Војводина преокретом до победе над Партизаном

Оно што је виђено синоћ на “Карађорђу”, ваљда само фудбал уме да приреди. На почетку 90. минута, иако бројчано слабији, Партизан је водио са 2:1 и смешила су му се сва три бода.
Vojvodina-Partizan 04_FBakic

А онда...Уследио је фантастичан финиш домаћина који је за три минута, преко Младеновића и Стојковића постигао два гола и направио потпуни преокрет! Новосађани, су дакле, везали и четврту победу и показали да су и те како озбиљан кандидат за висок пласман, нека нам буде дозвољено да кажемо и борбу за титулу.

Обе екипе у утакмицу су ушле отворених гардова. Од почетка се видело да и Војводина и Партизан желе да освоје сва три бода, па смо у првих 12 минута видели четири лепе прилике пред оба гола. Гости су запретили у 4. минуту преко Асана, у 6. када је параболу Сејдубе Суме голман Симић избоксовао преко пречке, да би у 12. минуту Садик главом шутирао преко гола. У међувремену, играо се тада 5. минут, у одличном продору био је нападач Новосађана Миљан Вукадиновић и успео је да делић секунде буде бржи од младог голмана Поповића. Дошло је потом до контакта између два играча, Вукадиновић је пао, а судија Јовановић је показао да је голман црно-белих дирао лопту пре него ногу фудбалера Воше и дозволио да се игра настави. Наравно, нису изостали протести клупе домаћина, као и увек - безуспешни.

Смирила се потом игра, фудбалери су се посветили тактичким замислима тренера и тако је било све до 40. минута. Партизан је чешће имао лопту у ногама, црвено-бели су настојали да на то одговоре, а онда је мајсторију извео нападач Београђана Умар Садик и погодио супротни горњи угао гола Николе Симића. Након вођства “парног ваљка” нарасле су тензије на терену, а у 43. минуту, после нимало нежног старта и сукоба на средини терена, жути картон добио је капитен Војводине Никола Дринчић, а директни црвени омалени Сума. Уследили су велики протести клупе екипе из Београда, па је жути картон добио и резервни играч Милан Смиљанић, али је резултат првих 45 минута остао непромењен.

Тренер Лалатовић начинио је током паузе сада већ уобичајену троструку измену и на терену су се нашли Ђорђевић, Стојковић и Мркаић. С играчем више кренули су црвено-бели ка изједначењу и већ у 51. минуту на семафору је стајало 1:1. Вукадиновић је на левој страни сјајно прихватио лопту, прешао Немању Милетића и онда са стране шутирао и погодио даљи угао мреже Партизана. Очекивало се да ће домаћин свим силама јурнути ка другом голу, али је уместо тога “повукао ручну” и кроз игру и посед тражио пут ка голу. У 61. минуту колосалну шансу имао је Немања Човић, када је остао на неких 10 метара сам и чинило се да може да бира где ће да шутира, али је он гађао десни горњи угао и пребацио гол. И два минута касније, после додавања Бојића исти играч није био прецизан, а онда су одговорили гости.

Велику шансу у 66. минуту имао је Јапанац Асано, али је његов ударац по земљи добро постављени голман Симић лако укротио. Међутим, три минута иза тога слободни ударац извео је Зђелар, на 16 метара пронашао је високог Шћекића, који је лобовао (!?) голмана Новосађана и Партизан је био поново у вођству. Није се наравно, домаћин помирио с поразом, док су гости, помало и несхватљиво, реаговали на сваку одлуку судије Јовановића. У 75. минуту у томе је претерао Саво Милошевић, који је на терен убацио флашицу воде, а онда и утрчао у поље. Наравно, наш најбољи судија показао му је црвени картон.

И онда, уследио је финиш за памћење. После једне дуге акције у 90. минуту, на десној страни лопту је примио резервиста Богдан Младеновић, наместио је на леву ногу и опалио по њој. Уз помоћ стативе она је пронашла пут ка циљу и чинило се да ће утакмица бити завршена мирољубивим ремијем. Нису се, ипак, мирили домаћи фудбалери с тим да освоје само бод. Наставили су даље да нападају, да би у 93. минуту, после сјајног паса Андрића, Стојковић као на тацни добио лопту и по трећи пут савладао голмана Поповића. Уследило је велико славље домаћина, претпостављамо и још већа туга гостију из Београда.

А. Предојевић

Војводина - Партизан 3:2 (0:1)

НОВИ САД: Стадион “Карађорђе”, играно без присуства публике, судија: Јовановић (Београд). Стрелци: Вукадиновић у 51, Младеновић у 90, Стојковић у 90+3 за Војводину, а Садик у 40, Шћекић у 68. минуту за Партизан. Жути картони: Дринчић и Човић (Војводина), а Садик, Витас, Смиљанић (Партизан). Црвени картон: Сума у 44. и тренер Милошевић у 75 минуту (Партизан).

ВОЈВОДИНА: Симић 7, Андрић 7, Бралић 7, Саничанин 7, Деветак 7 (Ђорђевић 7), Топић 7 (Стојковић 8), Дринчић 7,5, Вукадиновић 7,5, Човић 7 (Зукић 7), Гемовић 7 (Мркаић 7), Бојић 7 (Младеновић 7,5).

ПАРТИЗАН: Поповић 7, Милетић 6,5, Витас 7, Бањак 7, Урошевић 7, Шћекић 7,5, Здјелар 7,5, Асано 6,5, Сума 5, Стевановић 7 (Лутовац 7), Садик 8.