Војвођанска лига – Север: Ефикасни Србобранци

БСК - Србобран 2:5 (1:3)
fudbal lopta

БАЧКИ БРЕСТОВАЦ: Игралиште БСК-а, гледалаца 150, судија: Јурић (Сента), стрелци: Н. Божић у 40. Агбаба у 47. за БСК, а Ћовин у 4. Д. Тешановић у 19. Сушић у 29. Дукић у 66. Пејовић у 83. минуту за Србобран. Жути картони: Станић, Н. Божић, Бојић (БСК).

БСК: Дражић 6, Станић 7, М. Божић 6, Зеленовић 6, Агбаба 7 (Ћујић), Тимар 7, Бојић 7, Савић 6, Милановић 7, Медић 6 (Бељански 6), Н. Божић 6.

СРБОБРАН: Бабин 7, Тешановић 8, Пронек 7, Икрашев 7, Дашић 7, Сушић 7 (Шпановић 7), Бортник 7, Н. Тешановић 7, Ћовин 7 (Дукић 7), Пејовић 8, Хађинац 6.

У сусрету без резултатског значаја, гости иако су игралуи у  подмлађеном саставу, показали су зашто су први. Постигли су веома ефектне голове. Најлепши је постигао Ћовин у 4. минуту из слободног ударца са 25 метара. Домаћин иако у ослабљеном саставу успео је да пружи достојан отпор, а голове Николе Божића и Абгабе ублажили су пораз.

А. Чичић

Полет - Раднички (С) 1:1 (0:0)

КАРАВУКОВО: Игралиште Полета, гледалаца 100, судија: Маравић (Црвенка), стрелци: Богдановић у 48. за Полет, а Сапозниченко у 76. минуту за Раднички. Жути картони: Анђелковић, Ристић (Полет), Ердељи (Раднички).

ПОЛЕТ: Ивановић 7, Анђелковић 7, Тасић 6, Дорословац 7, Станковић 8, К. Јововић 7 (Малиновић 6), М. Стошић 6 (Цветковић 7), А. Стошић 6 (Ристић 7), А. Јововић 7, Богдановић 8, Стојковић 7.

РАДНИЧКИ: Јеличић 7, Драча 7, Мазињанин 7, Ердељи 7, Дулић 8, Милетић 7 (Радевић), Сапозниченко 8, Вакад 7, Топалов 6, Чуљак 7, Ковачевић 6 (Манчић 7).

Дугогодишњи спортски пријатељи, а на терену љути ривали, показали су врло добру игру. Домаћин је дошао до вођства голом капитена Богдановића у 47. минуту. Како је време одмицало гости су стварали прилике. Грешку Малиновића казнио је Сапозниченко и поравнао резултат. На крају сви су били задовољни.

А. Чичић

Задругар - Младост (БП) 2:0 (1:0)

СРПСКИ МИЛЕТИЋ: Игралиште Задругара, гледалаца 120, судија: Милосављевић (Суботица), стрелци: Симић у 38. Марјанац у 83. минуту.

ЗАДРУГАР: Пјевић 7, Ранчић (Вујовић 7), Тасић 6 (Павков 7), Пејић 7, Павичевић 7, Пековић 7, Симић 8, Бранковић 6 (Вуковић 7), Марјанац 7, Стојановић 7, Ланчужанин 7.

МЛАДОСТ: Лења 7, Ожват 7, Рупар 6, Нешковић 7, Бероња 6, Кања 7, Јовановић 6, Фабри 6, Шпрох 6 (Кобиларов 7), Јакуш 6 (Илић 7), Ђокић 6.

Задругари су  на затварању сезоне победили су врло добре Петровчане и поправили положај на табели. Симић и вредни Марјанац постигли су лепе голове и своме тиму донели победу. Имали су и гости пар прилика, али су оне остале неискоришћене.

А. Чичић

Бачка (П) - Текстилац 4:4 (2:1)

ПАЧИР: Стадион Бачке, гледалаца 150, судија: Воркапић (Сомбор), стрелци: Миловановић у 32. Дослов у 45+2. Бабић у 47. и Милес у 55. за Бачку, Илић у 40. Огњеновић у 60. и 88. Чутуруло у 80. минуту за Текстилац. Жути картони: Бореновић (Бачка), Латиновић (Текстилац).

БАЧКА: Павасовић 6, Ђукановић 6 (Стојковић 6), Никшић 6 (Бјелић 6), Драгић 7, Бореновић 7, Милес 7, Шотра 7, Дослов 7, Милановић 8, Бабић 8 (Пурић 7), Рахић 7.

ТЕКСТИЛАЦ: Ксрстић 6, Алексић 6, Дивљак 6, Бранковић 7, Дорословац 7, Латиновић 7 (Кања 6), Илић 7, Костић 6 (Чутурило 7), Ђокић 6, Стевановић 7, Огњеновић 8.

Фудбалери Бачке опростили су се од својих навијача нерешеним резултатом, иако су у једном тренутку у мечу са Текстилцом имали предност од 4:1.

С. Ст.

Бачка (П) – Текстилац 4:4, Полет – Раднички (С) 1:1,Будућност (Г) – Тиса 3:3, Младост (А) – Препород 6:0, Задругар – Младост (БП) 2:0, Младост (Т) – Слога 3:2, БСК – Србобран 2:5.

1. Србобран             28     22     4      2      75:10        70

2. Младост (БП)       28     16     5      7      60:26        53

3. Тиса                      28     16     5      7      52:26        53

4. Слога (Ч)              28     11     7      10     57:44        40

5. Раднички (С)        28     11     6      11     39:43        39

6. Текстилац             28     11     5      12     37:62        38

7. Полет (К)               28     9      8      11     42:42        35

8. Задругар                28     9      8      11     45:61        35