Аба лига: Звезда савладала уплашени Партизан

У трећој утакмици полуфинала кошаркашке Аба лиге Црвена звезда је савладала Партизан са 84:63 (21:13, 23:15, 20:13, 20:22).
Crvena zvezda Partizan/Fonet/A. Barda

Пресудила је предност домаћег терена и оно што се наговештавало целе сезоне, Црвена звезда ће играти финале Аба лиге.

Звезда је након почетне тројке Партизана и вођства гостију од 0:3 направила серију од 15:0 и уз буку навијача преузела ствар у свије руке над уплашеним играчима гостију.

Истакао се тројкама у нападу тада Берон али је Партизан промашивао отворене шутеве а у добрани деловао веома лоше.

Потом је Перпероглу у другој четвртини наставио оно што је Берон започео и на полувреме се отишло са 44:28.

Загорац и Маринковић су покушавали да у нападу преузму одговорност али то није било довољно.

У трећој четвртини виђено је исто: играла је Црвена звезда а Партизан промашивао. Било је преко 30 разлике у корист црвено-белих.

У последњој четвртини није било неизвесности, домаћин је привео утакмицу крају у своју корист. Пустили су руку играчи Црвене звезде док су црно-бели наставили са страхом, ништа нису погађали ни отворене шутеве ни зицере чак ни слободна бацања. Притисак је био велики за њих.

Туча два навијача Звезде на дербију, један повређен

Двојица навијача Црвене звезде физички су се сукобила у ВИП ложи хале "Александар Николић", уочи утакмице против Партизана за финале АБА лиге.

У тучи тик поред терена, један навијач задобио је повреде главе, а обезбеђење је брзом реакцијом спречило тежи инцидент.

Код Црвене звезде су се истакли: Препрероглу 18 и Добрић са 10 поена. Код Партизана Маринковић 12 поена.

Црвена звезда ће чекати противника између дуела Будућности и Цедевите.

М. К.

Црвена звездаПартизан 84:63 (21:13, 23:15, 20:13, 20:22)

БЕОГРАД: Дворана: Александар Николић, гледалаца: 6.000, судије: Радовић, Петек, Мајкић.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Човић 10, Перпероглу 18, Давидовац 4, Ненадић 1, Лазић, Фаје 6, Берон 8, Добрић 10, Симанић 8, Риверс 6, Цирбес 4, Оџо 9 (8ск).

ПАРТИЗАН: Н. Јанковић 10, Пејџ 11, Си, Маринковић 12, Јарамаз 6, Величковић 8, Загорац 8, Ренфро, С. Јанковић 3, Лендејл, Гагић 3, Николић 2.