Војвођанска лига – север: Први пораз лидера

Екипа Полет успела је да нанесе први пораз лидеру на табели, који је наступио подмлађеном саставу.
Tisa-Backa u Adorjanu/M. Mitrovic

Полет - Раднички (СТ) 3:1 (1:0)

КАРАВУКОВО: Игалише Полета, 70, судија: Сабо (Суботица), стрелци: Зец у 30. и 50. Богдановић у 78. за Полет, Шаренац у 70. минуту за Раднички.

ПОЛЕТ: Ивановић 7, Милуновић 7, Алексић 7, Величковић 7 (Благојевић), С. Станковић 7, Ж. Станковић 7, Стошић 7, Станојковић 7,5, Зец 8, Богдановић 8, Стојковић 7.

РАДНИЧКИ: Пехиљ 7, Арежина 7, Зелић 6,5, Шаренац 7, Љуштина7,5, Лазић 7, Радев 6,5, Матијаш 7, Ковачевић 7,5, Манчић 7, Галетин 6,5.

Полеташи су од првог судијског звиждука кренули офанзивно, што је дало резултат. Домаћин је повео у 30. минуту голом Зеца, да би се тако отишло на одмор.

У другом делу у 50. минуту Зец је направио врло леп соло продор и са двадесетак метара оштро је шутирао и савладао младог Пехеља. Гол за госте је постигао Шаренац у 70. минуту и тада је утакмица добила неизвестан ток. Тада је на сцену ступио капитен Богдановић и у 78. миниуту оштрим шутем је оверио победу свог тима и дао наду за даљу борбу за опстанак.

А. Чичић

Тиса - Бачка (П) 5:2 (3:0)

АДОРЈАН: Игралиште Тисе, гледалаца 80. Судија: Н. Кузмановић (Кула). Стрелци: Шицар у 2, Таћи у 37. и 82, Панић у 40. (из једанаестерца) и Шијачић у 48. за Тису, а Трбовић у 50. и Гњатовић у 69. минуту (из једанаестерца) за Бачку. Жути картони: Ђурановић, Шицар (Тиса), Недић и Гњатовић (Бачка).. Црвени картон: Јосиповић (Бачка).

ТИСА: Тасић 7, Станишић 7, Панић 8, Мандић 7 (Жмукић 7), Шицар 7,5, Живковић 8, Тандари 7, Боршош 7 (Шијачић 7), Ђурановић 7 (Чабрило -), Таћи 8, Нађ 7.

БАЧКА: Јосиповић 5 , Станаћев 7, Никшић 6, Ковач 6 (Дослов 7), Трбовић 7, Момчилов 6 (Недић 7), Живина 7, Шотра 7, Миловановић - (Станчић 6 ), Миличић 7, Гњатовић 7.

Одбрана гостију капитулирала је већ у 2.минуту после акције Живковића који је одлично проиграо Шицара, а овај изблиза погодио мету. Голман гостију Јосиповић у 14.минуту је поцрвенео када је руком однео лопту испред Шицара изван шеснаестерца, па је тренер Бачке Ђуровић из игре повукао Миловановића, да би на гол стао Станчић. У 37.минуту греши Трбовић, а Таћи се сам стуштио према голу и удвостручио преднос.

Ковач је у 40.минуту скривио пенал оборивши Таћија, а сигуран реализатор био је Панић. Почетком другог лопту у мрежу убацио Шијачић. Бројчани хендикеп није се толико осетио у редовима гостију,успели су да постигну два гола, За коначан резултат Панић је као на тацни проиграо Таћија, коме није било тешко да затресе мрежу.

М. Митровић

Будућност - Бајша 2:0 (1:0)

МЛАДЕНОВО: Игралиште Будућности, гледалаца:300, судија: Н.Васиљевић (Оџаци), стрелци: Јосимовић у 45. и Ловре (из једанаестерца) у 68. минуту, жути картони: Вулић, Ралевић (Будућност), а Марјановић, Хорват, Кривокапић, Тресиглавић (Бајша).

БУДУЋНОСТ (М): Лугоња, Копања, Ловре , Радичић, Медић , Секулић, Јосимовић, Дујаковић (Бошњак), Ралевић, Ђумић (Јурчевић), Вулић.

БАЈША: Дамјановић, Манојловић, Тресиглавић (С.Кочиш), Борош, Лаћак, И. Кочиш (Педић), Хорват, Марјановић, Кривокапић, Котараш (Чагаљ), Михалец.

Злата вредну победу забележили су фудбалери младеновљанске Будућности, у борби за опстанак. Надиграли су пулени тренера Бранислава Граховца госте са севера Бачке у свим елементима фудбалске игре. Врло добру партију Младеновљани крунисали су са два гола, а могли су да постигну и још неки погодак.

Ђ. Штрбац

Раднички (С) - Црвенка 3:2 (1:2)

СОМБОР: Градски стадион, гледалаца око 50. Судија: Рауковић (Суботица). Стрелци: Ресановић у 13. и 90. и Вуковић у 87. за Раднички, а Суботић у 8. и Керекеш у 30. минуту за Црвенку. Жути картони: Гргић, Дулић, Матијевић и Вукадиновић (Раднички), Керекеш и Бабић (Црвенка).

