АБА ЛИГА: Црно–бели преко 100 против Меге

СРЕМСКА МИТРОВИЦА: Бољом игром током већег дела меча, а поготово уз прецизнији шут, црно – бели су дошли до пете победе у регионалном такмичењу.
Semjuels/KK Partizan

Мега БемаксПартизан  89:102 (23:21, 21:30, 16:22, 29:29)

Прва деоница играла се у изједначеном ритму, уз добре нападачке роле Дилана Ениса код Меге и Вилијамс – Госа у црно – белом дресу. Након тројке Андрића, псоле дужег времена повео је Партизан, али финиш уводне четвртине припао је домаћима који су направили серију од 6:0 и отишли на одмор с кошем предности. У наставку, распуцао се Вања Маринковић погодивши четири тројке у другој четвртини.

У наставку, Мега се на кратко приближила, али након тројке Гавриловића све је кренуло на воденицу црно – белих. Мега је била слаба у шуту, поготово изван линије 6,75, чак су и пенале шутирали половично, док су гости били знатно расположенији. Последња четвртина није била резултатски неизвесна. Кошгетерску палицу је од Маринковића преузео Величковић и Партизан је лако утакмицу привео крају.

Д. Кн.

СРЕМСКА МИТРОВИЦА: дворана “Пинки”, гледалаца: Судије: Јурас, Обркнежевић, Мајкић.

МЕГА БЕМАКС: Мушиди 11, Ребић11, Синовец 8, Чанчар 5, Битадзе 19 (10 ск), Јовичић, Лазић, Копривица, Самарyиски, Енис 26, Фундић 9, Капетановић.

ПАРТИЗАН НИС: Милер 16, Вилијамс – Гос 23 (10 ас), Аранитовић, Маринковић 22, Величковић 16 (11 ск), Томић, Пецарски, Гавриловић 10, Андрић 3, Самјуелс 5, Стевановић, Шалић 7.