Војвођанска лига – Север: Градиштанци мајстори за дерби

Војводина – Младост (БП)  2:0  (1:0)
gradiste

БАЧКО ГРАДИШТЕ: Игралиште у СРЦ „Ђорђе Тапавица Џоја“. Судија: Кузмановић (Врбас). Стрелци: Ђекић у 16. и Б. Јелић у 82. минуту. Жути картони: Милованов и Н. Ћулум (Војводина), Јакуш,Шпрох, Станић, Иветић и Ђаковић (Младост).

ВОЈВОДИНА: Милованов 7, Б. Ћулум 6,5 (од 65. Н. Ћулум -), Марковић 7, Билбија 7 (од 50. Д. Јелић 7), Прерадов 7, Ђекић 8 (од 71. Месарошки -), Виновић 7,5 (од 71. Стефанов -), Дабижљевић 7,5, Пеленгић 7, Б. Јелић 7,5, Врањеш 7.

МЛАДОСТ: Лења 5, Шпрох 6, Јакуш 6, Бероња 6, Кавчић 6, Станић 6 (од 68 Стојисављевић -), Брајковић 6 (од 46. Зорић 6), Ожват 6,5, Кања 6, Стојаковић 6 (од 68. Фабри -), Иветић 6 (од 46. Ђаковић 6).

Лидер војвођанског „севера“, Војводина из Бачког Градишта, забележила и трећу победу против првих пратиоца на табели. После Челареваца и Апатинаца, тријумфовали су и у дербију против Петровчана. Да су били иоле сконцентрисанији пред голом гостију, победа би била изражена убедљивијим резултатом. Петровчани су добро трчали, били равноправни у поседу лопте.

На вођство домаћина није се дуго чекало. Виновић је у 16. минуту идеално извео ударац из угла, а Бојан Ђекић био највиши у скоку и главом послао лопту у мрежу. У 27. минуту Виновић је проиграо Пеленгића, овај избио сам испред голмана и онда шутирао преко њега и пречке.

У 62. минуту. Братислав Јелић је прошао по десној страни и упутио добар центаршут, Виновић је полуволејем шутирао, голман одбио до Дабижљевића, а овај са десетак метара погодио стативу. Три минута касније Милованов је морао да интеревенише на гол линији. Неизвесност око резултата прекинуо је голман гостију Игор Лења, који је промашио лопту, боље рећи идеално је послужио Братислава Јелића, који је материјализовао „поклон“.

В. Јанков

Раднички (С) - Младост (А) 1:1 (1:1)

СОМБОР: Градски стадион, судија: Крушић (Кањижа), стрелци: Крунић у 3. за Раднички, а Јововић у 45. минуту за Младост.

РАДНИЧКИ: Зорић 7, Н. Тевановић 7, Коларић 8, Кнежевић 7, Јосић 6 (Мартиновић 6), Ожеговић 7, Ђукановић 6 (Милетић 6), Лучић 7, Крунић 8 (Радека), Ћуљак 7, С. Тевановић 7.

МЛАДОСТ (А): Јеличић 7, Дулић 7, Ђерић 7, Вејиновић 6, Басарић 7 (Столац 6), Бурсаћ 7, Јововић 8, Вукадиновић 7, Рапајић 7, Златковић 7, Мишковић 7.

Комшијски дерби завршен је без победника. Домаћин је дошао до вођства преко Крунића на асистенцију Ожеговића.  Потом су гости преузели инцијативу и минут пре краја првог полувремена успели преко Јововића да изједначе. Гости су у 65. минуту остали са играчем мање, али су успели да одрже резултат.

С. Ст.

Црвенка - Крила Крајине 2:1 (2:0)

ЦРВЕНКА: Стадион „Милорад Џомба”, судија: Б. Вукановић (Суботица), стртелци: Мил. Суботић у 24. (из пенала) и Керекеш у 45. за Црвенку, а Сердар у 70. минуту за Крила Крајине. Жути картони: Божичић, Ђуричковић (Црвенка), Лугоња, Јевтић (Крила Крајине).

ЦРВЕНКА: Јокић 7, Бешић 7, Ивић 7, Ј. Суботић 7, Шакић 7 (Бакић), М. Суботић 7, Божичић 7, Керекеш 8, Ђуричковић 7 (Трифуновић), Булатовић 7, Бабић 7.

КРИЛА КРАЈИНЕ: Лугоња 6, Ступар 6 (Мркајић 6), Медак 6, Дувњак 6, Јевтић 6, Зелинчевић 6, Д. Гајдобрански 6 (Загорчић 7), М. Гајдобрански 6 (Чешљевић 7), Лончаревић 6 (Карановић 7), Сердар 7, Барић 7.