РАДНИЧКИ: Зорић, Гргић, Дулић, Вукадиновић, Вуковић, Жежељ (Бубања), Ресановић, Мартиновић, Веселиновић, Ердеи, Матијевић.

ЦРВЕНКА: Дринчић, Вујовић, Радмановић, Драговић, Бабић, Суботић, Керекеш, Костић, Марић, Ивић, Фуртула.

Пуно узбуђења у окружном дербију. Црвенчани су боље отворили сусрет и већ из првог озбиљнијег шута стигли до вођства. Суботић је погодио из слободног ударца са двадесетак метара. Ипак, домаћи пет минута касније успели су да надокнаде заостатак.Црвенчани су поново повели. Керекеш је искористио слабо постављену офсајд замку и погиодио мрежу.  У наставку Сомборци су играли знатно боље, упутили су барем десетак удараца на гол. Велика жеља и залагање награђени су последњих неколико минута. Милан Матијевић је одлично извео слободан ударац са леве стране. Лопта је после неколико одбитака стигла до најискуснијег, Дамира Вуковића који јепослао у мрежу. На истеку регуларног дела. Милорад Ресановић је  са десетак метара закуцао лопту под пречку.

С. Р.

Текстилац - Младост (Т) 4:0 (2:0)

ОЏАЦИ: Градски стадион, гледалаца 200, судија: Чапко (Руски Крстур), Илић у 24. и 59. Божичић у 38. и 50. минуту.

ТЕКСТИЛАЦ: Игњатовић, Илић 8,5 (Спасић), Гостовић 7,5, Латиновић 7,5, Дакић 7, Јосовић 7, Божичић 9, Огњеновић 8 (Вукобратовић), Миленковић 7,5, Митровић 7 (Ђокић), Дивљак 7.

МЛАДОСТ: Аћански 6, Цигановић 6, Савин 6, С. Гашић 6,5, Мрђан 6,5, Адамовић 6, Комленић 6 (Срђ. Гашић 6), Козомора 6 (Тешановић), Јовић 6 (Тривић), Срданов 6,5, Јелић 6.

Под командом новог тренера Драгана Дакића екипа Текстилца је пружила најбољу партију овог пролећа и до ногу потукла врло слабу екипу Младости из Турије. Овај меч су сасвим сигурно са два поготка обележили капитен Дарио Божичић и све бољи Драгомир Илић који је право откровеље у пролећном делу шампионата у екипи Текстилца.

С. Јовин

БСК - Слога 2:1 (0:0)

БАЧКИ БРЕСТОВАЦ: Игралиште БСК-а, гледалца 50, судија: Тешановић (Србобран), стрелци: Агбаба у 73. Данојевић у 80. за БСК, Лучић у 71. минуту за Слогу.

БСК: Молнар 7, Трифуновић 6,5 (Вејиновић 7), Савић 7, Владетић 6,5 (Крњајић 7), Милошевић 7, Живкуцин 7, Агбаба 7,5, Станић 7, Пековић 7, Сушић 6,5, Данојевић 7,5.

СЛОГА: М. Милошевић 7,5, Јајић 7, Штрбац 6,5 (Лучић 7), Сазданић 7, Видовић 7, М. Милошевић 7, Пурић 7, Рајчањи 7, Митровић 6,5, Коњовић 6,5 (Вемић 7), Вукас 6,5.

Домаћин је почео са добром игром и успео је да створи неколико прилика. У 20. минуту Станич је пребацио гол а а у 29. минуту Данојевић је погодио стативу. У другом делу гости су били бољи и лоб ударцем Лучића су дошли у вођство у 71. минуту. После доброг паса Крњајића, Агбаба је поравноа, а Данојевић је после соло продора донео свом тиму победу и продужен је нада за опстанак.

А. Чичић

Младост (БП) – Врбас 3:1 (2:1)

БАЧКИ  ПЕТРОВАЦ: Стадион у Врбари, гледалаца. 150, судија: Ракић (Апатин). Стрелци: Ожват у 11., Милан Адамек у 27. и Јовановић (аутогол) у 89. минуту за Младост а Јакуш у 38. минуту (аутогол) за Врбас. Жути картони: Кања и Јакуш (Младост), Маројевић (Врбас).

МЛАДОСТ: Лења, Ожват, Штефек, Шпрох, Бероња, Кања, Милан Адамек (Стеван Адамек), Северињи (Глувић), Целин, Јакуш, Шкрбић (Кобиларов).

ВРБАС: Латиновић, Авдаловић, М. Шмит, Тешановић, Јовановић, Маројевић (Јовичић), Симић, Богавац, А. Шмит, Фејса, Кулић.

Петровчани и Врбашани су одиграли одличну утакмицу на перфектном терену у Врбари. Победа је заслужено припала домаћину, иако гост ни једног момента није играо подређену улогу.

Ј. Пуцовски

Текстилац - Младост (Т) 4:0, Раднички (С) - Црвенка 3:2, БСК - Слога (Ч) 2:1, Младост (А) - Таванкут 3:1, Тиса - Бачка 5:2, Будућност - Бајша 2:0, Полет (К) - Раднички(Ст) 3:1, Младост (БП) - Врбас 3:1.