Војвођанска лига – север: Неславан крај дербија

Стари град  - Слога (Ч)  1:0 (0:0) (прекинуто у 77. минуту)
fudbalska lopta

БАЧКА ПАЛАНКА: Стадион Старог града, гледалацџа 250. Судија  Чапко (Руски Крстур). Стрелац: Крајновић у 30. минуту. Црвени картони: Ђурковић (Стари град), Веселиновић (Слога). Жути картони, Живић (Стари град), Пурић (Слога).

СТАРИ ГРАД: Стојчевић 8, Батиница 7,5, Кнежевић 7,5, Влајић 7, Крајновић 7,5, Новевски 6 (Субошић 8), Ђекић 7, Радић 7,5, Глувић 7,5, Крстић – (Живић 7,5), Ковачевић 8.

СЛОГА: Буловић 6,5, Гргић 6,5, Бајчев 6,5, Видовић 6,5, Ћовин 6 (Рајчањи 6), Паруничић – (Кемењ 6,5), Вемић 6, Коњовић 6,5, Пурић 6, Ђоровић 6, Бојић 6,5.

Дерби кола  између Старог града и Слоге из Чонопље прекинут је у 77. минуту, када је главни аребитар утакмице Иван Чапко, одлучио  да одсвира крај, сматрајући да безбедносна ситуација терену нарушена.

Гости су у 29. минуту имали колосалну прилику да дођу у вођство. Казнени ударац са једанаест метара за Слогу, извео је Ћовин, али је Стојчевић прозрео његову намеру, и зауставио његов ударац са беле тачке. Минут касније, домаћи су дошли у вођство. Крајновић је са 16–17 метара погодио десну страну гола голмана Буловића.

Највећи део утакмице до прекида, она је била фер и коректна. Сусрет је прекинут у 77. минуту. До прекида је дошло када је фаулиран фудбалер домаћих Кнежевић, који је остао да лежи на земљи. Играч гостију Коњовић, покушао је да га изнесе са терена, само из њему познатог разлога. У том тренутку у терен су утрчали Ђурковић резервни голман Бачкопаланчана и „резервиста“ гостију Веселиновић. Њих двојица су покушала да се физички обрачунају, па су након тога, потпуно оправдано добили црвене картоне. Потом је у терен  покушала да уђе група домаћих навијача, али их је редарска служба спречила. Међутим, главни судија Иван Чапко одсвирао је крај, сматрајући да је безбедност актера меча угрожена.

М. Ђ. Кременовић

Црвенка - Раднички (С) 3:1 (2:0)

ЦРВЕНКА: Стадион „Милорад Џомба”, гледалаца око 80, судија: С. Јурић (Сента), стрелци: Костић у 28. и 59. Шакић у 30. за Црвенку, а Мијовић у 57. минуту за Раднички.

ЦРВЕНКА: Дринчић 7, Ивић 7, Ј. Суботић 7, Ракочевић 7, Костић 8, Шакић 7 (Бакић), М. Суботић 7, Фуртула 7 (Трифуновић), Бабић 7 (Оченаш), Бошковић 7, Латиновић 7.

РАДНИЧКИ: Зорић 7, Н. Тевановић 6, Коларић 6, Ердељи 6, Лакић 6, С. Тевановић 6, Мијовић 7 (Зорица), Мартиновић 6, Јосић 6, Павин 6, Митровић 6.

У утакмици са фењерашом на табели фудбалери Црвенке нису одушевили игром која се памти, али су заслужено наставили са низом победа, након доста лошег почетка сезоне. Лука Костић је и овога пута био у првом плану и са два гола, у 28. и 59. минуту, најбољи играч утакмице. Гол Шакића, за вођство од 2:0 уследио је након оштрог шута капитена М. Суботића и одбијене лопте од стране голмана Зорића.

Т. Јововић

Текстилац - Војводина 0:4 (0:1)

ОЏАЦИ: Градски стадион, гледалаца 150, судија: Кисин (Бач), стрелци: Н. Кудрић у 35. Јанковић у 53. Бубања у 56. и 75. минуту.  Црвени картон: Гостовић (Текстилац).

ТЕКСТИЛАЦ: Игњатовић 6, Илић 5,5, Гостовић 6, Дакић 5,5 (Вукобратовић 6), Божичић 6,5, Огњеновић 6,5, Прелић 6, Н. Миленковић 6 (Р. Миленковић 6), Митровић 6, Дивљак 6, Агбаба 6 (Ђокић 6),

ВОЈВОДИНА: Милованов 7, Вејин 7,5, Марковић 7 (Д. Кудрић 7), Билбија 7,5, Јелић 7,5, Н. Кудрић 8, Бубања 8,5, Н. Јанковић 7,5, Стефановић 7 (Шаколи 6), Пеленгић 7,5 (С. Јанковић), Бећановић 7,5.

