АБА лига: Партизан сигуран против Игокее

БЕОГРАД: Кошаркаши Партизана савладали су екипу Игокее 89:73 (21:18, 23:19, 19:16, 26:20) у утакмици 12. кола АБА лига у Београду.
kosarka

Црно-бели су у Штарк арени уписали девети тријумф, поред три пораза, и тренутно су на челу на Јадрану, али са утакмицом више од подгоричке Будућности.

Игокеа је у првом полувремену успевала да колико-толико држи прикључак за фаворизованим ривалом, али је крајем друге деонице уследила велика серија домаћих, која је преломила сусрет.

У трећој четвртини играло се поен за поен, а онда је поново Партизан узео ствари у своје руке и стекао двоцифрену предност која је расла до максималних +19.

До краја меча црно-бели су одржавали високо вођство, које нису испуштали, па је дуел завршен резултатом 89:73.

Њих је до девете победе преводио Маркус Пејџ са 19 поена. Двоцифрени су још били Никола Јанковић са 16, односно Кори Волден са 12 поена.

Солидан је био Реџи Рединг са осам поена и пет асистенција, док је Раде Загорац меч завршио са девет поена и три асистенције. У пораженој екипи најефикаснијије био Дорел Рајт са 15 поена и шест скокова, док су Дарко Талић и Мајк Грин убацили по 13 поена.

Партизан наредни меч игра за осам дана када чека Приморску у наставку АБА лиге.

Партизан – Игокеа 89:73 (21:18, 23:19, 19:16, 26:20)

БЕОГРАД: Дворана Штарк арена, гледалаца: 2.507, судије: Јурас, Николић, Шпендл

ПАРТИЗАН: Волден 12, Загорац 9, Пејџ 19, Гордић 4, Јарамаз 2, Милетић 2, Величковић 6, Бирчевић 3, Рединг 8, Јанковић 16, Трифуновић 3, Мозли 5

ИГОКЕА: Рајт 15, Симеуновић 0, Талић 3, Лешић 7, Николић 0, Грин 13, Вон 4, Илић 12, Кочић 3, Гагић 6