Аба лига: Партизан убедљив против Цибоне у Београду

У 11. колу Аба лиге, Партизан је савладао Цибону 102:66 (26:22, 23:16, 30:15, 23:13).
Партизан НИС/Рединг у продору ка кошу Цибоне

У досадашњем току шампионата, црно-бели сад имају учинак од 8 победа и 3 пораза, и налазе се на деоби другог места АБА лиге, док гости имају четири тријумфа и седам пораза.

Партизан је кренуо добро повео 7:4, а онда је стао па је Цибона  серијом 10:0 дошла до 7:14, а имала је и 17:22 у 8. минуту прве четвртине и то је било све.

Уследила је одлична одбрана Партизана два закуцавања Мозлија и Томаса па кош Рединга и Пејџа за 29:22.

Од тада Партизан је контролисао игру и ритам меча. Полако је увећавао предност из минута у минут, пре свега добро одбраном и контранападима, али и шутем с поља.

Цибона је мењала одбрану, прелазила из човек на човека у зонску одбрану, а Партизан је то кажњавао тројкама.

Утакмица је решена почетком треће четвртине када је Партизан на предност 49:38 направио серију од 19:0 и стигао до 58:38 у 24. минуту.

Цибона је била без коша тих четири минута а Београђани су доминирали. Партизан и подизао разлику до максималних 31 поена (92:61) колико је било у 37. минуту меча.

На крају заслужена убедљива победа црно-белих.

Партизан - Цибона 102:66 (26:22, 23:16, 30:15, 23:13)

БЕОГРАД: Хала: Штарк Арена, гледалаца: 3.908, Обркнежевић, Јовчић, Стефановић.

ПАРТИЗАН: Волден 11, Загорац 3, Пејџ 15 (5ас), Гордић  1 (4 ас), Јарамаз 13, Милетић 5, Величковић, Бирчевић 10, Рединг 12, Јанковић 12, Томас 14, Мозли 4

ЦИБОНА: Билиновац 3,  Ребец 3, Катић, Бундовић 7, Вуцић 2, Ковач, Новачић 6, Пркачин 9, Розић 4, Љубичић 6, Гибсон 18, Рамљак 8.