Еврокуп: Партизан победио Ритас

У трећем колу Еврокупа београдски Партизан био је бољи од литванског Ритаса у гостима 61:66 (18:17, 12:17, 18:16, 13:16)
Ritas Partizan/Jutjub

Ритас је водио само у првој четвртини док је у наставку меча Партизан преокренуо меч и водио, али са малом разликом. Литванци су се приближили опасно на крају меча играјући ризичније, са јаком одбраном.

Партизан је тројком Гордића у последњој минути меча повећао предност црно-белих на 4 поена разлике које гости нису успели да достигну прављењем пенала и шутирањем за три поена. Код партизана су се још истакли: Пејџ са 17 поена и Мозли са 11 поена.

Ритас су предводили Круз и Бенџијус са по 15 поена.

У наредном колу Партизан ће дочекати Локомотиву из Кубања.

Ритас – Партизан 61:66 (18:17, 12:17, 18:16, 13:16)

ВИЉНУС: Дворана: Сименс арена, гледалаца: 4.123, судије: Дифала (Француска), Картал (Турска), Лаврухин (Русија).

РИТАС: Сирвидис 2, Бичкаускис, Гедраитис, Холовеј 5, Круз 15, Еходас 2, Гирџиунас 3, Бенџиус 15, Блажевич 4, Каирис 10, Берстоу 5, Буткевичиус. Тренер: Даниниус Адомаитис.

ПАРТИЗАН: Волден 7, Загорац 7, Пејџ 17, Гордић 13 (6ск, 7ас), Параховски, Јарамаз, Милетић, Величковић, Бирчевић 5, Јанковић 4, Пејнерс 2, Мозли 11 (7ск). Тренер: Андреа Тринкијери.