Након оставке тренера Јовановића на клупи се поново нашао Мићо Вујаковић, иначе сада и председник клуба, и победом над Крајином донекле зауставио брод који је почео да тоне. Почетак је био у знаку две пропуштене прилике Бабића, а потом и сјајног ударца Берића и још ефектније одбране Јокића. У даљем току теренска инцијативу Црвенке крунисана је голом Милана Суботића из пенала у 24. минуту, а потом је у 45. Марко Керекеш, најбољи играч сусрета, обезбедио миран одлазак на одмор. Доза неизвесности била је у 70. минуту када је Сердар угрозио вођство домаћина, али до краја ипак није било опасности за голмана Јокића.

Т. Јововић

Србобран - Текстилац 0:2 (0:1)

СРБОБРАН: Стадион Србобрана, судија: Боснић (Бачка Паланка). Стрелци: Пешић у 28. и Симић у 73. минуту. Жути картони: Радојковић, Гленџа (Србобран), а Прелић (Текстилац).

СРБОБРАН: Јоргић 6, Петровић 6, Гленџа 6,5, Јовановић 6,5, Клипић 6, Кењи 6, Радојковић 6,5 (Ходоницки), Тешановић 6 (Дукић 6), Марјанов 6,5 (Бабин), Јоргић 6 (Секулић), Живановић 7 (Милосављевић).

ТЕКСТИЛАЦ: Игњатовић 8, Стокић 8 (Радојчић), Гостовић 7, Зелић 7,5, Симић 8 (Дакић), Божичић 8, Пешић 8 (Стевановић 7,5), Прелић 7,5, Поповић 7,5, Митровић 7, Јовановић 7,5.

Екипа Текстилца на гостовању у Србобрану забележила четврту победу у низу. Оџачани су били бољи. Добру игру плаво-бели су крунисали погодком у 27. минуту, када је центарфорПешићиз близине матирао домаћег голмана Јоргића. До краја полувремена играчи Текстилца су пропустили да реализују две повољне прилике преко младог Милана Стокића.

У наставку игре Текстилац је и даље настављао да напада и у 72. минуту након асистенције Божичића омалени Симић из близине оштрим ударцем постиже други погодак и доноси велику радост свом тиму.

С. Јовин

Обилић - Херцеговац  0:4 (0:0)

НОВИ КНЕЖЕВАЦ: Стадион Обилића. Судија:Рауковић (Суботица) 7. Стрелци: Андесилић у 52, В. Хрњез у 68, Илеш у 89. и Ивеља у 92.минуту. Жути картони: Терзин, С. Вуковић, Ранков (Обилић), В. Хрнејз и Бајић (Херцеговац).

ОБИЛИЋ: Чанади 5,5, Ал сади 5 (Шибул 5,5), Никшић 5, Момчилов 5, Терзин 5,5, Ђукић 5 (С. Вуковић -), Красин 5, Глоговац 5,5, Пантелин 5 (Дражић 5,5), Бореновић 5,5, Мијић 5 (Ранков - )

ХЕРЦЕГОВАЦ: Лукач 7, Дујаковић 7, С. Хрњез 7, В. Хрњез 7,5, Бајат 7, Бајић 7, Андесилић 7 (Вукосав -), Вујовић 6 (Ивеља 7,5), Рачић 7, Дмитровић 7, Новчић 7 (Илеш -).

Прво полувреме протекло је у прилично бледом издању обе екипе, али у другом делу разиграли су се гости из Гајдобре, чије редове је освежио улазак Ђорђа Ивеље. Голмана Обилића Данијела Чанадија на капитулацију први је приморао млади Лука Андесилић у 52.минуту, а предност је удвостручио Владимир Хрњез. У финишу утакмице головима Марка Илеша и Ђорђа Ивеље гости су потврдили заслужену победу.

М. Митровић

ЧСК Пивара  -  Таванкут  1:1 (1:0)

ЧЕЛАРЕВО: Стадион ЧСК Пивара, судија Мартиновић (Сомбор), стралци, Крстановић (из пенала) у 19, за ЧСК Пивару, а Скендеровић у 75. минуту за Таванкут. Жути картони, Зирић и Тасић (ЧСК Пивара), а Темуновић и Вујић (Таванкут).

ЧСК ПИВАРА: Влајић 7, Б.Плавшић 7, Котараш 7,5, Симовић 7,5, Зирић 7, Тасић 7, Ракић 7, Крстановић 7,5, Јакоиљевић 7, Поткозарац 7 (И.Плавшић 7), Ладишић 7 (Стевић 7).

ТАВАНКУТ: Лебовић 7,5, Кујунџић  6,5, Спремо 6,5 (Пејић Тркуљац 6,5), Облаковић 7, Гњатовић 6,5, Темуновић 6,5 (Јухас -), Визин 6, Вујић 7, Скендеровић 7,5, Војнић 7.

