ВОЈВОЂАНСКА ЛИГА – СЕВЕР Галић одлучио с беле тачке

Текстилац - ЧСК Пивара 1:0 (0:0)
1

ОЏАЦИ: Градски стадион, судија: Мартиновић (Сомбор), стрелац: Галић у 56. минуту (из пенала). Жути картони: Томовић (ЧСК Пивара).

ТЕКСТИЛАЦ: Браћ 7,5, Симовић 7,5, Свитић 7 (Стокић), Павловић 7, Поткозарац 7,5, Божичић 7,5, (Анђелковић), Вичевић 7, Јаблан 7,5, Стевановић 7, Галић 8, Симић 7,5 (Пешић).

ЧСК ПИВАРА: Д. Ћулибрк 8,  Томовић 6, Андрић 6, Срнка 6,5, Вујић 6,5, Шове 6,5, Ширачевић 6 (Зорић), Радмановић 7, Тасић 7, Н. Ћулибрк 6,5, Николаш 6,5 (Павлов).

Екипа Текстилца је рутинском игром стигла до осме победе овог пролећа и то шесте за редом. Овога пута остварен је тријумф против младе и борбене екипе из Челарева која је у самом финишу утакмице имала једину праву прилику на овом мечу.

Домаћи су пропустили неколико повољних прилика за постизање поготка са запаженим интервенцијама истакао се голобради голман гостију Драган Ћулибрк који је одбранио неколико опасних удараца.

Кључни моменат се догодило у 56. минуту када је над прекршајем на Симићем у казненом простору гостију арбитар Мартиновић показао на белу тачку. Сигуран реализатор најстроже казне био је вођа навале Оџачана Младен Галић који је и најбољи стрелац Текстилца овог пролећа.

У 83. минуту шансу утакмице за госте прокоцкао је високи Тасић чији је ударац до тада непосленог голмана домаћих Бојан Браћ ногама одбранио и тако спречио сигуран погодак.

С. Јовин

Младост (Т) - Војводина (БГ) 3:2 (1:0)

ТУРИЈА: Игралиште Младости, судија: Ћерановић.Стрелци: Икрашев у 36, Губаш у 67. и Хађинац у 79. минуту за Младост, а  Н. Ћулум у 82, и Ађански у 83. (аутогол) минуту за Војводину. Жути картони: Синиша. Гашић,  Бубања, Срђан Гашић, Ефендић, Гајић (Младост). Дабижљевић, Марковић, Јелић, Илић, Бојан Ћулум, Пеленгић (Војводина).

МЛАДОСТ: Ађански 8, Гајић 7, Бубања 8 (Миловановић), Ефендић 7, Радуловић 8, Синиша Гашић7 (Хађинац 7.5), Губаш 8, Васић 8, Срђан Гашић 7.5, Икрашев 9, Комленић 8.

ВОЈВОДИНА: Бабин 7, Марковић 7 (Стефанов), Илић 7, Бојан Ћулум  7, Јелић 7.5, Пеленгић 7.5, Никола Ћулум 7, Пејовић 7.5, Ђекић 7 (Пецарски), Дабижљевић 7.5 (Џигурски), Кудрић 7.5 (Проданов).

Победа Туријаца је могла бити и убедљивија, али је у одлучујућим тренуцима недостајала концентрација. Повели су фудбалери Младости преко најбољег актера ове утакмице Икрашева, након грешке одбране гостију.  у другом полувремену постигнуто је четири поготка. Најпре је Губаш дуплирао вођство домаћих, а у 79. минуту, Хађинац је повећао на убедљивих 3:0. Када се очекивало да ће Туријци дотући Бачкоградиштанце, гости су са два гола за два минута смањили резултат. Св. Срданов

Младост (БП) – Раднички 3:0 (1:0)

БАЧКИ ПЕТРОВАЦ: Стадион у Врбари, судија: Латиновић (Бачка Паланка). Стрелци: Јакуш у 34., Терзић у 76. и Петеј у 85. минуту. Жути картони: Лешков, Плавшић (Младост), Микаћ, Жежељ, Ковачевић и С. Тевановић (Раднички).

МЛАДОСТ: Лења, Ожват, Шпрох, Стојисављевић (Петеј), Станић (Ђокић), Лешков, Плавшић, Брајковић, Стаменковић (Чиеп), Јакуш, Терзић.

РАДНИЧКИ: Везмар, Н. Тевановић (Вукелић), Шомођварац (Минић), Јосић, Лукић, Мартиновић, Ђукановић (Вукадиновић), Микаћ (Додић), Жежељ, Ковачевић (Мијовић), С. Тевановић.

Петровчани су забележили и четврту победу у низу без примљеног гола. Сомборци се нису предавали, играли су срчано ифер. Домаћини су до убедљиве победе дошли тек у последњих 15 минута.

