Зрењанинска лига: Закаснели финиш гостију

После испитивања снаге, у 33. минуту Милош Топаловић пребацио је лопту на другу стативу, где се нашао Марко Срдић и погодио мрежу.
fudbal

Младост (БД) - Војводина (Б) 3:2 (1:0)

БАНАТСКИ ДЕСПОТОВАЦ: Игралиште Младости, судија: Лазар (Бока), стрелци: Срдић у 33. Н. Топаловић у 67. Бакош у 72. за Младост, а С. Мијатовић у 92. (аутогол), Завишин у 93. минуту за Војводину.

МЛАДОСТ: Марић 7, Б. Топаловић 7, Т. Мијатовић 7, С. Топаловић 8, Митрић 7, Крстовић 7 (С. Мијатовић 7), Костин 7 (Мандић 7), Каурин 8, Срдић 8 (Сурутка 7), М. Топаловић 8, Бакош 8.

ВОЈВОДИНА: Протић 7, Винцан 6, Попов 7, Завишин 7, М. Гаврић 6, Селаковић 6, Грујић 7 (Армацки 7), Тодоров 7, Тасић 7, Глушац 6 (Н. Гаврић 7), Милин 6 (Глигић 7).

У 67. минуту опет је Милош Срдић био прецизан и удвостручио предност.

Недуго затим Роберт Бакош је искористо лепу прилику и увећао предност. И онда када су сви очекивали крај сусрета у надокнади времена после набачене лопте , Саша Мијатовић је неспретно послао лопту у своју мрежу,  а само минут касније после лепе акције по десној страни Завишин је  пет метара рутински савладао Марића.

М. Н. П.

2. октобар - АСК 0:2 (0:1)

КУМАНЕ: Игралиште у СРЦ “Огњен Контрић”. Судија: Бјелош (Зрењанин). Стрелци: Чуровић у 29. и Адамов у 61. за АСК. Жути картони: Пецарски, Д. Вијоглавин, Прапорски, Лазић, Милосављев, Љеваја (2. октобар), Закић (АСК). Црвени картони: Гвожђарев (тренер) и Лападат (представник клуба) 2. октобар.

2. ОКТОБАР: Радосављев, Ковачев, Пецарски, Љеваја, Д. Вијоглавин, Лазић (И. Виоглавин), Барта, Милосављев, Јанковић, Икић, Вребалов (Прапорски).

АСК: Стојков, Станић, Кујунџић (Зоретић), Матејин, Говедар, Бирманац (Самоловац), Чуровић, Адамов, Закић, Мијић, Весин (Слишко).

Куманчани су претрпели први пораз у првенству на домаћем терену. Гости из Арадца били су боља екипа. Нису ни играчи 2. октобра били без шанси, али нису успели да погоде мрежу Стојкова.

Утакмицу је обележило чак осам картона домаћинима: шест жутих играчима и два црвена стручном штабу.

И. Т.

Војводина (НМ) - Раднички 1:1 (0:0)

НОВО МИЛОШЕВО: Игралиште Војводине, судија: Ранков (Кикинда), стрелци: С. Терзин у 72. (из пенала) за Војводину, а Пејин у 66. минуту за Раднички.

ВОЈВОДИНА: Б. Весков 7, Зокић 7 (Роцков 7), Марчић 8, Шкеро 8, Б. Терзин 7, Арсенов 7 (Ђ. Весков), С. Терзин 8, Б. Стојков 7 (Николић 7), Д. Стојков 8, Матић 7, Цуцић 7 (Малеш).

РАДНИЧКИ: Савков 9, Сујић 6, Треунов 7 (Васић), Михајловић 7, Ференци 7, Ракић 7, Раић 7 (Славковић), Савић 7, Пејин 8, Ференчак 7, Радивој 7.

У веома занимљивој и атрактивној игри оба ривала централна фигура сусрета је био голман гостију Далибор Савков који је стварао чуда на голу гостију. У 66. минуту гости су одиграли добру и брзу акцију, а Пејин је у контри зналачки лобом донео предност гостима из Јаше Томића. Недуго затим оборен је Денис Стојков, а Стефан Терзин је једанаестерац претворио у изједначење. У последем минуту чак  три прилике су имали домаћини, али је Далибор Савков  био на висини задатка.

М. Н. П.

Лехел - МСК 0:6 (0:3)

МУЖЉА: Стадион Лехела, судија: С. Мијатовић (Житиште), стрелци: Д. Исак у 4. и 73. Рама у 14. Гуљаш у 44. Бука у 53. Г. Исак у 62. минуту.

ЛЕХЕЛ: Курунци 6, Михајлов 6 (Исмаили), Рајић 6, Бодо 6 (Ђорђић), Кузман 6 (Такач), Чикош 6, Петровић 6, Фекете 6, Лакетић 6, Мићовић 6 (Асталош), Бректа 6 (Михајловић).

