АБА лига: Партизан убедљив против ФМП-а

Кошаркаши Партизана остварили су нову победу у АБА лиги, овог пута у гостима против ФМП-а, а Новица Величковић је на овој утакмици постао нови рекордер - била је то 472. утакмица искусног кошаркаша у дресу Партизана.
kosarka

Обе екипе су слабо отвориле утакмицу. И ФМП и Партизан су промашивали, а први поени на утакмици виђени су после више од два минута игре. Партизан је полако преузео иницијативу и направио велику разлику. Међутим, ФМП се успео вратити у живот серијом од 13:0 и пришао на само минус три поена разлике. Нису црно-бели дозволили преокрет, узвратили су  серијом од 12:0 и поново се одлепили.

Кошаркаши Партизана одржавали су двоцифрену предност у другом полувремену. Домаћи тим је знао да заблиста на моменте, али би црно-бели након тога додали гас. Минут пре краја треће деонице, Огњен Јарамаз, погодио је две тројке и практично решио меч.

Све је било јасно у последњој четвртини, било је само питање са коликом разликом ће црно-бели тријумфовати. Партизан је лагано привео утакмицу крају и остварио убедљиву победу.

С. Рудакијевић

ФМППартизан 57:87 (6:18, 15:18, 20:23, 16:28)

БЕОГРАД: Дворана ФМП -а, гледалаца: 1100, судије: Петек, Недовић (Словенија), Шундић (Црна Гора)

ФМП: Рит, Лазаревић 2, Ускоковић 8, Пецарски 3, Јеремић 6, Пот 9, Ђоковић, Раданов 1, Радовановић 6, Тејић, Улубај 8, Ђорђевић 14

ПАРТИЗАН: Волден 13 (10 ск), Загорац, Пејy 11, Мекаду 8, Јарамаз 8, Величковић 5, Бирчевић 14, Јанковић 13, Томас 7, Трифуновић 2, Мозли 6