АБА лига: Тежак пораз Партизана од Крке у Новом Месту

Кошаркаши Партизана поражени су од Крке у 11. колу АБА лиге.
k

Словеначки тим је тако уписао трећу узастопну победу, док се црно-бели и даље муче да пронађу форму, с обзиром на то да не могу да вежу више од две победе у регионалном такмичењу.

Домаћи играчи су много боље ушли у утакмицу и већ након нешто више од пет минута игре дошли до двоцифрене предности (18:8). Томе је много допринело и то што су играчи Крке били шутерски расположени, а само у првој четвртини су убацили пет тројки. Домаћини су наставили да решетају, док су црно-бели с друге стране форсирали шут са дистанце који их никако није ишао, па су на паузу отишли са заостатком од 15 поена (39:24).

Ништа се није променило ни у другом полувремену. Наш тим није могао да се повеже и нађе одговор на овакву игру словеначке екипе, која је до краја треће деонице дошла до огромних плус 20 (52:32). Црно-бели након тога више нису имали никакве шансе да се врате у игру, па су уписали шести пораз у регионалном такмичењу.

С. Ру.

КркаПартизан 69:50 (22:10, 17:14, 13:8, 17:18)

НОВО МЕСТО: Спортска дворана Штукља, играно без присуства гледалаца, судије: Радовић, Радојковић, Круљац (Хрватска).

КРКА: Медвед, Стергар 2, Кемфор 16, Стипчевић 13 (7 ск), Врабац 9, Барич 8, Коси 8, Шкифић 5, Лапорник 4, Ребец, Вучетић 4.

ПАРТИЗАН: Мика 6, Милер Мекинтајер 12, Загорац 9, Пејy, Дангубић, Гордић 3, Јарамаз 4, Величковић, Јанковић 5, Томас 7, Трифуновић 2, Мозли 2.