МСК: Секушан, Личина 6, Гуљаш 8, Рама 8 (Павловић), Тот 7 (Цвејин), Бука 8 (Ковач), Попић 7, Јаковљев 8, Г. Исак 8 (Марковић), Д. Исак 9, Ружа 7.

У отвореној игри нејаки састав Мужљана био је лак плен за веома добре госте из Михајлова.

М. Н. П.

ОФК Клек - Младост (Л) 1:2 (0:1)

КЛЕК: Игралиште „Ђуру Вучуревић”, судија: Пауновић (Житиште), стрелци: Јовановић у 64. за Клек, а Перовић у 36. (из пенала) и 61. минуту за Младост.

ОФК КЛЕК: Јанкулов 7, Нинковић 6 (Стајић), Ћирић 6, Милановић 6, Богдановић 6, Мирчета 6, Вучетић 7, Стојановски 6, Миросављевић 6 (Јањић 6), Мачкић 6, Јовановић 6 (Дупало).

МЛАДОСТ: Мишић 6, Галић 7, Савељић 6, Прошић 7, Перовић 8, Лаловић 6, Павловић 7 (Гужвић), Ђукановић 7, Магда 7, Кулић 6, Стефанов 7 (Арсић 7).

У отвореној игри оба ривала гости су се боље снашли и у 36. минуту после оправданог пенала Марко Перовић је био сигуран са „креча” за вођство гостију. У наставку домаћи су се тргли и у 64. минуту после доброг центаршута Бојан Јовановић је главом лопту проследио у мрежу. У 61. минуту створила се гужва пред голом домаћих, а Перовић је био најспретнији и погодио мрежу.

М. Н. П.

Делија - Потисје 2:1 (0:1)

МОКРИН: Игралиште „код Дома”, судија: Стојановић (Зрењанин), стрелци: Радулови ћу 71. Перишић у 90. за Делију, а М. Антић у 22. минуту за Потисје.

ДЕЛИЈА: Бадрљица 7, Мићин 7 (Витомиров), Тот 7, Перишић 8, Фејеш 7, Голић 7 (Симић), Барбат 7, Живко 7, Недељков 7 (Стајић), Радуловић 8, Кричковић 7.

ПОТИСЈЕ: Де. Стојковић 7, Новаковић 7 (Михајловић), Илић 7, Н. Антић 7, Да. Стојковић 7, Балаћ 8, Соколовић 7 (Штетин), Павловић 7, Нишевић 7 (Димитријевић), М. Антић 8, Кодић 7.

У веома допадљивој и занимљивој игри гости су стигли у предности у 22. минуту када је Митар Антић извео слободан ударац искоса са око 20 метара и погодио мрежу.  Интересантно, имали су гости још пар лепих прилика за увећање вођства, али их нису искористили.

У 71. минуту лопта је убачена из корнера, а на другој стативи усамљени Радуловић је искористио прилику за изједначење, и онда у последњим тренуцима сусрета после напада домаћих Перишић главом погодио мрежу.

М. Н. П.

Русанда - Црвена звезда 2:2 (2:1)

МЕЛЕНЦИ: Стадион „Крај бање”, судија: Јонић (Кикинда), стрелци: Стеванов у 21. и 39. за Русанду, Чубрило у 40. Јанковић у 85. минуту (из пенала) за Црвену звезду.

РУСАНДА: Ми. Куручев 7, Надлачки 7, Давидов 7, Грабунџија 7, Ма. Куручев 8, Шаргин 7, Мрђеновић 7 (Шкондрић), Стеванов 8, Радишић 7, Ођин 6 (Радојев), Ракић 7.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Хајровић 7, Ђорђевић 6 (Чуданов 7), Савичић 6, Медић 7, Кнежевић 7 (Башић), Јанков 8, Утржен 7, Гуцул 7, Попесков 6 (Ружић 7), Узелац 7, Чубрило 7 (Петровић).

У отвореној игри домаћи су се боље снашли, међутим, гости из Руског Села су играли одважно и на крају стигли до бода. У 21. минуту после добре акције домаћих лопта је одбијена, а Владимир Степанов је натрчао и спровео у мрежу, да би у 39. минуту Степанов дуплирао вођство домаћих. Минут касније после  корнера и уигране комбинације Чубрило је погодио супротан угао.

У наставку утакмице гости су се определили на офанзиву, а у 85. минуту досуђен је једанаестерац, што је Јанков искористио.

М. Н. П.

Резултат:

Лехел - МСК 0:6, Русанда - Црвена звезда 2:2, Клек - Младост (Л) 1:2, Делија - Потисје 2:1, Младост (БД) - Војводина (Б) 3:2, 2. октобар - АСК 0:2, Војводина (НМ) - Раднички 1:1, Борац - Јединство 3:0, Тамиш - Полет 0:4.