Зрењанинска лига: Радловић донео победу Наковчанима

Импозантан број гледалаца на дербију Подручне лиге Зрењанин који је одигран у Накову, атмосфера каква се само пожелити може.
Д. Пејић/ Екипа Полета из Накова

Полет - ЖФК Банат 1:0 (1:0)

НАКОВО: Игралиште Полета, гледалаца 1000. Судија: Бикић (Зрењанин). Стрелац: Милош Радловић у 11. минуту. Жути картони: Надлачки, Радловић, Бабић, Красин, Пашић (Полет),а Радичевић, Кондић (Банат).

ПОЛЕТ: Јелић 8, Надлачки 7,5 (Узелац 7,5), Зорић 7,5, Радловић 9 (Инђић 8), Драганов 7,5, Кочиш 7 (Пашић 7,5) Бабић 7,5, Буцало 7,5 , Марковић 7,5 (Којић 7), Красин 7,5 (Данило Вукобрат 8), Детари 7,5.

БАНАТ: Баћан 7,5, Савичић 6,5 (Зорановић 7), Јањанин 7, Радичевић 7, Раичевић 7,5, Ружић 6,5, Микић 7, Ђорић 7,5, Гашић 6,5, Кондић 8, Стојковић 6(Пјевчевић 7,5).

меч је решен у 11. минуту када је одлични Милош Радловић,преварио гостујућег голмана Душана Баћана.

Гости су после примљеног поготка покушали да изједначе, кренули су у напад, али је одлични голман Полета Алекса Јелић бравурозно интервенисао.

Борац - Банат 3:1 (2:1)

АЛЕКСАНДРОВО: Игралиште Лукарело, гледалаца 200. Судија: Ранков (Кикинда). Стрелци: Илија Рашета у 4. и 21.  и Слободан Барбул у 85. за Борац, а Ђорђе Бајкин у 18. минуту за Банат. Жути картон: Барбул (Борац).

БОРАЦ: Пухар 8, Марко Иванчевић 7,5, Аћамовић 7, Цобор 7, Самолов 7,5 (Лакатуш 7), Зечевић 7,5 (Владетић 7,5), Рашета 9, Драган Гајинов 8, Тошков 7,5, Барбул 8,5 (Попов 7,5 ), Штиковац 7,5.

БАНАТ: Сладовић 7, Радојичић 7, Јоцић 6,5, Драговић 6,5 , Маринковић 6, Ђорђевић 7, Станковић 7, Антић 6,5, Ковач 6,5, Бајкин 7,5, Бабин 6.

Велике бодове освојила је екипа Борца из Александрова .Илија Рашета је био видно расположен и два пута је  савладао гостујућег голмана Немању Сладовића. Тачку на овај меч ставио је млади играч Борца из Александрова Слободан Барбул. Иначе, екипа Борца из Александрова дуго није осетила сласт победе.

АСК - ЖАК 1:3 (0:2)

АРАДАЦ: Игралиште АСК –а, гледалаца 100. Судија: Миљуш  (Зрењанин). Стрелци: Јован Понорац у 67.за АСК, а Салкаи у 3. Стефан Тасић (аутогол) у 41. И Моноштори у 70. минуту за ЖАК.

АСК: Етвеш 6,5, Тасић 5,5, Бирманац 6, Ђуричек 6, Закић 7, Мијић 6,5, Понорац 7,5, Весин 6, Ђурић 6, Кораћ 6, Бојанић 7.

ЖАК: Протић 8,5, Баба 7,5, Салкаи 9, Тодоров 8, Милин 7,5, Крнић 7,5 (Михајловић 7), Радивојац 7,5 (Ђорђевић 7,5), Важић 7,5, Пенавски 7,5, Горан Грујић 8, Моноштори 8,5.

Екипа ЖАК –а ,је већ у првоме полувремену стекла велику и недостижну предност од 0:2 .Лидер на табели  је у другом полувремену диктирали темпо и постигли још један погодак.

Напредак - Русанда  2:2  (1:1)

ЧЕСТЕРЕГ: Игралиште Напретка, гледалаца 150. Судија: С.Пауновић (Житиште). Стрелци: Душан Савић у 4. (из пенала) и у 92. (из пенала) за Напредак, а Марко Куручев у 30. и Дејан Стеванов у 73. минуту за Русанду. Жути картони: Тадић, Рибић, Марко Глигић, тренер (Напредак ) , а Прец, анковић, Станковић, Нешић (Русанда). Црвени картон: Владимир Попов, помоћни тренер (Русанда).

