ЕП до 20 година: Србија поражена, Француска у полуфиналу

У четвртфиналу Европског првенства за играче до 20 година селекција Француске поразила је Србију 60:59 (21:9, 16:19, 10:20, 13:11).
Selektor Jovanovic na tajmautu/jutjub

Француска је кренула веома снажно у одбрани али и прецизно у нападу. Србија није реализовала отворене шутеве а у другој четвтртини било је проблема и са слободним бацањима. Прву четвртину добили су Французи чак са 21:9. Другу четвртину Раданов је почео да погађа и разлика је значајно смањена, Србија је на крају добила тај део игре али су триколори погађали скоро сваки отворени шут. На крају полувремена било је  37:28 за Французе.

Раданов је поново покренуо Србију на старту другог дела и смањена је предност Француза 37:32. На шест минута до краја било 39:37, поново је Раданов био незаустављив. Тројком са девет метара исти играч смањио је предност Француза на 41:40. А потом и прво вођство 41:42. Игра Француза сада је била без решења и у нападу, направили су неколико фаулова и одлично постављање играча Србије. Потом је Србија дошла у проблем у нападу, да би Феврије погодио две тројке за 50:48. Беслаћ је закуцао за 52:57, а Глишић за 52:59 на четири минуте до краја меча.

Дијавара је тројком смањио на 55:59, после скока у нападу Француза. На 1.13 до краја меча Тшоаф је погодио тројку и примакао Французе на 58:59. Пре тога неколико напада оба тима нису искористила.

Србија није искористила два узастопна напада, Французи су се одлично одбранили и на девет секунди до краја имали напад после тајм-аута. Судија је свирао фаул за Французе код продора ка кошу Дијаваре који је рализовао оба бацања за 60:59 на секунду до краја меча. Беслаћ није реализовао напад и Француска је отишла у полуфинале.

М. К.

Француска-Србија 60:59 (21:9, 16:19, 10:20, 13:11)

ЧЕМНИЦ: Дворана Месе Чемниц, судије: Изгудер (Турска), Чиулин (Румунија), Хасанов (Азербејџан).

ФРАНЦУСКА: Десење 5, Дијавара 7, Феврије 20 (8ск), Тшоаф 13, Вотије 6, Базиле 2, Бланк 1, Году-Сина, Гулми, Ндоје 2, Ромбу 4, Вутије 6 (7ск), Вуирен.

СРБИЈА: Аранитовић 5, Ђорђевић 9, Раданов 20, Мусић 9 (7ас), Симанић 2, Беслаћ 2, Глишић 6 (10ск), Марјановић, Момиров 4, Степановић, Тадић, Вуликић 2.