Војвођанска лига – север: Лидер се провукао у Кнежевцу

Борбено је било надигравање Новокнежевчана против лидера из Бачког Градишта, који је славио минималну победу, али по приказаној игри домаћа екипа заслужила више.
М. Митровић/ Моменат са утакмице Обилић–Војводина у Новом Кнежевцу

Обилић - Војводина (БГ) 1:2 (0:0)

НОВИ КНЕЖЕВАЦ: Игралиште Обилића. Судија:  Допуђа (Бачки Соколац), стрелци: Вуковић у 47. за Обилић, а Ђекић у 64. и Илић у 90.минуту за Војводину. Жути картони: Касаш, Красин (Обилић), Илић и Ђекић (Војводина).

ОБИЛИЋ: Лазић 7, Ал Сади 7 (Стајки 7), Ђурђев 7, Нађ 7 (Гвожђарев -), Красин 7,5, Дражић 7,5, Јанковић 7, Ранков 7, Бошков 7 (Станковић -), Вуковић 7,5 (Мракић -).

ВОЈВОДИНА: Бабин 7, Марковић 7, Илић 7,5, Б. Ћулум 7,5, Проданов 7, Д. Јелић 7, Б. Јелић 7,5, Пеленгић 7, Н. Ћулум 7 (Стефанов -), Пејовић 7,5, Ђекић 8.

У 25.минуту Братислав Јелић је погодио пречку.

За вођство домаћина у 47.минуту по левој страни је прошао Александар Дражић, проиграо Стевана Вуковића који се ослободио чувара и преко голмана Бабина погодио циљ. У 64.минуту два корнера за госте са десне стране изводио је Данило Пејовић, у првом налету главом пречку погодио Братислав Јелић, а у другом покушају за изједначење одбијену лопту из гужве у мрежу послао Бојан Ђекић.

У 80.минуту дискутабилна одлука судије Ђорђа Допуђе код најстроже казне за госте, али је голман Обилића Лазић одбранио ударац са беле тачке Данила Пејовића.

Гол одлуке постиже у 90.минуту Димитрије Илић, убацивши се по десној страни у казнени простор, лопта коју ошто упућује према голу закачила је неког од домаћих играча, а голман Лазић није успео да је заустави.

М. Митровић

ВрбасРаднички (С) 2:0 (0:0)

ВРБАС: Стадион Шлајз. судија: Ракић (Апатин). Стрелци: Којичић у 55. и Цицмил у 88. минуту. Жути картони: Јовановић, Цицмил (Врбас), Шомођварац, Лилић, Лакић, Лучић, Жежељ (раднички). Црвени картон: Лучић (Раднички) у 89. минуту.

ВРБАС: Лугоња 7, А.Поповић 7, Варга 7, Којичић 8, Јовановић 7, Маројевић 7, (од 57. Козомора 7), Цицмил 8, Живкуцин 7, Мушикић 7,(од 61. В.Поповић  -),Васиљевић 7, Авдаловић 7 (од 83. Копривица -).

РАДНИЧКИ: Зорић 6, Шомођварац 6, Лилић 6, Лукић 6, Лакић 6, Мартиновић 6, Ковачевић 6, (од 56.Петковић -), Лучић 6, Жежељ 6, Тевановић 6

Тек у наставку другог дела утакмице Врбашани су сломили отпор гостујућих фудбалера којима је,очигледно било, одбрана сопственог гола . Мрежу је начео Владимир Којичић у 55. минуту када је искористио одлично изведен корнер са десне стране Маројевића и лопту на другој стативи је сачекао високи Којичић и главом матирао Зорића.

Два минута пре краја Врбашани су дуплирали вођство и поставили коначан резултат преко млађаног Цицмила након асистенције А.поповића и Цицмил се најбоље снашао у казненом простору гостију и савладао немоћног Зорића.

Т. Ј.

Младост (Т) – Крила Крајине  3:0 (1:0)

ТУРИЈА: Игралиште Младости, судија: Нешић  Стрелци: Комленић у 1, Васић и 71. и Гајић у 87. минуту. Жути картони: Гајић, Икрашев (Младост). Аћић, Батинац (Крила Крајине). Црвени картони: Јоргић и Петровић (Крила Крајине).

МЛАДОСТ: Јовичић, Гајић, Ефендић, Радуловић, С. Гашић, Губаш, Јовић (Хађинац), Срданов (Ср. Гашић), Васић, Икрашев, Комленић (Бубања).

КРИЛА КРАЈИНЕ: Марковић, Вигњевић, М. Гајдобрански (Ступар), Јевтић, Вјештица, Зелинчевић, Аћић (Лончаревић), Батинац, Париповић (Чешљевић), Вујановић, Загорчић ( Д. Гајдобрански).

