Дабл-дабл Теодосића у победи Виртуса у Еврокупу

Италијански Виртус савладао је Хувентуд резултатом 80:75, у првом четвртфиналном дуелу Еврокупа.
teodosic

Тим из Болоње је тако дошао и до 17. узастопне победе у Еврокупу ове сезоне. Нису доживели ниједан пораз, пошто су у првој фази остварили свих 10 победа и у Топ 16 фази још шест тријумфа. Хувентуд је био бољи у првом полувремену.

Шпански тим је имао два поена предности после прве четвртине, имали су и +8 у другој деоници, а на полувреме су отишли са три поена предности. Виртус је у првом полувремену водио у само два наврата.

Гости су водили и током читаве треће четвртине, имали су и +7, али су опет допустили Виртусу да се врати и пред последњих 10 минута било је нерешено.

У четвртој четвртини одговорност преузимају Милош Теодосић и Марко Белинели и на половини последњег квартала Виртус долази до осетне предности. Били су бољи у завршници и победу је потврдио Белинели са линије пенала.

Милош Теодосић уписао је дабл-дабл учинак – 11 поена и 10 асистенција, а додао је и пет скокова.

Стефан Марковић убацио је један поен и имао је три скока и три украдене лопте.

Најефикаснији био је Марко Белинели са 24 поена.