, Мишковић.

Фењераш није издржао. Комшије из Апатина су у уводној трећини наставка преломили сусрет. Рапаић је погодио са беле тачке. Десетак минута касније Митровић је поставио коначан резултат.

С. М.

Крила Крајине  -  Таванкут  1:1 (1:0)

БАЧКА ПАЛАНКА: Игралиште ЈП СРЦ „Тиквара“, гледалаца 100, судија, Немања Стојчевић (Сомбор). Стрелац: Будисављевић у 40. за Крила Крајине, а Гњатовић у 64. минуту за Таванкут. Жути картони, Дукић, Дувњак (Крила Крајине), Скендеровић, Пауновић, Видаковић (Таванкут).

КРИЛА КРАЈИНЕ: Ражић 6,5, Вигњевић 6,5, Ступар 6,5 (Медан -), Дувњак 6,5, Пилиповић 6, Зелинчевић 6,5, Карановић 6 (Марио Гајдобрански -), Будисављевић 7 (Марковић 6), Дукић 6, Лончаревић 6, Марко Гајдибрански 6.

ТАВАНКУТ: Хорвацки 7, Скендеровић 7, Куктин 7, Гњатовић 7,5, Облаковић 7, Пољаковић 7, А. Кујунџић 7 (Тумбас -), Визин 7,5, Б.Кујунњоћ 6,5, Спремо 6,5 (Годар 6,5), Пауноивић 7 (Видаковић -).

Домаћи фудбалери су дошли у вођство. У 40.мминуту након добро убачене лопте са десне стране, Будисављевић је погодио десни доњи угао, гола голмана Хирвацког. Коначан резултат поставио је Гњатовић у 64. минуту.

Црвенка - Тиса 0:2 (0:0)

ЦРВЕНКА: Стадион Црвенке, гледалаца 50, судија: Тановић (Суботица), стрелци: Шицар у 72. (из пенала) и Мандић у 88. минуту.

ЦРВЕНКА: Гостовић 7, Ивић 6, Латиновић 6, Ракочевић 7, Костић 6, Шакић 6, Суботић 6, Бошковић 6, Бабић 6, Петрић 6, Бакић 6.

ТИСА: Тасић 7, Миљашевић 7 (Прекпалај), Бјелобрк 7, Киш 7, Панић 7, Шицар 7, Жмукић 7, Живковић 7, Арежина 7 (Мандић 7), Боршош 7 (Јовић 7), Ђурановић 7.

У другом делу потпуна доминација гостију.

С. Р.

Бајша - Бачка 1:3, Крила Крајине - Таванкут 1:1, Текстилац - Младост (Т) 2:1, Стари град - ЧСК Пивара 2:0, Црвенка - Тиса 0:2, Раднички - Младост (А) 0:2, Слога - Младост (БП) 3:0, Војводина - Врбас 1:2.

1. Слога             13     12     1      0      40:7  37

2. Младост (А)   13     8      3      2      29:11        27

3. ЧСК Пивара    13     7      4      2      24:12        25

4. Врбас              13     7      2      4      20:14        23

5. Таванкут         13     7      2      4      15:13        23

6. Стари Град     13     6      4      3      28:14        22

7. Тиса                13     5      6      2      15:11        21

8. Младост (БП) 13     6      1      6      24:18        19