ВОЈВОЂАНСКА ЛИГА–СЕВЕР: Станивук препородио Гајдобране

Херцеговац - Сента 3:1 (2:0)
fudbalska lopta

ГАЈДОБРА: Стадион Херцеговина, гледалаца 300, судија: Н. Васиљевић (Оyаци), стрелци: С. Рачић у 23. и 50. и Срданов у 37. за Херцеговац, а Симић у 76. минуту за Сенту, жути картони: Јањић(Херцеговац), а Симић (Сента).

ХЕРЦЕГОВАЦ: В. Лукач, Јањић, В. Хрњез, Бабић, Бајат, С. Рачић, Срданов, Зељић (Хорватић), Тешановић (Добранић, Новчић), С. Хрњез, Радовић.

СЕНТА: Д. Томашев, Ђери, Варга, Дражић (Кораћ), Мандић (Димић), Рушак (Фараго), Живковић, Вулетић (Матић), Савић, Жмукић, Федор (Симић).

Предвођени новим(старим) тренером Синишом Станивуком, фудбалери гајдобранског Херцеговца забележили су другу узастопну победу на домаћем терену И то идентичним резултатом. Овога пута, Гајдобране до убедљивог тријумфа на Сенћанима довео је везиста Миладин Срданов, који је био нерешива енигма за одбрану гостију.

Ђ. Штр.

Крила КрајинеБачка (П) 2:1 (0:0)

БАЧКА ПАЛАНКА: Стадион СРЦ Тиквара, гледалаца 300, судија: М. Мартиновић (Кљајићево), стрелци: Ивковић у 70. и Вигњевић у 80. за Крила Крајине, а Кокљевицки у 89. минуту за Бачку, жути картони: Ступар (Крила Крајине), а Шицар (Бачка), црвени картон: Шицар(Бачка) у 69. минуту.

КРИЛА КРАЈИНЕ: Ђ. Крндија, Вигњевић, Ступар, Будисављевић (Петровић), Медан, Балиновић, Буквић (Максић), Ђекић, Ивковић, Станић, Кљајић.

БАЧКА(П): А. Славнић, Бакић, Гаврић, Кокљевицки, Колунyић, С. Кркајлић, Јекнић, Шијачић, Д. Кркајлић (Вуковић), Плавшић, Шицар.

Фудбалери бачкопаланачких Крила Крајине до предности стигли су тек, када су гости из Пачира остали са десеторицом играча на терену. Пут ка победи домаћег тима трасирао је искусни Радован Ивковић, који је крунисао једну уиграну акцију. Вођство изабраника тренера Обрена Чучковића удвостручио је хитроноги Горан Вигњевић, који се вешто убацио из другога плана. Почасни гол за Пачирце дао је Данијел Кокљевицки, који искористио је тренутак непажње играча из уже обране Бачкопаланчана.

Ђ. Штр.

Херцеговац - Сента 3:1, Његош - ЧСК Пивара 0:1, Препород - Бачка (С) 1:0, Слога - Младост (БП) 1:0, Бајша - Младост (Т) 3:1, Крила Крајине - Бачка (П) 2:1, Станишић - Таванкут 0:1, Војводина (БГ) - Младост АПА 1:3.

1. Станишић     23     19     0      4      56:24        57

2. Бачка (С)      23     13     5      5      44:28        44

3. Младост (Т)   23     11     7      5      28:14        40

4. Сента    23     11     6      6      38:20        39

5. Војвод. (БГ)   23     11     3      9      39:32        36

6. Бајша    23     10     5      8      51:28        35

7. Млад. (БП)     23     10     5      8      35:24        35

8. Препород      23     10     5      8      34:26        35