Друго коло женске лиге Србије: ЖКА посустала у финишу

Невероватно изједначена партија виђена је синоћ у малој сали Спенса, када су у 2. колу Женске лиге Србије снаге одмериле кошаркашице Новосадске женске кошаркашке академије и актуелних шампионки, Црвене звезде.
kosarka

Иако евидентно слабија екипа у односу на минулу сезону, Београђанке су биле фавориткиње. Но, мало је недостајало да ЖКА окрене меч у своју корист, а бодова је Новосађанке коштао слаб шут у последњој деоници, који није пратио одличну одбрану под супротним обручем.

Звезда је у другом делу била у благом вођству, стеченом у трећој четвртини. Шутирале су и промашивале девојке из ЖКА, а кључни моменат десио се непуна три минута пре краја, при резултату 52:52, када је Тадићевој свирана намерна лична грешка. Већ у следећем нападу, Звезда је постигла два поена, а након промашаја ЖКА, тројку је убацила Докићева и ту је меч одлучен.