Први су запретили домаћи фудбалери. У 13. минуту, Крстановић је упослио Тасића који је шутирао, али је голман Лебовић био на висини задатка. Челаревљани су у 18. минуту извели слободан ударац са са 25 метара. Учинио је то Крстановић. Добро упућену лопту у доњи десни угао, голман Лебовић је одбио, она је дошла до Крстановића, који је још једном шутирао, али поред десне стативе.

У 19. минуту Младен Визин је у свом шеснаестерцу играо руком, па је судија Мартиновић показао на белу тачку, Сигуран извођач најстроже казне био је Крстановић, који је погодио десни угао гола голмана Лебовића за вођство домаћих. У другом полувремену дошло је до пада у игри ЧСК Пиваре, што су гости искористили у 75.минуту. Скендеровић је шутирао са шест – седам метара  по земљи, а лопта је завршила у доњем левом углу голмана Влајића.

М. Ђ. Кременовић

Бајша - Бачка 2:1 (0:0)

БАЧКА ТОПОЛА: Игралиште Академије ТСЦ, судија: Миличевић (Бачак Паланка), стрелци: Стојановић у 56. Лекаји у 75. за Бајшу, а Кујунџић у 59. за Бачку. Црвени картон: Иванишевић (Бачка).

БАЈША: Дамјановић 7, Манојловић 7, Дер 7 (Рахић 6), Тресиглавић 7, Калуђеровић 7, Лекаји 8, Маријановић 7, Кровикаопћ 7, Стојановић 8 (Руски 6), Батор 7 (Мајкић 6), Иванов 7.

БАЧКА: Сабо 6, Иванишевић 6. Кујунџић 7, П. Панић 7, Кујунџић 6, Дејановић 6, Чабрило 6, Дондур 6 (Прекаљ 6), Милијашевић 6 (М. Панић 6), С. Караклајић 6, Мајлац 6.

У комшијском дербију победник победила је екипа Бајше. У првом делу није било голова, а у наставку  гости су повели голом Колунџића. Стојановић је у 56. минуту изјеначио. Домаћи су у 75. минуту прецизним ударцем Лекаје дошли до победе.

С. Ст.

Војводина (Т) - Његош 1:3 (1:1)

ТОВАРИШЕВО: Стадион СЦ Миладин Вујин, судија: Д. Бећановић (Сомбор), стрелци: М. Ранисављев (из једанаестерца) у 41. за Војводину, а Тешановић (из једанаестерца) у 26., С. Кочиш у 52. и Мрваљевић у 76. минуту за Његош, жути картони: Ненадић, Рамић (Војводина), а Вујошевић, И. Кочиш (Његош).

ВОЈВОДИНА: Бугарски 6, Николић 7, Рамић 7, Д. Ранисављев 6 (Цвијић 6), Тури 6, М. Ранисављев 6 (Мустафовић 6), Г. Станојев 7, Вулић 6 (Милићевић 6), Ненадић 6 (Вучић 6), Фамилић 7, Милованов 6.

ЊЕГОШ: Маровић 7, Нинић 6 (Бићкаи 6), Вујошевић 7, Савовић 7, Ковачевић 7, Тешановић 7, Закулић 7 (Богавац 7), И. Кочиш 7, Мрваљевић 7, С.Кочиш 8 (Буганић 7), Варга 7.

Нови пораз доживели су фудбалери товаришке Војводине. Овога пута, капитулирали су пред екипом Његоша из Ловћенца, која је, сасвим заслужено, однела читав плен.  У првом делу ривали су били равноправни.  ствари, донекле, А у другом полувремену, фудбалери гостујућег тима исказали су своју супериорност. Стиче се утисак, као да су Товаришани недовољно припремљени ушли у виши ранг такмичења.

Ђ. Штрбац

Обилић - Херцеговац 0:4, Бајша - Бачка (П) 2:1, Војводина (Т) - Његош 1:3, Врбас - Младост (Т) 4:2, Црвенка - Крила Крајине 2:1, Војводина (БГ) - Младост (БП) 2:0, Србобран - Текстилац 0:2, Раднички (С) - Младост (А) 1:1, ЧСК Пивара - Таванкут 1:1.

1. Војводина (БГ)       8      7      0      1      16:4  21

2. Младост (А)   8      5      2      1      12:3  17

3. ЧСК Пивара    8      5      2      1      15:8  17

4. Младост (БП) 8      5      1      2      26:7  16

5. Бајша    7      4      3      0      12:5  15

6. Младост (Т)    8      5      0      3      19:13        15

7. Текстилац      7      4      2      1      13:6  14

8. Раднички (С)  8      4      2      2      14:11        14