Војвођанска лига – Север: Ревија голова у Гајдобри

Уложили су фудбалери гајдобранског Херцеговца максималне напоре у жељи да избегну нови пораз пред својим навијачима.
fudbal lopta pix

Херцеговац - Младост (БП) 4:6 (1:2)

ГАЈДОБРА: Игралиште Херцеговца, гледалаца: 300, судија: Н. Стојчевић (Сомбор), стрелци: С. Рачић у 34.  69. (из пенала) и  у 79.(из пенала), и Бајат у 75. за Херцеговац, а Сердар у 23. и у 85. Стојисављевић у 31. и Бојан Тројановић у 61,и 66. (из пенала), и у 71. минуту за Младост, жути картони:С. Рачић,С. Хрњез (Херцеговац), а Ожват, Стојисављевић, Икрашев, Бероња(Младост).

ХЕРЦЕГОВАЦ: Лукач, Јањић, Шијаковић, В. Хрњез, Бајат, Кеyа (Пејак), С. Рачић, Татић, Новичић, С. Хрњез, Сивчевић (Бјелогрлић).

МЛАДОСТ (БП): Лења, Ожват, Бероња, В. Шпрох, Брајковић, Бојан Тројановић, Стојисављевић (Мркаић), Сердар (Добровољски), Зорић, Икрашев, Ђокић (А. Шпрох).

Али,овога пута намерили су се на изузетно мотивисане и за игру веома расположене Бачкопетровчане. Да су у досадашњим окршајима за бодове приказивали овакве партије,онда Гајдобрани не би налазили се у друштву најугроженијх екипа на табели.

Ђ. Шт.

Бајша - Младост (А) 5:0 (3:0)

БАЈША: Стадион Бајше, гледалаца 100, судија: Берењи (Суботица), стрелци: Шевић у 8. Лекај у 15. и 53. и 70. Марјановић у 45. минуту.

БАЈША: Дамљановић, Нађ 7,5, Тресиглавић 7,5 (Варга), Шевић 8 (Станчић), Д. Рахић 7,5 (Иванов 7), Калуђеровић 7,5, Марјановић 8 (Дражић 7), Пантовић 7,5 (Жембери), Кривокапић 7,5, Борош 7,5, Лекај 8,5.

МЛАДОСТ: Буловић 6, Дулић 6, Салач 6 (Десница 5,5), Кемењ 6, Спасић 6 (Симић 5,5), Ђумић 6 (Мајсторовић 5,5), Вукадиновић 6 (Милош), Рапајић 6,5, Рајчанин 6,5, Милошевић 6, Вукас 6,5.

Бајша се после пораза од Таванкута брзо вратила на поеднички колосек. Све је решено у првом полувремену, головима Шевића, Лекаја и Марјановића обезбеђена је огромна предност.

С. Ст.

Слога - Таванкут 1:2 (0:1)

ЧОНОПЉА: Стадион Слоге, гледалаца 100, судија: Дражић (Нови Сад), стрелци: Ребић у 92. (из пенала) за Слогу, а Облаковић у 32. и Бедековић у 87. за Таванкут. Црвени картон: Гњатовић (Таванкут).

СЛОГА: Ђокић 6, Гргић 6, Тодоровић 6,5 (Томић), Кајтез 7, Стевановић 7, Никшић 6,5, Савић 6, Јефтић 6, Крмар 7, Ребић 7,5, Куштар 6 (Секулић).

ТАВАНКУТ: Тасић 8, А. Вујић 7,5, Кујунyић 7, Гњатовић 6, Бореновић 7, Облаковић 8, Бедековић 8, Момчилов 7, Тумбас 7 (Н. Вујић 6), Спремо 7 (Јухас), Перић 7 (Нимчевић).

Фудбалери Слоге и даље без победе. Гости су били надмоћнији и већ у 32. минуту Облаковић је погодио мрежу. У другом делу Таванкућани су постигли погодак у 87. минуту преко Слађана Бедековића, да би домаћи смањили резултат у надокнади времена из пенала. Таваннкућани су од 56. минута играли са десет играча јер је Гњатовић, због два жута картона морао да напусти терен.

С. Ст.

Крила Крајине - Војводина (БГ) 3:0 (1:0)

БАЧКА ПАЛАНКА: Игралиште СРЦ Тиквара, гледалаца: 300, судија: К. Ковач (Мокрин), стрелци: Буквић у 29, Батиница у 72. и Станић у 83. минуту, жути картони: Ђекић, Балиновић, Батиница (Крила Крајине), Хасичић, М. Јелић (Војводина).

