ВОЈВОЂАНСКА ЛИГА – СЕВЕР Градиштанци шестицом до врха

Војводина (БГ) – Врбас  6:0 (4:0)
fudbal, pixabay

Захваљујући најубедљивијој победи у досадашњем току првенствене трке, Војводина из Бачког Градишта вратила се на врх табеле војвођанског севера. Цех су платили Врбашани, који су се кући врати са шест голова у мрежи.

Серију голова отворио је у 10. минуту Ненад Виновић егзекуцијом најстроже казне. Пре тога је Варга оборио у казненом простору Бојана Ћулума. Три минута касније било је 2:0, а Миодраг Пеленгић је материјализовао изванредно дијагонално проигравање Јелића. У 34. минуту се Пеленгић нашао у улози асистента, јер је са десног кфрила  центрирао, а Виновић је био бржи и спретнији од одбрамбених играча гостију. До одласка на одмор мрежа немоћног Димића затресла се још једанпут у 39. минуту, а стрелац је, после соло акције и асистенције Дабижљевића, поново био Пеленгић.

Није се дуго чекало на нови погодак у наставку. Играо се 53. минут и Виновић је проиграо Братислава Јелића, који је постигао свој 11. голу у сезони. Коначан резултат поставио је Александар Проданов.

В. Јанков

БАЧКО ГРАДИШТЕ:  Игралиште у СРЦ „Ђорђе Тапавица Џоја“. Играно без гледалаца. Судија: Вања Филиповић (Суботица). Стрелци: Виновић у 10. (из пенала) и 34, Пеленгић у 13. и 39, Јелић у 53. и Проданов у 69. минуту за Војводину. Жути картони: Димић, Варга, Цицмил (ОФК Врбас). Црвени картон: Цицмил (ОФК Врбас) у 33. минуту.

ВОЈВОДИНА: : Милованов – (од 65. Бошњак), Стефанов 7, Кудрић 7, Билбија 7 (од 75. Новаковић), Прерадов 7, Ђекић 7, Дабижљевић 7,5, Виновић 8 (од 75. Бранков), Пеленгић 8 (од 66. Проданов 7), Јелић 7,5, Б. Ћулум 7,5 (од 55. Илић 7).

ВРБАС:  Димић 5, Копривица 5,Поповић 5, Правиловић 5 (од 66. Ђедовић), Макаји 5, Козомора 5,5, Варга 5, Маројевић 5,5, Зековић 5,5, Цицмил 5, Мушикић 5,5.

Србобран – Војводина (Т) 3:0 (1:0)

Упркос кадровским проблемима, фудбалери Србобрана, освојили су бодове, а браву гостију из Товаришева, откључао је Радојица Јовановић из пенала, пошто је претходно непрописно заустављен Немања Тешановић.

Недостајало је концентрације стрелцима, две одличне шансе није искористио Марјанов, па је последњепласирани тим дуго имао активан резултат.  Уласком младог Алексе Дукића, домаћи су добили додатну енергију, одиграо је улогу асистента, док је Јовановић, у 80. минуту, дуплирао капитал. Физички боље припремљена чета тренера Медића, убрзо је постигла још један погодак, јер је Дукић крунисао асистенцију Марјанова и спустио завесу.

М. Мен.

СРБОБРАН: Стадион у Шумици, судија: Стојчевић (Сомбор), стрелци: Јовановић у 30. (из пенала) и 80. и Дукић у 83. минуту, жути картони: Радојковић, Јовановић (Србобран), Фамилић, Цвијић, Танчић, Милованов (Војводина).

СРБОБРАН: Бабин 7, Зељић 7, Видаковић 7 (од 82. Рељић - ), Петровић 7,5, Марјанов 7, Милосављевић 7 (од 65. Дукић 7,5), Јовановић 7,5, Радојковић 7, Тешановић 8, Живановић 7, Павићевић 7.

ВОЈВОДИНА (Т): Бугарски 6, Николић 6 (од 75, Јованов - ), Д. Ранисављев 6, Тури 6,5, Цвијић 6,5, М. Ранисављев 7, Вучић 6,5, Вулић 6 (од 46. Танчић 6), Фамилић 7, Ненадић 6 (од 54. Станојев 6), Милованов 6.

