АБА: Црвена звезда ипак боља од Олимпије

Кошаркаши Црвене звезде тријумфално су започели 2018. годину, пошто су у Београду савладали љубљанску Олимпију 80:76 у 14. колу АБА лиге.
Tejlor Rocesti/Fonet

Теже него што се очекивало, Звезда је  у првој овогодишњој утакмици АБА лиге савладала Олимпију, пре свега захваљујући 13 убачених тројки.

Звезда се у првој деоници мучила у нападу, уз вло слаб проценат шута, што су гости искористили да стигну до благог вођства. Већ у другој четвртини, уз серију Звезде од 7:0 прорадила је црвено – бела далекометна паљба са шест погођених тројки. Ипак, шут за два поена српског шампиона је и даље био на ниском нивоу (5 од 17 у првом полувремену), а уз то нису се предавали “змајчеки”, те се на одмор отишло с предношћу Београђана од 40:37.

Већ у првом минуту другог полувремена Љубљанчани су анулирали минималан заостатак, те је све до финиша треће четвртине виђена резултатска клацкалица. Онда је Звезда повезала неколико добрих напада и повела са 62:56, а већ у првој офанзивној акцији у последњој четвртини Рочести је погодио тројку за максималних плус девет црвено – белих.  Иако је у последњим минуима Звезда изузетно лоше шутирала, захваљујући раније стеченој пресности, те грешкама гостију, успела да дође до нове победе.

Екипа Душана Алимпијевића направила је добру увертиру за дуел против Жалгириса у Евролиги у петак, а три дана касније гостује у Подгорици Будућности.

Д. Кнежић

Црвена звездаОлимпија 80:76  (16:18, 24:19, 22:19, 18:20)

БЕОГРАД: дворана “Александар Николић”, гледалаца: 2.500. Судије: Белошевић, Петек, Хаџић.

Ц. ЗВЕЗДА МТС: Радичевић, Дангубић 13, Давидовац 6, Лазић 2 (4 ас), Антић 2, Фелдин 13, Јанковић 3, Рочести 16 (4 ас), Лесор 7 (8 ск), Енис 5, Јовановић 1, Бјелица 12.

ПЕТРОЛ ОЛИМПИЈА: Кастрати, Барбарич, Радуловић 4, Тратник, Оливер 8, Шпан 15, Бубнић, Баџим 9, Морган 15 (11 ск), Лорбек 12, Бетл 8, Хрoват 5.