Војводина супериорна и у Сурдулици

Без милости и застајкивања ушли су фудбалери сезоне у ово првенство, а снагу њихове колективне игре, али и индивидуалних квалитета, овог пута на кожи су осетили играчи Радника.
Bojan Matic

Иако су најављивали да ће учинити све не би ли заустали захукталог лидера из Новог Сада, Сурдуличани су на крају морали да честитају много бољем ривалу, који им није оставио ни промил наде да могу да избегну убедљив пораз.

Нешто агилније ушао је домаћин у сусрет, па је Ристовић у 5. минуту шутирао поред гола с велике удаљености, а у 11. минуту је Стаменковић покушао главом после корнера, али је исход био исти.

А онда је дошао ред на новосадски тим... У 17. минуту Лалатовићеви ученици су повели после лепе акције у којој су учествовали Гемовић и Деветак, а све је изврсно испратио Винсент Езе и, из прве, проследио лопту у мрежу. Нису се страсти још ни стишале, а Воша је водила са 2:0. У контранападу је Бојан Матић сјајно проиграо Гемовића, овај је избио сам пред голмана Сурдуличана и неодбрањивим шутем савладао га по други пут. Нису се гости ни ту зауставили и већ у 26. минуту Матић је постигао свој четврти овосезонски гол, повећавајући резултат на великих 3:0. У тој акцији учествовало је више фудбалера: лопта је кренула од Бојића, преко Дринчића стигла је до Езеа, који је с десне стране упутио центаршут у петерац, а тамо је на правом месту био Матић.

Тек у финишу првог дела, покушао је Радник да узврати преко Ристовића, Дамњановића и два пута Мирољуба Костића, али су њихови шутеви завршили или поред оквира гола, или у рукама Емила Роцкова, па се на одмор отишло с убедљивом предношћу Новосађана.

Наставак је почео уз два напада Радника, али је прву праву прилику поново имала Војводина. У 59. минуту гледаоци су видели још једну акцију у којој је учествовало више гостујућих фудбалера, јер су комбиновали Ђуришић, Зукић и Дринчић, а у прилици се нашао Гемовић. Уследио је ударац искоса, а лопта је замало фијукнула поред стативе. И четири минута касније, исти играч је упутио ударац са 18 метара, право у голмана Костића који се истакао.

До промене резултата могло је да дође и у 78. минуту, када је Езе ухватио волеј, али је голман Радника поново био на месту. У 81. минуту лепо је центрирао дебитант Јован Кокир, Петар Бојић је у петерцу домаћина  захватио лопту главом, а она је отишла тик поред стативе. Међутим, у 84. минуту Нешковић је упослио на десној страни Аранђела Стојковића, који је у петерцу пронашао Бојића, а овај несебично упослио најмлађег играча на терену Дејана Зукића, којем није било тешко да постигне и четврти гол за Вошу и постави коначни резултат - 0:4.

С. Р. Д.

Радник  - Војводина 0:4 (0:3)

СУРДУЛИЦА: Стадион Радника, гледалаца: 1.000, судија: Ђорђић (Нови Београд). Стрелци: Езе у 17, Гемовић у 19, Матић у 26. и Зукић у 84. минуту. Жути картони: Кричак, Стевановић (Радник), а Стојковић (Војводина).

РАДНИК: И. Костић 6,5, М. Костић 6, Јокић 6, Стевановић 6, Станковић 6 (Даноски 6), Георгиев 6, Дамњановић 6, Стаменковић 6 (Ђорђевић 6), Ристовић 6,5 (Исламовић -), Кричак 6, Станисављевић 6.

ВОЈВОДИНА: Роцков 8, Стојковић 8, Веселиновић 8, Саничанин 8, Деветак 8, Ђуришић 8, Дринчић 9, Гемовић 8,5 (Нешковић 8), Бојић 8, Езе 8,5 (Кокир -), Матић 8,5 (Зукић 8).

Лалатовић честитао екипи

По завршетку изврсног издања у Сурдулици, тренер Војводине Ненад Лалатовић овако је прокоментарисао сусрет:

- Честитам свим играчима који су одиграли беспрекорно у прва четири кола новог првенства. Не знам да ли је икада у историји Војводина имала старт обележн са четири победе и уз гол разлику 14:1, што само доказује да ова екипа има квалитет, иако је у њој чак осам фудбалера који су играли и у прошлој такмичарској години.  Сада, међутим, имају много више самопоуздања, добили су нову енергију, па их прати и спортска срећа. Захвалност дугујемо и групи наших навијача која нас је пратила и у Сурдулици и безрезервно подржавала, показујући да је уз нас и да, баш као и сви ми, свим срцем жели да се Војводина врати на европски колосек.