ЧСК Пивара - Херцеговац  0:2 (0:1)

Домаћи фудбалери су до примљеног гола, атаковали ка голу Лукача, стварали шансе, али без резултата. Казна је уследила у 36. минуту, када је Стеван Рачић још једном показао своје реализаторске способности, и довео госте у вођство.

М. Ђ. Кременовић

ЧЕЛАРЕВО: Стадион ЧСК Пивара, судија, Латиновић (Бачка Паланка) , стрелци, С. Рачић у 36 и Андесилић у 84. минуту. Жути картони, Тасић (ЧСК Пивара), Л. Рачић, Дмитровић, Бајат, Ивеља (Херцеговац).

ЧСК ПИВАРА: Влајић 6, Јевић 6, Котараш 6 (Темуновић 6), Облаковић 6, Јованић 6 (Ладишић -), Миланов 6, Поткозарац 6 (Андрић -), Тасић 6 (Срнка -), Ракић 6, Крстановић 6, Јаковљевић 6.

ХЕРЦЕГОВАЦ: Лукач 8, Дујаковић 7,5, С.Хрњез 7,5, Бајић 7,5, Бабић 8 (Вукосав -), Бајат 8, Андесилић 8, Ивеља 8,5 (Л. Рачић -), С. Рачић 8,5, Дмитровић 8 (Добранић -), Новчић 7,5 (Илеш 7,5).

Обилић - Црвенка  3:2 (1:0)

У четвртом минуту Марко Керекеш је из контре изашао један на један пред голмана Обилића Данијела Чанадија, који је сачувао мрежу. Одмах су узвртаили домаћини али је Андреј Савић шутирао преко гола. У 22.минуту лепа акција у којој су учествовали Никола Ранков и Савић, а мрежу Црвенчана затресао је Андреја Красин. У 28.минуту Красин је изванредно проиграо Савића који је шутирао поред празног гола.

Домаћини су предност удвостручили са беле тачке, када је оборен Љубомир Ђукић, а сигуран реализатор био Александар Дражић. Шест минута касније у прилици је опет био Савић, али је голман гостију Растко Гостовић одбранио. Уследила је потом неизвесност за домаћине, од сигурног вођства и пропуштених прилика, умало да направе вересију.

У два наврата, у 61. и 75. минуту, из контре хитро се пред гол убацио Миленко Бабић и изједначио на 2:2. За победу домаћина у 87.минуту са 30 метара снажно је шутирао Драган Бореновић, а главом је неодбрањиво лопту у леви горњи угао проследио Красин. У 90. минуту домаћини су имали среће када је капитен гостију Милан Суботић погодио стативу. Новокнежевчани су изборили важну победу којом хватају прикључак у борби за опстанак.

М. Митровић

НОВИ КНЕЖЕВАЦ: Стадион Обилића. Судија: М. Ракић (Апатин). Стрелци: Красин у 22. и 87. и Дражић у 50. (из једанаестерца) за Обилић, а Бабић у 61. и 75.минуту за Црвенку- Жути картони: Красин (Обилић), Максимовић, Милош Керекеш, Божићић и Марко Керекеш (Црвенка).

ОБИЛИЋ: Чанади 7, Терзин 7, Ђукић 8, Красин 8, Дражић 7,5 (Шибул -), Ранков 7,5, Момиров 7, Савић 7 (Пантелин -), Јанковић 7,5, Мијић 7, Бореновић 8.

ЦРВЕНКА: Гостовић 7, Ђуричковић 6,5, Ивић 6,5, Ј. Суботић 7, Милош Керекеш 7, Максимовић 6,5, Башић 7, М. Суботић 7,5, Бабић 8, Божичић 7, Марко Керекеш 7.

Младост (БП) – Крила Крајине 1:0 (0:0)

На растанку од полусезоне у петровачкој Врбари пало је најмање голова – свега један. Најефикаснија екипа у лиги, домаћа Младост победила је после добре реакције Кање у 47. минуту на центаршут Брајковића по земљи, када је са пет метара убацио лопту у мрежу до тада несавладивог Лугоње.