НАПРЕДАК: Милеуснић 8, Бицок 7,5, Завишин 7, Влајић 7, Тадић 6,5, Богић 7,5, Вујиновић 7,5 (Клиска 7), Душан Савић 9, Свјетлица 6,5, Рибић 7,5,  Мијатовић 7,5.

РУСАНДА: Милован Куручев 8,5, Прец 7 (Ђуриђ 7), Давидов 6,5, Стефан Живанов 6,5, Јанковић 7, Немања Ољача 7, Шаренац 7,5, Станковић 7 (Нешић 7), Марко Куручев 8, Радојев 7,5 (Дејан Стеванов 8), Путник 7,5.

Врло занимљив меч и пун преокрета је одигран у Честерегу. Обе екипе су пружиле максимум.

Младост (Л) - Војводина (Б) 4:1 (2:0)

ЛУКИЋЕВО: Игралиште Младости, гледалаца 150, судија: Печек (Кикинда). стрелци: Марко Егреџија у 4. Милан Стојков (аутогол) у 19. Нинковић у 68. и Барањи у 79. за Младост, а Светислав Селаковић у 90. минуту (из пенала) за Војводину. Жути картон: Дарко Сараволац (Војводина).

МЛАДОСТ: Мијатов 7(Милошевић 8), Сављевић 7,5, Егреџија 8,5 (Адамовић 7,5), Ракић 7,5, Вукојевић 8 (Баждар 7,5), Лаловић 7,5, Марко Нинковић 9 (Вујичић 8), Гужвић 7, Галић 7,5, Шаренац 8 (Мирчетић 7,5 ), Барањи 7,5.

ВОЈВОДИНА: Кнежевић 5,5, Кавали 5,5, Стојков 5, Бакић 6,5, Селаковић 7,5, Пајташев 6,5 (Бандић 7), Попов 7, Гаврић 7, Панић 6,5, Вања Сараволац 5,5 (Дако Сараволац 6,5), Адамов 7,5.

Чета тренера Младости Лукићева Петра Рајлића је одиграла врло добар меч. .Већ у 4 минуту  плаво -бели су дошли до вођства преко младог Марка Егреџије који је убацио лопту у неодбрањени део мреже.

Војводина (НМ) - Младост (БД) 4:3 (1:2)

НОВО МИЛОШЕВО: Игралиште Војводине, гледалаца 150. Судија: Пјевач (Зрењанин). Стрелци: Дејан Виоглавин у 38. 47. и 62. иСлободан Пивач (аутогол) у 49. за Војводину, а Филип Миклић у 22. и 77. и Милан Митровић у 37.минуту за Младост .

ВОЈВОДИНА: Батанчев 8, Винцан 7,5, Марчић 7, Бајић 7,5, Терзин 7 (Малешев 7,5), Стојков 7, Иса Лалић 7,5 (Арсенов 7,5), Лазар Лалић 7,5 , Бербаков 8, Виоглавин 9, Атансковић 8.

МЛАДОСТ: Вулета 6, Миљан Топаловић 6, Пивач 5, Слободан Топаловић 6,5, Стефанов 6, Бојан Топаловић 7,5, Митровић 7,5, Самоловац 6, Каурин 6,5, Миклић 8.

Гости из Банатског Деспотовца ,екипа Младости је допутовала са само 10 играча на мегдан Војводини из Новог Милошева.Ипак, домаћи нису лао дошли до победе. Екипа Младости је прво полувреме решила у своју корист, али у наставку понестало им је снаге.

Делија - Будућност 3:0 (2:0)

МОКРИН: Игралиште Делије, гледалаца 150. Судија :Гроздановић (Житиште). Стрелци:Срђан Васичин у 10. Дарко Миладинов у 41. (из пенала) и Душан Перишић у 63. минуту.

ДЕЛИЈА: Бадрљица 8, Тот 7,5, Перишић 8, Божић 7,5, Миладинов 8,5, Живко 7,5, Васичин 9, Попов 7,5, Баштованов 7,5, Даријан Симић 8 , Кричковић 8.

БУДУЋНОСТ: Медић 6,5, Манојловић 6, Марков 5,5, Немања Ковачевић 5,5, Прокин 7, Дарко Ољача 6,5,Томин 6, Кондић 7,5,Прпа 6,5 ,Стојичић 6, Никола Ковачевић 7 (Арсин 6).

Екипа Делије из Мокрина је одиграла добар меч И славила сигурну победу.

Припремио: П. Станић

Резултати:

Војводина (НМ) - Младост (БД) 4:3, Напредак - Русанда 2:2, Младост (Л) - Војводина (Б) 4:1, Полет - ЖФК Банат 1:0, АСК - ЖАК 1:3, Делија - Будућност 3:0, Борац - Банат 3:1. Слободна је била Крајина.