Војвођанска лига – Север: Комшијски дерби ничији

Војводина - Младост (Т) 1:1 (1:1)
kudric

БАЧКО ГРАДИШТЕ: Игралиште у СЦ „Ђорђе Тапавица Џоја“, гледалаца 300. Судија: Попов (Зрењанин). Стрелци: Кудрић у 45. за Војводину, а Ивановић у 14. минуту за Младост. Жути картони: Проданов, Рајачић и Илић (Војводина), а Петровић, Ефендић, Курјачки, Бубања, Миловановић и Синиша Гашић (Младост). Црвени картон: Новићевић (Младост).

ВОЈВОДИНА: Бабин 7, Хасичић 5,5 (од 56. Рајачић 6), Наранчић 6 (од 56. Стјепановић 5,5), Петровић 6,5, Савин 6, Д. Јелић 6, Јанковић 6,5, Солдат 5,5 (од 56. М. Јелић 6), Проданов 5,5, Пеленгић 6 (од 70. Раковац -), Кудрић 7 (од 70. Топић -).

МЛАДОСТ: Јовичић 6, Ефендић 6, Петровић 6,5, Ивановић 7, Новићевић 6,5, Мрђеновић 6,5, Бубања 6,5, Курјачки 6,5, Јовић 6,5 (од 80. Марјанов -), Васић 7, Миловановић 6 (од 62. Син. Гашић –).

Комшијски дерби привукао је запажен број љубитеља фудбала, али играчи им се нису одужили добром игром. Домаћин је бојажљиво ушао у окршај, а гости су беспотребно много времена проводили на трави симулирајући прекршаје.

„Младосташи“ су, ипак, били конкретнији и то им се исплатило у 14. минуту. Капитен Васић је идеално центрирао, а штопер Небојша Ивановић је био највиши у скоку код друге стативе и главом послао лопту у небрањени угао.  Капитен гостију је и у 21. минуту идеално убацио пред гол домаћина, али је Миловановићев шут голман Бабин одбранио. Голман Бабин се истакао и у 33. минуту, јер је зауставио шут са десетак метара Мрђеновића. И кад су сви очекивали крај првог дела, Наранчић је са левог бока убацио лопту пред гол гостију, где се изванредно снашао Ненад Кудрић и у паду маказицама спровео лоту у мрежу.

У наставку су домаћи, захваљујући грешци одбране гостију,  имали прву прилику  али Никола Савин није успео „поклон“ да претвори у гол.  У надокнади времена је прво голман Јовичић истрчавањем спречио Проданова.

В. Јанков

Крила Крајине - Бачка (С) 1:1 (1:0)

БАЧКА ПАЛАНКА: Стадион СРЦ Тиквара, гледалаца: 400, судија: П. Мрђеновић (Врбас), стрелци: Балиновић (из једанаестерца) у 38. за  Крила Крајине, а Буквић (аутогол) у 63. минуту за Бачку, жути картони: Батиница,Зелинчевић,Ђекић(Крила Крајине), а Маленчић, Киш (Бачка). Црвени картон: Ђекић (Крила Крајине).

КРИЛА КРАЈИНЕ: Стојчевић, Марко Гајдобрански, Ступар (Вујановић), Ђекић, Балиновић, Зелинчевић, Батиница, Буквић, Ивковић (Будисављевић), Станић, Немет (Гостовић).

БАЧКА: Студен, Ђуровић, Симић (Богојевић), Маленчић (Габрић), Глишовић, Павић (Шојић), Анђић, Мезеи, Киш, Жижа, Рајковача.

Сусрет завршен је без победника ,а то је и најреалнији епилог.Фудбалери домаћег тима имали су већи посед лопте у првом полувремену, а Суботичани били су надмоћнији у другом делу меча.

Ђ. Шт.

Препород - Његош 1:0 (0:0)

НОВИ ЖЕДНИК: Игралиште  Препорода, гледалаца 200, судија: Ердељан (Бачко Градиште), стрелац: Бурсаћ у 85. минуту.

ПРЕПОРОД: Плављанин 7, Дослов 7, Руски 7, Вуковић 7, Лакић 6 (Копоња 7), Тумбас 7 (Дамјановић 7), Шашић 7 (Сретник) Котарош 7, Ковач 7, Матијевић 7 (Цурновић), Бурсаћ 8.

ЊЕГОШ: Рибић 7,5, Варга 7, Савовић 7,5, Тешановић 7, Прелиовић 7, Којчић 7, Копривица 7, Перуновић 7 Кочић ), Пејовић 8, Врањеиш 7, Миличевић 6,5, (Бугарник).

У првом полувремену домаћи су били бољи. Обе екипе су у наставку играли креативно и стварали прилике, али их нису искористили. Ипак, у 85. минуту домаћи су дошли до побде када је Руски пронашао Бурсаћа који је погодио мрежу.

С. Ст.

Станишић - Младост (БП) 2:1 (1:0)

СТАНИШИЋ:  Игралиште  Станишића, гледалаца 150, судија: Дражић (Бачка Паланка), стрелци: Павин у 45. Ђукић у 93. (из пенала) за Станишић, а Сердар у 63. минуту за Младост. Црвени картон: Хаџинац (Младост).