Ј. Пуцовски

БАЧКИ  ПЕТРОВАЦ: Стадион у Врбари; судија Допуђа (Бачки Соколац). Стрелац: Кања у 47. минуту. Жути картони: Шпрох, Брајковић (Младост), Дувњак, М. Гајдобрански, Јевтић, Пандуров и помоћни тренер Бранислав Граховац (Крила Крајине).

МЛАДОСТ: Лења, Ожват (Стојаковић), Бероња, Шпрох (Кавчић), Брајковић, Плавшић (Стојисављевић), Ђаковић, Зорић (Петеј), Кања, Иветић, Јакуш.

КРИЛА КРАЈИНЕ: Лугоња, Вигњевић, Ступар, Дувњак (Мркаић), Зелинчевић, Загорчић, Јевтић, Барић, Сердар, Пандуров (Лончаревић).

Текстилац - Младост (Т) 3:2 (1:0)

ОЏАЦИ: Градски стадион, судија, Н. Кузманоивћ (Врбас), стрелци: Пешић у 2. Божичић у 70. (из пенала), Мијатовић у 85. за Текстилац, а Васић у 51. и Комленић у 54. минуту за Младост. Жути картони: Шаренац, Зелић, Пешић, Прелић, Митровић (Текстилац), Гајић, Васић, Губаш, Миловановић (Младост). Црвени картони: Зелић (Текстилац), Гајић (Младост).

ТЕКСТИЛАЦ: Игњатовић 7,5, Шаренац 8, Гостовић 7,5, Зелић 7,5, Јовановић 7 (Сокић 7), Божичић 8, Пешић 8, Прелић 7,5, Поповић 7 (Радојчић 7), Симић 7,5 (Мијатовић 8).

МЛАДОСТ: Аћански 7,5, Хађинац 7, (Тривић 7), Гајић 7,5, Васић 8, Адамовић 7, Гашић 7,5, Губаш 7, Миловановић 7, Срданов 7,5, Икрашев 7, Комленић 8.

С. Јовин

Таванкут - Бачка (П) 1:0 (1:0)

ТАВАНКУТ: Стадион Таванкута, судија: Крушић (Кањижа), стрелац: Војнић у 2. минуту. Жути картони: Визин, Шимић, Спремо (Таванкут), С. Караклајић (Бачка).

ТАВАНКУТ: Лебовић 7, Кујунџић 7, Слобода 7, Игњатовић 8, Скендеровић 8, Бурсаћ 8, Тумбас  7 (Шимнић 7), Пејић 7, Визин 7, Н. Скендеровић 7 (Милојевић), Војнић 8 (Спремо 7).

БАЧКА: Сабо 5, М. Мајус 7, Кујунџић 7, Панић 7, Бакић 7, Дондур 7, Вуковић 5 (К. Мајус 5,6, Д. Караклајић ) Ђурановић 7, С. Караклајић 7, Шијачић 7, Илијашевић 5 (Јекнић 7,5).

С. Ст.

Раднички (С) – Бајша 1:1 (1:1)

СОМБОР: Градски стадион, судија: Нешић (Суботица), стрелци: Кнежевић у 44. (из пенала) за Раднички, а Стојановић у 16. минуту за Бајшу.Црвени картон: Стевановић (Раднички).

РАДНИЧКИ: Зорић 7, Јовановић 6,5, Мазањанин 7, Каларић 7, Кнежевић 7,5, Мартиновић 7, Ђукановић 7, Ожеговић 7, Жежељ 7 (Зорица 7), Митровић 7, Милановски 6,5 (Чурак 6), Јосић 6.

БАЈША: Дамјановић 8, Манојловић 7, Дер 7 (Жембери 7), Тресиглавић 7, Д. Рахић 6,5, Калуђеровић 7 (Рушак 6,5), Лекаји 7, Маријановић 7, Кровокапић 7, Стојановић 8 (Н. Рахић 6,5), Иванов 7 (Батори 6,5).

С. Ст.

Обилић - Црвенка 3:2, Војводина (БГ) - Врбас 6:0, Србобран - Војводина (Т) 3:0, Раднички (С) - Бајша 1:1, ЧСК Пивара - Херцеговац 0:2, Таванкут - Бачка (П) 1:0, Младост (А) - Његош 4:1, Текстилац - Младост (Т) 3:2, Младост (БП) - Крила Крајине 1:0.