Зрењанинска лига: Ботошани у петој брзини

​​​​​​​Омладинац -  2. октобар 5:0 (4:0)
fudbal lopta

БОТОШ: Игралиште Омладинца, гледалаца 100, судија: Пешић (Перлез). Стрелци: Сујић у 7. Ремигус у 17. Новковић у 19. и 40. и Радичевић у 48. минуту.  Жути карони: Новак (Омладинац), Бозокин (2. октобар).

ОМЛАДИНАЦ ФАМ: Мишков, Радуловић, Сујић (Натарош), Тањга, Радичевић, Станић (Јованов), Ремигус, Новковић (Митровић), Новак, Спалевић

2. ОКТОБАР: Прапорски, Ковачев, Летић, Марић, Бозокин, Вребалов, Радојев, Вијоглавин, Лазић, Гвожђарев, Тубић.

Ботошани су оправдали улогу фаворита и без већих проблема савладали 2. октобар. Гости из Кумана су у Ботош отишли са само 11 играча. То, међутим, не умањује успех Омладинца, а изабраници тренера Предрага Рајића још једном су показали су да заслуженом на првом месту и да крупним корацима граде ка Војвођанској лиги - Исток.

М. Б.

Црвена звезда (РС) - Младост 2:1 (0:1)

РУСКО СЕЛО: Стадион Црвене звезде, гледалаца 150, судија: Лекић (Кикинда), стрелци: Н. Ољача у 79. Попеску у 86. за Црвену звезду, М. Топалов у 21. минуту за Младост.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Максић 7, Пашић 7 (Маријановић), Савичић 7, Н. Ољача 8,  Барбат 7, Петровић 7, А. Ољача 7 (Кнежевић 7), Попесков 8, Миладинов 7, Чуданов 7 (Микалачки).

МЛАДОСТ: Ј. Мијатовић 6, П. Мијатовић 7, Марић 7, Митрић 7, Б. Топалов 6, М. Топалов 7, Срдић 6, Каурин 6 (Мандић), Обаров 6, Костић 7, Крстовић 7.

У доброј и отвореној игри Рускоселци нису дозволили изненађење, иако су одлични гости из Банатског Деспотовца дуго водили. Домаћин је успео пре свега офанзивном игром да стигне до минималне победе, а за тријумф домаћина побринуо се млади Попеску када је у самом финишу меча успео да затресе мрежу голмана Мијатовића. Тако се Рускоселци полако враћају у сами врх табеле.

М. Рачић

Раднички - Делија 2:3, Црвена звезда - Младост (БД) 2:1, Младост (Л) - Русанда 1:0, Борац - Јединство 4:0, Полет - Лехел 2:2, Клек - Војводина 3:2, Потисје - Тамиш 4:0, Омладинац - 2. октобар 5:0.

1. Омладинац     13     11     1      1      56:14        34

2. Потисје           13     9      2      2      42:18        29

3. Ц. звезда       13     8      2      3      24:14        26

4. Лехел             13     7      3      3      32:12        24

5. Младост (Л)   13     8      0      5      30:26        24

6. Клек                13     6      3      4      28:22        21

7. Русанда          13     6      1      6      31:22        19

8. Војводина       13     6      1      6      24:18        19