Војвођанска лига – север: Пачирци у голеади бољи од лидера

Пачирци су се после пораза од Војводине из Бачког Градишта брзо вратили у игру, победом против лидера на табели, Станишића.
Приватна архива/Радост фудбалера Бачке из Пачира

Бајша (П) - Станишић 5:4 (1:1)

ПАЧИР: Стадион Бачке, гледалаца 150, судија: Латиновић (Бачка Паланка), стрелци: Шицар у 45. Милисављевић у 50. Кулунџић у 58. Д. Кркљајић у 79. и Шијачић у 86. за Бачку, а Пљошта у 39. 60. и 75. и Врањеш у 78. минуту за Станишић.

БАЧКА: Славнић 6, Бакић 6 (Вуковић 6), Гаврић 6, Кокљевац 6 Кулунџић 7, С. Кркљајић 7, Јекнић 7 Шицар 7 (Лазаревић 6), Шијачић 8 (Д. Кркљајић 7), Милисављевић 7, Плавшић 7 (Цурновић).

СТАНИШИЋ: Везмар 7, Басарић 6 (Гргић 7), Кнежевић 7, Матијаш 7, Пљошта 8, Врањеш 7, Плавшић 7, Митровић 6, Ердељи 6, Вујин 6 (Арсан), Лазић 7.

У правој ревији голова видечли смо вет погодака. А победу домаћинима донео је Шијачић четири минута пре краја сусрета.

С. Ст.

ЧСК ПивараПрепород 1:0 (1:0)

ЧЕЛАРЕВО: Стадион ЧСК Пиваре, гледалаца 150, судија: Н. Стојчевић (Сомбор),  стрелац: Поповић у 5.минуту. Жути картони: Совен, Милојевић (ЧСК Пивара), Шашић, Бурсаћ (Препород)

ЧСК ПИВАРА: М. Дражић, Ладишић (Крстановић), Ерор,  Совен, Панић, Миливојевић,  Радановић, Поповић, Сарачевић, Шиљановски (Антуновић, Кончаревић), Јаблан.

ПРЕПОРОД: Н. Грцић, Дослов, Крушић, Цакић, Миљић, Сантонио ,Шашић (Копања), Котарас (Средник), Ковач, Чабрило (Богојевић), Бурсаћ

Успешно су одрадили челаревски пивари утакмицу са гостима са севера Бачке. Фудбалери тренера Владе Каракаша до нова три бода, стигли су у почетном делу меча. Гол одлуке постигао је луцидни Вукан Поповић, који је вешто искористио велику грешку чувара мреже Препорода Николе Грцића. После тога првотимци домаћег клуба, углавном опредељивали су се за чување своје минималне предности.

Ђ. Штрбац

Младост (Т) - Крила Крајине 1:0 (1:0)

ТУРИЈА: Стадион Младости, гледалаца 100. Судија: Врана (Суботица). Стрелац: Немет у 27. минуту. Жути картони: Губаш, Гашић Синиша, Зељковић (Младост) и Медан (Крила Крајине).

МЛАДОСТ: Шмит, Мрђеновић, Ефендић, Савин, Курјачки, Гашић Синиша, Губаш, Бубања, Јовић, Бајић (Гашић Срђан), Немет (Зељковић).

КРИЛА КРАЈИНЕ: Бојанић, Вигњевић, Ступар, Абаџић (Панин), Медан, Балиновић, Будисављевић (Петровић), Аћић (Максић), Ивковић, Станић, Кљајић.

У утакмици без превеликог такмичарског значаја, фудбалери Младости из Турије рутински су забележили победу. Резултат је  могао бити и убељивији да су напади домаће екипе искористили неколико одличних прилика. Гол одлуке постигао је Душан Немет у 27. минуту када је резантним ударцем са двадесетак метара погодио леви угао гостију из Бачке Паланке. Иначе током целе утакмице гости нису ни једном угрозили гол Младосташа па се слободно може рећи да је победа домаће екипе потпуно заслужена.