У првих пола сата игре виђена је борба, углавном између два шеснаестерца. У 35. минуту након кикса домаће одбране гости  су дошли  до предности поготком Ненада Кудрића који је са лакоћом савладао домаћег голмана.

Кључни моменат догодио се у 42. минуту када је Младен Гостовић штопер Текстилца направио прекршај над Бубањом и пре времена морао у свлачионицу. То је био велики хендикеп за екипу из Оџака што су гости знали да капитализују са три поготка у наставку меча.

Два гола постигао је најбољи играч утакмице Марко Бубања док се у листу стрелаца уписао и Јанковић.

С. Јовин

Крила Крајине  - Врбас  1:3 (1:0)

БАЧКА ПАЛАНКА: Стадион УСР „Тиквара“, гледалаца око 100. Судија Рауковић (Суботица). Стрелци, Лончаревић у 15. за Крила Крајине, а  Рогановић у 54, Крајиновић у 55.  и Кулић у 81. минуту за Врбас. Жути картони, Дувњак (Крила Крајине), Којчић, Јакић, Кронић (ОФК Врбас).

КРИЛА КРАЈИНЕ: Дражић 7, Марко Гајдобрански 6, Ступар 6, Дувњак 7, Медан 6 (од 73. минута Дукић -), Зелинчевић 6, Тома 5 (од 85. минута Пилиповић -), Марковић 6, Пандуров 6, Зец 7 (од 48. минута Чешљевић 6), Лончаревић 7.

ВРБАС: Кронић 7, Рогановић 7, Сакач 6 (од 67. минута Тепавчевић 7), Новићевић 7, Тешановић 7, Крајиновић 8 (од 92. минута Стојковић -), Симић 7, Фејса 6 (од 90. минута Јовичић), Лакић 7, Којчић 7, Кулић 8.

Домаћи фудбалери су брзо дошли у вођство. У 15. минуту, Лоначревић је погодио мрежу гостију за вођство Бачкопаланчана.  Утакмица је одлучена у другом полуврену, када су Врбашани за мање од два минута постигли два гола, и преокренули резултат.

У финишу сусрету у 81. минуту, Кулић је поставио коначан резултат, па су бодови отишли у Врбас.

ЧСК Пивара  - Бачка 1:0 (1:0)

ЧЕЛАРЕВО: Стадион ЧСК Пиваре, гладалаца око 100. Судија  Кузмановић (Кула). Стрелац, Јелић у 32. минуту. Жути картони, Поткозарац, Балиновић, Крстановић (ЧСК Пивара), Павићевић, Шабан (Бачка).

ЧСК ПИВАРА: Танасић 7, Томовић 6, Зирић 6, Мршић 7, Балиновић 6, Јевтић 6, Поткозарац 7, Тасић 6 (Милићевић 6), Јелић 7, Крстановић 6 (Ђумић -), Ивковић 6 (Илеш -).

БАЧКА: Станчић 6,5, Вукелић 6 (Дошлов 6), Лабовић 6, Ковач 6,5, Тодорић 6, Павићевић 6, Момчилов 6, Шотра 6, Миловановић 6, Шабан 6, Глоговац 6,5.

У утакмици која је највећим делом била незанимљива, Челаревљани су стигли до минималне али заслужене победе. Гол одлуке постигао је Јелић у 32.минуту. Нападач домаћих је са 17 – 18 метара сјајним лоб ударцем  по средини гола сместио лопту у мрежу.

Домаћи фудбалери су у финишу утакмице, могли до вођства од 2:0, али је Поткозарац у 84. минуту за мало био непрецизан, па је лопта погодила оквир гола.

ЧСК Пивара - Бачка 1:0, Младост (Т) - Тиса 0:1, Таванкут - Младост (А) 0:1, Бајша - Младост (БП) 3:0, Крила Крајине - Врбас 1:3, Текстилац - Војводина 0:4, Стари град - Слога 1:0, Црвенка - Раднички 3:1.

1. Слога             7      5      1      1      20:6  16

2. С. град           7      5      1      1      18:4  16

3. Младост (А)   7      5      1      1      15:4  16

4. Војводина      7      3      4      0      9:2    13

5. Тиса               7      3      4      0      8:5    13

6. Таванкут        7      4      1      2      8:6    13

7. ЧСК Пивара    7      3      3      1      10:8  12

8. Бајша              7      3      2      2      15:11        11