АБА ЛИГА Звезда после продужетка сломила отпор ФМП-а

Кошаркаши Црвене звезде изашли су као победници у узбудљивом дербију 10. кола АБА регионалне лиге против ФМП–а.
1

После драматичне завршнице уследио је продужетак у ком су црвено–бели ипак успели да сломе одличне “пантере”, упишу шесту победу и наставе тако у добром ритму пошто су у последњих шест утакмица у свим такмичењима пет пута славили. Био је ФМП на прагу прве победе над Звездом још од 2011. године, али је све пало у воду у продужетку када је домаћин коначно заиграо на препознатљивом нивоу и тријумфовао 25. пут у низу над ривалом из Железника.

ФМП је добио прве три четвртине, али је Звезда зато узвратила када је било најбитније, у последњој. Велика и уједначена борба водила се све време, “пантери” су били ти који су стизали до већег вођства, али су домаћи серијама хватали прикључак. Од почетних плус шест поена, гости из Железника стигли су и до максималних 10 разлике у последњој деоници (67:57). Полако су црвено–бели топили предност ривала и на крају су и преокренули на крилима Лоренца Брауна и Џенкинса, који су на мање од минут до краја режирали 77:74. Улубај је, међутим, тројком успео да избори продужетак 20 секунди до краја, пошто је после њега Браун промашио погодак за победу. Додатних пет минута, такође су били узбудљиви, са смењивањем у вођству, али је пар промашаја много коштало ФМП, док је с друге стране Давидовац везао пет поена и тројком на 34 секунде до краја трасирао Звездин пут ка тријумфу.

К. Б.

Црвена звездаФМП 95:89 (21:23, 17:18, 17:19, 22:17, 18:12)

БЕОГРАД: Дворана “Александар Николић”, гледалаца: 2.600, судије: Радовић, Стефановић, Терлевић.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Кузмић 2, Браун Д. 6, Човић 7, Браун Л. 25 (7ас, 5ск), Давидовац 18, Фаје, Берон 8, Добрић 3, Гист 12, Џенкинс 10 (3ас), Симанић 2, Оџо 2.

ФМП: Ускоковић, Пецарски 15, Јеремић 5, Пот 2 (4ас), Ђоковић 8 (7ас), Раданов 8, Радовановић 9 (5ск), Тејић 12 (5ск), Шешлија, Улубај 19 (4ас), Ђорђевић 11, Момиров.