Св. Срданов

Бачка (С) - Слога (Ч) 4:5 (2:1)

СУБОТИЦА: Стадион крај Сомборске капије, гледалаца 50, Радуловић (Црвенка), стрелци: Војнић у 18. Милосављевић у 38, Пелхе у 77. и Врана у 80. за Бачку, а Вукас у 35. и 55. Рајчанин у 69. (из пенала), Петровић у 72. и 85. минуту за Слогу.

БАЧКА: Станчић 7 (Ибраимовић 7), Милосављевић 7, Киш 7, Симић 7, Кујунџић 7, Аџић 7 (Пелхе 8), Маленчић 7, Манојловић 7, Рајковача 7 (Врана 8), Глишовић 8 (Жикић 7), Војнић 7 (Делић 7).

СЛОГА: Зорић 7, Чивчић 7, Кемењ 7, Кнежевић 7 (Тодоровић), Тевановић 7, Рајчањи 7, Вукас 8, Делић 7 (Лилић), Петровић 8, Матић 7 (Никшић), Крмар 7 (Фуштар 7).

Занимљива утакмица са девет голова, Суботичани су у водили у првом делу сусрета, али у наставку  гости из Чонопље су пшреокренули резултат и водили са  4:2. Домаћи се нису предавали. Пелхе је у 72. минуту је постигао погодак, а потом је и Врана  био успешан, али  се  упорност фбило нерешено 4:4. Гостима се упорност исплатила и то је урадио Петгостима  исплатила и у 85. минуту стигли су до победе.

С. Стојиљковић

Сента - Младост (А) 1:0 (0:0)

СЕНТА: Градски стадион, гледалаца 150, судија: Филиповић (Суботица), стрелац: Фодор у 47. минуту.

СЕНТА: Томашев 7, Ђери 6, Варга 7, Радуловић 6 (Димић 6), Дражић 6, Мандић 6, Матић 6 (Симић 6), Савић 7, Жмукић 7, Вулетић 6 (Бајтаи), Фодор 8 (Рушак).

МЛАДОСТ АПА: Јововић, Милош 6, Десница 7, Мајсторовић 6, Ђери 6, Кронић 6, Милошевић 7, А. Јововић 7, Рапајић 7 (Праштало 6)

Одиграна је тврда и борбена утакмица. У првом делу Сента је пропустила неколико шанси и тако се на одмор отишло без голова. Само што је почело други део домаћи су дошли у вођство преко Фодора. До краја уткамице домаћин није искористио неколикоприлика.

Таванкут - Војводина (БГ) 1:2 (1:1)

ТАВАНКУТ: Стадион Таванкута, гледалаца 250, судија: Ракић (Апатин), стрелци: Облаков у 15. за Таванкут, а Б. Јелић у 40. и М. Јелић у 90. минуту за Војводину.

ТАВАНКУТ: Тасић 6, Душанић 6, Вујић 6, Гњатовић 6 (Дондур 6), Скендеровић 7, Облаковић 7, Бедековић 6 (Тумбас 6), Пољаковић 6, Бореновић 7, Милетић 6, Спремо 6 (Перић 6).

ВОЈВОДИНА: Бабин 7, Илић 6, Петровић 6, Солдат 6 (Рондовић 6), Б. Јелић 8, Пелегић 6, М. Јелић 8, Радојковић 7, Ачаи 7, Ћирић 6, Д. Јелић 7, Проданов 7.

Таванкут је повео у 15. минуту голом Облакова, после грешке одбране. Пет минута пре краја првог полувремена Бранислав Јелић је погодио за изједначење. Таванкућани су у наставку стварали шансе, али гола није било. Мартин Јелић је на крају матирао Тасића, па су гости однели три бода.

С. Ст.

Резултати:

Сента - Младост АПА 1:0, Таванкут - Војводина (БГ) 1:2, Бачка (П) - Станишић 5:4, Младост (Т) - Крила Крајине 1:0, Младост (БП) - Бајша 2:1, Бачка (С) - Слога 4:5, ЧСК Пивара - Препород 1:0, Херцеговац - Његош 3:1.