Фу дбалери туријске Младости забележили су рутинску победу против добре екипе из Бачке Паланке и тиме одржали корак са водећим екипама на табели. Током целе утакмице младосташи су били бољи и победа ни у једном тренутку није долазила у питање. Већ у првом минуту утакмице домаћи су дошли у вођство. Након доброг центаршута Икрашевог, млађани Немања Комленић са друге стативе, главом, је послао лопту у мрежу гостију.

У другом полувремену иста слика. Домаћи су контролисали игру, а гости јалово покушавају да из контранапада поравнају резултат. Најбољу и једину прилику гости су имали у 61. минуту, када су из једне контре били у изгледној ситуацији. У 71. минуту домаћи су дуплирали  предност поготком Драгољуба Васића,  који је одличним шутем са ивице шеснаестерца постигао прелеп погодак. Коначан резултат поставио је штопер домаћина Гајић  када је одличним ударцем главом са прве стативе закуцао лопту у мрежу.

Св. Срданов

Његош - Младост (БП) 3:2 (1:0)

ЛОВЋЕНАЦ: Стадион Његоша, судија: Мрђеновић (Врбас), стрелци:; Шмит у 42. С. Кочиш у 65. Бојовић у 67. (из пенала) за Његош, а Стаменковић у 51. и Иветић у 57. минуту за НМладост.

ЊЕГОШ: Рибић 8, Варга 7 (Савановић), Савовић 8, И. Кочиш 7 (Мрваљевић 7), Шмит 8, Лагатор 7, Буганик 7, С. Кочиш 7, Бурсаћ 7, БОјовић 8 (Никић), Бичкеји 7.

МЛАДОСТ: Вучић 6, Ожватт 7 (Ђокић), Пероња 7, Рајковић 6, Станић 6 (Стојисављевић), Ђаковић 7, Лешков 7, Иветић 7 (Плавшић), Стаменковић 7, Јакуш 7, Терзић 7.

У отвореној и борбеној игри постигнуто је пет голова. Домаћин је брзо дошао у вођство у 42. минуту лепим ударцем Шмита који је обезбедио предност. На почетку другог дела гости су преко Стаменковића изједначили, а Срђан Кочиш је постигао погодак.

У 67. минуту судија је досудио пенал за Његош а стрелац је био Бојовић и донео вредне бодове домаћину.

С. Ст.

Бајша - Таванкут 1:0 (1:0)

БАЈША: Стадион Бајше, судија: Шипиш (Србобран), стрелац: Шавија у 20. минуту.

БАЈША: Дамјановић 7, Мајковић 7, Дер 7, Тресиглавић 7 (Фењсаруш), Д. Рахић 7, Калуђеровић 7 (Да. Рахић), Маријановић 7 (Рушак), Кривокапић 7, Шавиља 8, Борош 7 (Батори 7), Вујошевић 7.

ТАВАНКУТ: Лебовић 7, Шафран 6,5 (Кујунyић 6,5), Б. Кујунyић 7, Жембери 7, Гњатовић 7, И. Скендеровић 7, Бурзач 7, Н. Скендеровић 7, Визин 7, Богојевић 6,5, Бореновић 7, Шимић 7, Војнић 7.

С. Ст.

Бачка (П) - Текстилац 0:1 (0:0)

ПАЧИР: Игралиште Бачке, судија: Врачар (Сомбор), стрелац: Павловић у 55. минуту. Жути картони: Ђурановић (Бачка), Лишчевић (Текстилац).

БАЧКА: Сабо 7, Бакић 7 (Јекнић 6), Кујунyић 7, Панић 7, Чабрило 7 (Бачић 6), Њагрин 7, С. Кркљајић 7 (Прекпалај 6), Ђурановић 7 (Милијашевић 6), Шицар 7, (Д. Кркајић 6), Шијачић 7, Котораш 7.

ТЕКСТИЛАЦ: Браћ, Симовић 7, Свитић 7, Станковић 7, Павловић 8 (Симић), Божичић 7 (Пешић), Галић 7, Лишчевић 7, Јаблан 8, Поткозарац 7, Стевановић 7.

С. Ст.

Резултати:

Обилић - Војводина (БГ) 1:2, Црвенка - Србобран 1:0, Врбас - Раднички (С) 2:0, Војводина (Т) - ЧСК Пивара 0:0, Бајша - Таванкут 1:0, Херцеговац - Младост (А) 3:2, Бачка (П) - Текстилац 0:1, Његош - Младост (БП) 3:2, Младост (Т) - Крила Крајине 3:0.