КРИЛА КРАЈИНЕ: Крндија, Марко Гајдобрански( Будисављевић), Ступар, Јевтић, Балиновић, Зелинчевић, Батиница (Вујановић), Буквић, Ивковић (Аћић), Станић (Гостовић), Ђекић (Медан).

ВОЈВОДИНА: Бабин, Хасичић, Стјепановић (Проданов), Јанковић, Петровић, Д. Јелић, Б. Јелић, Кудрић, М. Јелић (Бошков), Солдат (Пеленгић), Топић.

Фудбалери бачкопаланачких Крила Крајине нанели су убедљив пораз Војводини из Бачког Градишта. У ствари,изабраници тренера Обрена Чучковића били су супериорни у већем делу утакмице, и постигли су три ефектна поготка. Од гостију се ипак, много више очекивало ако се у обзир узме њихова висока позиција на табели.

Ђ. Шт.

Његош - Младост (Т) 0:5 (0:2)

ЛОВЋЕНАЦ: Стадион Његоша, гледалаца 100, судија: Мрђеновић (Врбас), стрелци: Попадић у 13. 51. Мрђеновић у 26. Никић у 54. (аутогол) и Ефендић у 78. минуту.

ЊЕГОШ: Николић 6, Варга 6 (Миличевић), Савовић 6,5, Тешановић 6, Правиловић 6, Којчић 6,5, Кочиш 6,5, Перуновић 6, Пејовић 6, Врањеш 6, Митић 6 (Бугарник).

МЛАДОСТ: Јовичић, Мрђеновић, 7, Петровић 7, Ефендић 7 (Маријановић), Ивановић 8, Курјачки 7, Гашић 7, Миловановић 7, Васић 8, Новичевић 7, Попадић 8.

Фудбалери Младости из Турије лако су дошли до победе. И већ у 13. минуту у листу стрелаца се уписао Поповић. У 27. минуту Мрђеновић је постигао други гол. У другом полувремену мрежа Николића се затресла још три пута.

С. Ст.

Препород - Бачка (П) 3:1 (1:0)

НОВИ ЖЕДНИК: Стадион Препорода, гледалац 100, судија:Допуђа (Соколац), стрелци: Тумбас у 36. Ковач у 60. Котарош у 75 за Препород, а  Шицар у 80. (из пенала) за Бачку.

ПРЕПОРОД: Вуковић 7, Вукелић 8, Терзија 7 (Вукмановић 6), Круушић 7, Бурсаћ 7, Чабрило 8, Котарош 8, Ковач 8, Шашић 8 (Копоња 7), Тумбас 8 (Цурновић), Сретдник 7 (Дамјановић 7).

БАЧКА: Сабо 6, Мајлац 6, Гаврић 6 (Бакић 6), Панић 6, Нагрин 7, Копљевци 6 (Јекнић 6), Д. Кракљајић 6, Ђурановић 6, Шицар 7, Шијачић 6, Милисављевић 6 (Козомора).

Комшијски дерби је изазвао велику пажњу. Препород је заслужено дошао до победе, било је шанси на обе стране у првом полувремену је само Тумбас био прецизан.

С. Ст.

Станишић - Сента 3:0 (1:0)

СТАНИШИЋ: Игралиште Станишића, 20 судија: Крнета (Бачка  Паланка), стрелци: Ердељи у 19. Ђукић у 50. (из пенала) Лазић у 53. минуту.

СТАНИШИЋ: Илићић, Басарић 7, Нешковић 7, Матијаш 8, Пјошта 7, Плавшић 7, Ђукић 8 (Тевановић 7), Ердељи 8 (Вранковић 7), Вулин 7, Лазић 8 (Асан 7), Бујишић 7.

СЕНТА: Шмит 6, Ћулум 6, Татић 6, Ђери 6, Варга 6, Радуловић 7, Мијић 6 (Вулетић 6), Фодор 6 (Матић 6), Кораћ 7 (Зековић 6), Живковић 6, Фараго 6.

Станишић је наставио са одличним играма. Домаћи су били доминантни читаве утакмице.

С. Ст.

Резултати:

Станишић - Сента 3:0, Крила Крајине - Војводина (БГ) 3:0, Бајша - Младост (А)А 5:0, Слога - Таванкут 1:2, Препород - Бачка (П) 3:1, Његош - Младост (Т) 0:5, Херцеговац - Младост (БП) 4:6, ЧСК Пивара - Бачка(С) 0:2.