Војвођанска лига – север: Сомборци близу циља

​​​​​​​Раднички (СТ) - Младост (БП) 2:0 (1:0)

СОМБОР: Стадион Радничког, гледалаца 150, судија: Ракић (Апатин), стрелац: Фуртула у 16. и 60. минуту.

РАДНИЧКИ: Павасовић, Чордашић 7, Славуљица 7, Кнежевић 7, Човин 8, Ђоровић 8 (Матијаш), Шћепановић 7 (Радев 7), Бошковић 8, Цветковић 8, Фуртула 8 (Манчић), Игоронић 7.

МЛАДОСТ: Лења 7, Штефек 7, Бероња 6 (С. Адамек 6), Познановић 6, Глувић 6 (Кобиларов), Северињи 6, Берић 6, Докић 6, Јаков 6, Шкрбић 7.

Сомборци су наставили серију победа, играли су добро, нападали све време и  преко Фуртуле стигли до бодова. Први пут је главом, а у наставку  и после одбијене лопте  Фуртулка погодио мрежу и тако Сомборцима обезбедио улазак у Српску лигу.

С. Ст.

Младост (Т) - Врбас  2:1 (2:1)

ТУРИЈА: Игралиште Младости, гледалаца 150. Судија: Кузмановић (Кула). Стрелци: Срданов у 10. и Козомара у 18. за Младост, а Крајиновић у 6. минуту (из пенала) за Врбас. Жути картони: Берић, Срданов, Цигановић, Тривић, Козомара (Младост) и Симић, Бортник (Врбас).

МЛАДОСТ: Ађански 7, Цигановић 7,  Савин 7, Гашић 7, Мрђан 8, Адамовић 7, Берић 7 (Комленић), Козомара 8, Јовић 7 (Тривић), Срданов 8, Јелић 7 (Икрашев).

ВРБАС: Јовичић 5, Бортник 6, М. Шмит 6, Тешановић 6, Јовановић 6, Маројевић 5 (Фејса), Крајиновић 7, Симић 7, Богавац 6, Зорић 5 (А. Шмит), Кулић 6.

По облачном и прохладном времену у дуелу комшија видели смо одличну утакмицу,  пуну темпа, борбености, доста прилика и три гола. Младосташи су дочекали ову утакмицу под императивом победе и чини се да је тај притисак био посебно присутан на самом почетку, што су гости искористили у 6. минуту и након оправдано досуђене најстроже казне дошли у вођства.

Овај гол је тргао фудбалере Младости, који преузимају  иницијативу и само након четири минута изједначили су лепим ударцем Срданова  са неких 25 метара. Лопта је најпре погодила стативу и од ње се одбила у мрежу. У 18. минуту, Срданов је искоса центрирао, а Козомара је најспретнији и  главом приморао Јовичића да други пут вади лопту из мреже.

У другом полувремену било је шанси на обе стране, али гфолова није било.

Св. Срданов

Бајша - Полет 2:0 (1:0)

БАЈША: Стадион Бајше, гледалаца 150, судија: Ковач (Врбас), стрелци: Лаћак у 30. (из пенала), Манојловић у 70. минуту.

БАЈША: Дамјановић 7, Манојловић 8, Тресиглавић 6 (Предић 6), Борош 7, Лаћак 7, Д. Кочиш 6 (С. Кочиш 6), Чагаљ 7 (Хорват 7), Маријановић 7, Мајкић 7, Кривокапић 7, Михалец 7.

ПОЛЕТ: Спасић 7, Смиљковић 7 (Благојевић 6), Алексић 6, Величковић 6, Ађелковић 7, Станковић 6, Стошић 6, Златановић 7, Станојковић 7, Богдановић 7, Малин 6.

У чврстој и борбеној утакмици гости су тражили бодова за опстака у Лиги. Бајша је дошла у вођство из пенала преко Лаћака. У другом делу гости су покушавали да дођу до изједначења, али су домаћи преко Манојловића потврдили победу.

С. Ст.

Слога - Младост (А) 1:1 (1:0)

ЧОНОПЉА: Стадион Слоге, гледалаца 150, судија: Шипош (Србобран), стрелци: Вемић у 41. за Слогу, А. Јововић у 62. минуту за Младост.

СЛОГА: Леобвић 7, Пурић 6, Штрбац 7, Сазданић 6, Милошевић 6, Вемић 7, Нинковић 7, Рајчанин 6 (Вукас 6), Коњевић 6 (Видовић), Кнежевић 6 (Митровић 6), Стојчић 6.

МЛАДОСТ: Јеличић 7, Петреш 6 (Ђери), К. Јововић 7, Бурсаћ 7, А. Јововић 7, Митровић 7, Пешић 6, Рапајић 6, Тимар 6 (Басарић 7), Вујин 6, Кнежевић 6.

У изједначеној утакмици Чонопљанци су после две пропуштене прилике повели из контре преко Вемића. Гости су успели да изједначе преко Аљоша Јововића када је главом послао у мрежу после продора Мишковића. Нерешен резултат одговара Слоги која се учврстила на другом месу.

С. Ст.

Текстилац - Раднички (С) 1:1 (0:0)

ОЏАЦИ: Градски стадион, гледалаца 200, судија: Крнета (Бачка Паланка), стрелци: Дакић у 73. за Текстилац, а Ресановић у 90. минуту за Раднички. Жути картони: Божичић, Прелић (Текстилац), Матијевић, Стевановић, Ердељи (Раднички). Црвени картон: Прелић (Текстилац).