СТАНИШИЋ: Јеличић 7, Басарић 8, Кнежевић 7, Матијаш 7, Пљошта 7, Павин 7,5, Плавшић 7 (Певановић 7), Митровић 7,5 (Богуновић 7), Ђукић 7,5, Вујин 7, Лазић 7 (Вулин 7).

МЛАДОСТ: Лења 7, Ожват 6, Бероња 6, Прох 6,5, Брајковић 6,5, Тројановић 7 (Мркајић), Стојисављевић 7,5, Сердар 7 (Лацков 6,5), Петеи 6,5 (Хаџинац 6), Икрашев 7, Јакуш 6,5.

Фудбалери Станишића кренуло су жестоко и желели су победу, а у томе су успели. На крају првог полувремена межу је погодио Павин. У наставку гости су преко Сердара изједначили. У надокнади арбитар је досудио пенал за домаћина који је реализовао Ђукић.

С. Ст.

Таванкут - Сента 1:0 (1:0)

ТАВАНКУТ: Стадион Таванкута, гледалаца 400, судија: Стојчевић (Сомбор), стрелац: Спремо у 10. минуту.

ТАВАНКУТ: Тасић 8, Вујић 7,5, Кујунџић 7, Гњатовић 8, Скендеровић 8, Тодоровић 7, Бедековић 7 (М. Кулунџић 6,5), Момчилов 7 (Дондур), Пејић 7, Шимић 7 (Тумбас 6,5), Спремо 7,5 (Бореновић 7).

СЕНТА: Шмит 7,5, Н. Ћулум 6,5, Б. Ђулум 6 (Фодор 6), Бајтаи 7, Татић 7,5, Радуловић 7, Симић 6,5, Мандић 7, Кораћ 7,5, Живковић 7, Мијић 6,5 (Матић 6).

Домаћи су у 10. минуту имали шансу, Б. Кујунџић је са осам метара оштро шутирао, али лопта је завршила поред стативе. Само два минута касније Стефан Спремо је побегао одбрани Сенте и са десет метара послао лопту у мрежу.

У наставку Фараго је са два метра погодио стативу, као и Мандић. У надокнади времена Виктор Бајтаи је погодио пречку.

С. Ст.

Слога - Херцеговац 0:1 (0:1)

ЧОНОПЉА: Игралиште Слоге, гледалаца 200, судија: Ракић (Апатин), стрелац: Пејак у 44. минуту.

СЛОГА: Дејановић 6,5, Чивчић 6,5, Кајтез 7, Секулић 6,5, Савић 7, Грбић 6,5 (Минић 6), Делија 6,5, Крмар 7 (Фустал 6), Боснић 6,5, Ребић 7, Јевтић 6,5.

ХЕРЦЕГОВАЦ: Лукић 7, Шијаковић 7, Квржић 6,5, Бајат 6,5, Трифуновић 7 (Пејак 7,5), Белогрдић 6,5, Татић 6,5 (Дубранић 6,5), Рачић 7, Јанковић 6,5,  (Јањић 6,5), Хрњез 7, Хорватић 7.

Фудбалери Слоге поново су поражени. Нису успели да искористе ни пенал. Минут пре краја полувремена Пејак погодио мрежу домаћина и тако су Гајдобрани однели бодове из Чонопље.

С. Ст.

Бајша - ЧСК Пивара 3:0 (1:0)

БАЈША: Стадион Бајше, гледалаца 200, судија: Ждрња (Нови Жедник), стрелци: Рушак у 27. Митровић у 81. Тресиглавић у 89. минуту. Жути картони: Нађ, Кривокапић, Лекај (Бајша), Радишић, Ћулибрк (ЧСК Пивара).

БАЈША: Дамњановић 7, Нађ 7 (Вујошевић 7), Тресиглавић 7, Д. Рахић 6,5 (Да. Рахић 6,5), Калуђеровић 7, Рушак 7,5 (Марјановић 7), Пантовић 7,5, Кривокапић 7, Митровић 7,5, Лекај 7 (Жембери 7), Иванов 7 (Станчић 7).

ЧСК ПИВАРА: Дражић 6, Томовић 6, Гладишић 6, Ерор 6, Облаков 6,5, Смрка 6, Николаш 6 (Милованов 6), Сарачевић 6,5, Тасић 6,5), Ћулибрк 6,5, Бањац 6 (Ђумић 6).

Фудбалери Бајше добром игром стигли су до убедљиве победе против екипе из Челарева. Рушак је погодио у 27. минуту на асистенцију Пантовића, а у финишу Бајша је постигла још два гола преко Митровића и Тресиглавића.

С. Ст.

Таванкут - Сента 1:0, Младост (А) - Бачка (П) 2:1, Војводина (БГ) - Младост (Т) 1:1, Станишић - Младост (БП) 2:1, Крила Крајине - Бачка (С) 1:1, Бајша - ЧСК Пивара 3:0, Слога - Херцеговац 0:1, Препород - Његош 1:0.

1. Станишић       5      4      0      1      14:4  12

2. Кр. Крајине    5      3      2      0      7:2    11

3. Бајша    5      3      1      1      23:7  10

4. Војводина (БГ)       5      2      3      0      8:3    9

5. Младост (Т)    5      2      3      0      6:2    9

6. Сента    5      2      2      1      9:3    8

7. Бачка    5      2      2      1      8:6    8

8. Препород       5      2      2      1      6:5    8