ВОЈВОЂАНСКА ЛИГА СЕВЕР Оџачани потопљени крај Тисе

НОВИ САД: Резултати протеклог кола у оквиру Војвођанске лиге север су:
Sa utakmice u Adorjanu: Tisa - Tekstilac Žmukić postiže jedini gol u Adorjanu foto: M. Mitrović

Тиса - Текстилац 1:0 (1:0)

АДОРЈАН: Игралиште Тисе, гледалаца 100. Судија: М. Мартиновић (Кљајићево) 8. Стрелац: Жмукић у 16.минуту. Жути картони: Станишић и Мандић (Тиса).

ТИСА: Тасић 8, Станишић 7, Панић 8, Мандић 7 (Шијачић -), Жмукић 7, Живковић 8, Тандари 7, Боршош 7 (Чабрило -), Ђурановић 7, Таћи 7, Нађ 7.

ТЕКСТИЛАЦ: Марковић 7, Дивљак 6 (Ђокић -), Гостовић 7, Илић 7, Вукобратовић 7, Јосовић 6, Божичић 7 (Крстић -), Дакић 7 (Стевановић -), Прелић 8, Миленковић 7, Митровић 6.

У борбеној утакмици Тиса је у ослабљеном саставу без Ненада Тодоровића и Драгана Шицара изборила минималну али заслужену победу против гостију из Оџака, који су такође ослабљени у Адорјану настојали да извуку што часнији резултат.

Гол одлуке посатигнут је у 16.минуту, када је на центаршут Миодрага Панића са леве стране, пред голом гостију најспретнији у скоку био Драган Жмукић и изблиза главом послао лопту у мрежу.

У 38.минуту добро је шутирао Анди Таћи, али је голман гостију избио у корнер. На другој страни, два минута пред одлазак на одмор Прелић је покушао пројектилом са 30 метара, али је Тасић добро интервенисао и лопта завршила у корнеру.

Тасић је сигуран био и у 50. минуту када је одбранио шут Божичића. Још неколико прилика било је на обе стране, али највреднији помена је шут у 55.минуту према голу гостију када је Таћи погодио пречку.

М. Митровић

Будућност (М) - Црвенка 2:2 (0:1)

МЛАДЕНОВО: Игралиште Будућности, гледалаца:300, судија: Н. Васиљевић (Оџаци), стрелци: Јосимовић у 76. и Дујаковић у 87. за Будућност, а М. Суботић у 13. и Шакић у 73. минуту за Црвенку, жути картони: Вичентијевић, Субошић (Будућност), а Ивић, Фачол, Шакић, Ј. Суботић (Црвенка).

БУДУЋНОСТ (М): Лугоња, Вичентијевић, Радичић, Ловре, Шатора (Копања), Дујаковић, Вулић, Јурчевић (Васић), Јосимовић, Субошић,Медић.

ЦРВЕНКА: Дринчић, Радмановић, Шакић, М.Суботић, Фачол (Драговић), Марић (Керекеш), Ивић , Вујовић, Ј.Суботић, Костић, Фуртула (Бабић).

Отишли су фудбалери младеновљанске Будућности у велики минус у дуелу са Црвенчанима. У фуриозном финишу Страхиња Јосимовић и Марко Дујаковић матирали су голмана гостију Миљана Дринчића и своју дружину спасили су од, пораза. А, у завршници меча изабраници тренера Бранислава Граховца пропустили су пар повољних прилика за потпуни резултатски преокрет.

Ђ. Штрбац

Раднички (Ст) - Бајша 2:0 (1:0)

СОМБОР: Граски стадион, гледалац 250, судија: Милосављевић (Суботица), стрелци: Бошковић у 27. Богуновић у 70. минуту.

РАДНИЧКИ: Павасовић, Чордашић 7 (Манчић), Славуљица 7, Човин 8 (Раден), Ђоровић 8, Шћепановић 7,5, Бошковић 7,5, Цветковић 7,5, Ковачевић 7, Сапоженко 6, Горанић 7, Богуновић 8.

БАЈША: Дамјановић 6, Манојловић 6, Котарић 6, Лаћак 6,5, И. Кочиш 6 (Драшковић 6,5,), Педић 6, Хорват 6,5, Маријановић 6,5, С. Кочиш 6 (Чегаљ 6), Мајкић 6, Михалец 6,5.

Фудбалери Радничког све ближе се уласку у Српску лигу - Војводина. Славили су против солидне екипе из Бајше. На гол се није дуго чекало, Човин је пошао по левој страни, оставио неколико играча за собом и центрирао на стативу до Бошковића који је послао лопту у мрежу.

У другом полувремену домаћини су постигли још једна гол . Бошковић је извео корнер, у шеснаестерцу гостију најбоље се снашао Богуновић и савладао Дамјановића. Најлепшу акцију Сомборци су извели у 81. минуту, када је Бошковић пронашао Славуљицу који је са 18 метара погодио стативу.

С. Стојиљковић

БСК - Младост (Т) 1:2 (0:1)

БАЧКИ БРЕСТОВАЦ: Игралиште БСК-а, гледалаца 150, судија: Сабо (Кула), стрелци: Бојић у 50. (из пенала) за БСК, а Јелић у 35. и 65. минуту за Младост. Жути картони: Пековић, Сушић (БСК), Перић, Савин, Ачански, Гашић (Младост). Црвени картон: Ачански (Младост).

БСК: Молнар 7, Станић 7, Божић 6,5, Владетић 6,5, Бојић 7, Медић 6,5, Крњајић 7, Агбаба 7,5, Пековић 7 (Милановић 7), Живкуцин 6,5, Сушић 7, Данојевић 6,5.

МЛАДОСТ: Ачански 5, Икрашев 6 (Комленић 7), Савин 6 (Јоргић 7), Адамовић 7, Мрђан 7,5, Берић 7, Гашић 6,5, Козомара 7, Јовић 8 (Тривић), Срданов 7, Јелић 8.

Домаћин је играо добро, стварао шансе и промашивао, што му се на крају осветило. Гости су се определили за контра - напад и то им је у два наврата успело, постигли су два гола и однели бодови. Врло слаби судија Сабо оштетио је домаћина у неколико наврат и директно утицао на резултат.

А. Чичић

Полет - Слога 2:1 (0:0)

КАРАВУКОВО: Игралиште Полета, гледалаца 70, судија: Тешановић (Србобран), стрелци: Зец у 57. Богдановић у 60. за Полет, а Вукас у 46. минуту за Слогу.

ПОЛЕТ: Спасић 7, Алексић 7, Анђелковић 7 (Хусак 7), Величћковић 6,5 (Смиљковић 6,5), С. Станковић 7,5, Ж. Станковић 7, Стошић 6,5, Златковић 7, Зец 7,5 (Јовчић), Богдановић 8, Малиновић 7.

СЛОГА: М. Милошевић 7, Вукас 7,5, Н. Милошевић 7, Рајчањи 6,5, Нинковић 7,5, Митровић 7, Коњовић 6,5 (Велић), Стојшић 6,5 (Анитић 6,5), Пурић 6,5 (Штрбац 6,5), Видовић 7, Сазданић 7.

Домаћи играчи успели су да освоје бодове против Чонопљанаца који су их мало подценили и заслужено су поражени.

1. Чичић

БСК - Младост (Т) 1:2, Младост (А) - Раднички (С) 3:0, Тиса - Текстилац 1:0, Будућност - Црвенка 2:2, Полет (К) - Слога (Ч) 2:1, Младост (БП) - Таванкут 0:1, Врбас - Бачка 8:2, Раднички - Бајша 2:0.