ТЕКСТИЛАЦ: Марковић 7,5, Илић 7 (Спасић 7,5), Гостовић 7,5, Латиновић 7, Дакић 8,5, Јосовић 7, Божичћ 8, Огњеновић 7, Прелић 7,5, Митровић 7, Дивљак 7,5.

РАДНИЧКИ: Зорић 7, Гргић 6,5, Дулић 6,5, Вукадиновић 6, Вуковић 7, Веселиновић 7, Матијевић 6,5, Стевановић 6,5, Жежељ 6 (Бубања 7), Ердељи 6, Ресановић 7,5.

Комшијски дерби је у потпуности испунио очекивања. Виђена је квалитетна утакмица која је била знатно садржајнија у другом полувремену када су постигнута оба поготка. Средином другог полувремена екипа Текстилца преко Уроша Дакића стигла до предности, али уз помоћ противничког играча који је неспретно реаговао и по клизавом терену савладао сопственог голмана Зорића. У 82. минуту капитен Оџачана Божичић је пропустио лепу прилику, а у последњим тренуцима меча искусни Ресановић је главом из непосредне близине савладао младог голмана Марковића. У другом минуту судијске надокнаде фудбалери Текстилца погодили су стативу.

С. Јовин

Црвенка - БСК 4:1 (3:1)

ЦРВЕНКА: Стадион „Милорад Џомба”, гледалаца 100, судија: Врачар (Сомбор), стрелци: Керекеш у 2. Ј. Суботић у 4. Фаћол у 39. и Шакић у 55. за Црвенку, а Сушић у 42. минуту за БСК. Жути картони: Костић, Шакић, Бабић (Црвенка), Трифуновћ (БСК). Црвени картон: Бојић (БСК).

ЦРВЕНКА: Дринчић 6, Костић 7, Ј. Суботић 7, Радмановић 6, Шакић 7, М. Суботић 7 (Петрић), Керекеш 7 (Марић), Фаћол 7 (Драговић), Ивић 7, Бабић 7, Фуртула 7.

БСК: Молнар 6, Трифуновић 6 (Вејновић), Чалић 6, Бојић 6, Милошевић 6, Милановић 6, Агбаба 6, Пековић 6, Живкуцин 6, Сушић 7, Станић 6.

Најпре је Керекеш у 2. минуту након асистенције Фуртуле из близине савладао Молнара, а само два минута потом Ј. Суботић на првој стативи сачекао лопту упућену од стране брата Милана и главом је сместио у мрежу. Гледаоце је ипак највише разгалио гол Фаћола у 39. минуту када је префињеним лоб ударцем приморао Молнара да по трећи пут вади лопту из мреже. Почасни гол за госте постигао је Сушић, а Шакић је у 55. минуту поставио коначан резултат.

Т. Јововић

Бачка - Будућност (М) 3:0 (1:0)

ПАЧИР: Стадион Бачке, гледалаца 100, судија: Јурић (Сента), стрелаци: Момчилов у 14. Ковач у 75. (из пенала), Миловановић у 96. минуту.

БАЧКА: Јосипоивић 7, Станачев 7, Никшић 7, Ковач 7, Игњатовић 7, Момчилов 8, Живин 6 (Недић 7), Шотра 6 (Дослов 6), Миловановић 7, Миличић 7, Шабан 6 (Петковић 6).

БУДУЋНОСТ: Лугоња 6, Копоња 6, Радичић 6, Ловре 6, Вулић 6 (Јуреновић 6), Суботић 6 (Шатара 6), Роланић 6, Секулић 6, Ђумић 6 (Чатић 6), Дујаковић 6, Медић 6.

С. Ст.

Таванкут - Тиса 0:1 (0:1)

ТАВАНКУТ: Стадион Таванкута, гледалаца  200, судија: Латиновић (Бачак Паланка), стелац Панић у 27. минут.

ТАВАНКУТ: Сабо 7, Кујунџић 7, Слобода 7, Пејић 6 (Пољаковић 6), Облаковић 7, И. Скендеровић 7, Шимић 7, Визин 7, Годар 6 (Тумбас 6), Бедековић 7, Плавшић 7.

ТИСА: Тасић 7, Станишић 7, Панић 8, Мандић 7, Шицар 7, Живковић 7, Донти 7, Борош 7 (Чабрило 6), Ђурановић 7 (Жмукић 6), Тдоровић 7, Шијачић 7.

Фудбалери Таванкута су несрећно изгубили утакмицу. Имали су доста прилика, али их нису искористили. Једини гол постигао је Панић. .

С. Ст.

Младост (Т) - Врбас 2:1, Раднички - Младост (БП) 2:0, Бајша - Полет (К) 2:0, Бачка - Будућност 3:0, Таванкут - Тиса 0:1, Слога (Ч) - Младост (А) 1:1, Црвенка - БСК 4:1, Текстилац - Раднички (С) 1:1.

1. Раднички          24     21     3      0      67:11        66

2. Слога (Ч)          24     16     6      2      52:26        54

3. Младост (А)     24     13     4      7      43:30        43

4. Тиса                 24     13     3      8      39:26        42

5. Бајша               24     11     6      7      33:19        39

6. Врбас               24     10     5      9      43:40        35

7. Црвенка            24     8      9      7      38:30        33

8. Раднички (С)    24     8      6      10     30:42        30