ЕП до 16: Касно буђење, Србија без медаље

Физички доминантнији гости, чија су два центра имала 32 скока, само шест мање него цела наша екипа, показује физичку доминацију Француза који су савладали Србију, пласирали се у полуфинале и ускратили наш тим за борбу за медаље.
Srbija Francuska kadeti/FIBA

Од почетка је била јасно видљива превага Француза под обручима, већина  њихових напада ишла је на снажног Едрогоа, коме су наши високи играчи тешко парирали. Резултатски егал је кратко потрајао, па су Французи направили серију од 9:0 (8:17), те вођство, испоставиће се, нису испуштали до краја меча.

Никако није ишао шут српске кошаркаше, чак и када су у једном нападиу два или три пута упућивали лопту на кош. На одмор је Француска отишла са солидних 11 поена вишка (30:41).

Силовито су кренули српски кадети у другом полувремену, успели су да смање заостатак на свега четири поена (39:43), што је више од 1.000 гледалаца у великој сали Спенса бурно поздрављало. Ипак, као да је цифра 39 била уклета, јер после тога неколико минута нису успели да поентирају. Млади Французи су то знали да искористе и врате двоцифрену предност.

Одржавала је франсука екипа предност, а наши момци су се пробудили у финишу и учинили меч занимљивим, пре свега на крилима одличног Николе Манојловића. Нада се појавила два минута поре краја при резултату 61:67, али су Французи у наредна два напада убацили тројке! Није вредео ни нови прилазак наших пола минута пре завршетка (69:73), јер су ривали били сигурни са линије пенала.

Д. Кнежић

Србија – Француска 71:78 (15:20, 15:21, 13:16, 28:21)

НОВИ САД: Велика сала Спенса, гледалаца: 1.200. Судије: Пурсанидис (Грчка), Зашчук (Украјина), Фаур (Румунија).

СРБИЈА: Ивковић 3, Пауновић 2, Манојловић 28 (8ск), Агоч, Андрић 11, Стефановић 14, Светозаревић 2, Мушикић 2, Тарлаћ 5, Шкобаљ 2 (3ас), Јоксимовић, Павиће-вић 2.

ФРАНЦУСКА: Бафорт 2, Балу 9, Фрич 5, Едрого 23 (15ск), Магаса 10, Козе, Бегарин 11, Бачо 2, Чикамбуд, Диабате 16, (17ск), Лесмонд.