У 34. минуту капитен Ожват Петровчана је извео корнер, на високо набачену лопту скочио је штопер Јакуш, уследио је трзај главом и лопта је завршила у левом углу гола Сомбораца.

У другом полувремену Петровчани су наставили са нападима, али до другог гола су дошли тек у 76. минуту, када је Терзић кренуо сам према голману Везмару и рутинирано га савладао. Коначан резултат је поставио млади резервиста Петеј пласиравши лопту у леви доњи угао гола после центаршута  Плавшића. Треба рећи да се у неколико наврата истакао солидни голман Стефан Везмар.

Ј. Пуцовски

Крила Крајине - Србобран 4:0 (1:0)

БАЧКА ПАЛАНКА: Игралиште СРЦ Тиквара, судија: Љ.Берењи (Суботица), стрелци: Јевтић у 7., Загорчић у 56. и у 62. и Вјештица у 65. минуту, жути картони: Пандуров (Крила Крајине), а Кемењ, Петровић (Србобран).

КРИЛА КРАЈИНЕ: Стојчевић, Вигњевић, Будисављевић, Јевтић (Лончаревић), Вјештица, Зелинчевић, Батиница, М. Гајдобрански, Пандуров (Париповић), Вујановић (Ступар), Загорчић (Аћић),

СРБОБРАН: Јоргић, Б. Живановић (Јовановић), Петровић (Видаковић), Љ. Живановић, Адамовић, Марјанов (Дукић), Рајчањи (Милосављевић), Клипић, Кемењ, Кењи (Рељић), Тешановић.

Заблистали су пуним сјајем фудбалери Крила Крајине. Нарочито,  надмоћни пулени тренера Милана Митровића били су у другом полувремену. Цех пред њима платили су Србобранци.

Тријумф Бачкопаланчана наговестио је виспрени Дејан Јевтић,а Небојша Загорчић и Немања Вјештица дали су крајњи облик изненађујуће високој победи домаће екипе.

Ђ. Шрбац

Бајша - Обилић 13:0 (9:0)

БАЈША: Стадион Бајше, судија: Бећановић (Сомбор), стрелци: Шавија у 2. 14. 18. 21. и 37. Рушак у 10. Тресиглавић у 27. Лекаји у 26. и 29. Д. Ракић у 46. Калуђеровић у 56. Стевановић у 58.и Дер у 61. минуту.

БАЈША: Дамјановић (Ранков), Манојловић 7 (Стевановић 7), Дер 7, Тресиглавић 7 (Фењсарош 7), Калуђеровић 7, Рушак 7, Лекаи 8, Мајкић 7, Шавија 9 (Д. Ракић 7), Батори 7 (Дуганџија 7), Вујашевић 7.

ОБИЛИЋ: Лазић 5, Сади 5, Касаш 5, Итаји 5, Чехак 5, Илијин 5, Јанковић 5, Ранков 5, Халас 5, Бошковић 5.

Гости су дошли са десеторицом фудбалера, и није ни чудио да су претпели праву катастрофу.

С. Ст.

Његош - Црвенка 4:0 (3:0)

ЛОВЋЕНАЦ: Игралиште  Његоша, судија: Ђурић (Сента), стрелци: Т. Кочиш у 5. и 68. С. Кочиш у 20. и Бичкаји у 39. минуту .

ЊЕГОШ: Прибић 8, Варга 8, Савовић 7, И. Кочиш 7 (Никић 7), Шмит 7, Тешановић 7 (Марковић 7), Бурсаћ 7, Бојводић 7, С. Кочиш 8, Мрваљевић 7 (Савановић), Бичкеји 7 (Бугарник 7).

ЦРВЕНКА: Ђокић 6, Бешић 6, С. Суботић 6, М. Керекеш 6, Шапић 7 (Поповић), М. Суботић 7 (Бакић), Бабић 7, Ма. Керекеш 6 (Божичић), Бошковић 6, Кончар 6, Зељић 6, Трифуновић 6.

С. Ст.

Бачка (П) - Врбас 2:0 (1:0)

ПАЧИР: Игралиште Бачке, судија: Стојчевић (Сомбор), стрелац: Шицар у 10. и 88. минуту. Жути картони: Шицар, Мајлас (Бачка).

БАЧКА: Сабо 7, Бакић 7 (Прекпалај 6), К. Кујунџић 7, Панић 7, М. Колунџић 7, Његрин 7, Вуковић 8 (Милијашевић 8), Ђурановић 7, Шицар 9 (Лалић), Мајлас 8, Јекнић 7, (Крклајић 6).

ВРБАС: Лугоња 6, А. Поповић 6, Макаји 6, Копривица 6, Варга 8, Козомора 6, В. Поповић 6, Маројевић 6, Правиловић 6, Срдановић 6, Адаловић 7 (Пековић 6).