ВОЈВОЂАНСКА ЛИГА – СЕВЕР: Изненађење у Пачиру

Бачка (П) - Бајша 0:1 (0:0)
fudbalska lopta

ПАЧИР: Стадион Бачке, глдалаца 250, судија: Ждрња (Нови Жедник), стрелац: Лекај у 68. минуту.

БАЧКА: Славнић 6,5, Бакић 5,5 (Лазаревић), Гаврић 6, Кокевци 7,5, Њагрин 7,5, Плашвић 6,5, С. Караклајић 7, Јекнић 7, Д. Караклајић 6,5, Шијачи 7,5, Милијашевић 7.

БАЈША: Дамјановић 7,5, Варга 7, Тресиглавић 7,5, Маријановић 7,5, Дунагyија 7, Батори 7, Д. Рахић (Јовановић 7), Шемић 7, Лекаји 8, Митровић 7,6, Да. Рахић 7 (Сарић).

У првом полувремену домаћин је био бољи и доминантнији, али није успео да угрози гол голмана Дамјановића. Бајшани су преузели игру у другом делу, играли су нападачки и у Митровић добро центрирао, а лопта је дошладо Алберта Лекаија који је послао у мрежу. Пачирци су до краја сусрета нападали, стварали шансе, али нису успели да изједначе.

С. Ст.

ЧСК Пивара Херцеговац 0:1 (0:1)

ЧЕЛАРЕВО: Стадион ЧСК Пиваре, гледалаца: 300, судија: С. Јурић (Сента), стрелац: Срданов у 9.минуту, жути картони: Панић, Новаковић (ЧСК Пивара), а С. Хрњез, Бајат, С, Рачић (Херцеговац), црвени картон: С. Рачић (Херцеговац).

ЧСК ПИВАРА: М. Дражић, Рађеновић, Ерор, Милојевић, Шовен, Јованић, Цицмил, Новаковић (Крстановић); Поповић, Панић (Кончаревић), Јаблан.

ХЕРЦЕГОВАЦ: В. Лукач, Шијаковић (Добранић),  В. Хрњез, Бабић, Бајат, С. Рачић, Срданов (Новчић), Зељић, Тешановић (Хорватић), С. Хрњез, Радовић.

Окршај између комшија припао је Гајдобранима. И то - сасвим заслужено, јер су фудбалери Херцеговца ушли у утакмицу више мотивисани од Челаревљана. и тако деловали су у већем делу сусрета, авише од 35 минута гости играли су са десеторицом,али успели су да сачувају минималну предност. Одлука о победнику пала је на почетку меча. Виртуозни везиста Гајдобрана Миладин Срданов, са седамнаест метара савладао је чувара мреже домаћег тима Милоша Дражића и наговестио је крајњи епилог овога меча. Узалудна била су настојања Челаревљана да,до краја утакмице,стигну до изједеначења.

Ђ. Шт.

Таванкут - Крила Крајине 3:0 (1:0)

ТАВАНКУТ: Стадион Таванкута, гледалаца 200, судија: Шипош (Србобран), стерлци: Спремо у 28. А. Вујић у 58. Душанић у 75. минуту.

ТАВАНКУТ: Тасић 7, ДУшанић 7, А. Вујић 8 (Јухас), Гњатовић 7, Скендеровић 7, Облаковић 7, Тодоровић 7 (Дондур), Пољаковић  (Перић), Бореновић 7 (Тумбас), Милетић 7, Спремо 7 (Темуновић 7).

КРИЛА КРАЈИНЕ: Крдија 6, Вигњевић 6, Ступар 6 (Панић), Будисављевић 6, Медан 6, Балиновћ 6, Буквић 7, Ђекић 7, Петровић 6 (Ачић 6), Станић 6 (Максић), Клајић 7.

Таванкућани су у прошлом колу против Станишића су забележили победу а и то су и сада наставили. Таванкут је већ у 28. минуту дошао до предности преко Спреме. Најбољи играч Ален Вујић је постигао у 58. минуту гол за 2:0. Таванкућани су И даље нападали  и на асистенцију Вујића Душанић постигао је И трећИ пут погодио мрежу Крила Крајине.

С. Ст.

Сента - Војводина (БГ) 0:1, Младост АПА - Станишић 0:3, Таванкут - Крила Крајине 3:0, Бачка (П) - Бајша 0:1, Младост (Т) - Слога 1:2, Младост (БП) - Препород 1:0, Бачка (С) - Његош 6:0, ЧСК Пивара - Херцеговац 0:1.

1. Станишић      24     20     0      4      59:24        60

2. Бачка (С)      24     14     5      5      50:28        47

3. Војводина (БГ)       24     13     3      8      42:29        42

4. Младост (Т)   24     11     7      6      29:16        40

5. Сента    24     11     6      7      38:21        39

6. Бајша    24     11     5      8      52:28        38

7. Младост (БП) 24     11     5      8      36:24        38

8. Препород      24     10     5      9      34:27        35