Евролига: Црвена звезда изгубила од Фенербахчеа у Истанбулу

Кошаркаши Црвене звезде поражени су вечерас у Истанбулу од екипе Фенербахчеа са 93:79 (24:23, 18:18, 24:16, 27:22), у мечу 7. кола Евролиге.
evroliga

Најефикаснији у екипи Црвене звезде био је Немања Недовић са 17 поена, док је Лука Вилдоза додао 13, а Бен Бентил 12.

У победничком тиму најбољи је био Џонатан Мотли са 25 поена, док је Мелих Махмутоглу додао 20. Српски кошаркаш Марко Гудурић провео је на терену 26 минута, а за то време имао је учинак од 17 поена, четири скока и три асистенције.

Фенербахче је први на табели Евролиге са шест победа и једним поразом. Црвена звезда је у доњем делу табеле са једним тријумфом и шест пораза.

Звезда је у Истанбулу наступила са само 11 кошаркаса, пошто у саставу нису били Огњен Добрић, Лука Митровић, Стефан Марковић и Мирослав Радуљица.

Црвена звезда ће у наредном колу, 17. новембра на свом терену дочекати Асвел, док ће Фенербахче дан касније дочекати Панатинаикос.

Фенербахче је добро отворио меч и повео 18:6 у шестом минуту. Кошаркаши Црвене звезде су у финишу прве четвртине заиграли ангажованије и смањили предност Фенербахчеа, а домаћи тим је овај део меча добио 24:23.

"Црвено-бели" су боље ушли у другу четвртину, а у 15. минуту гости су повели 34:29. Фенербахче је успео да преокрене резултат и да прво полувреме добије резултатом 42:41.

Звезда је серијом 7:0 отворила трећу четвртину, а онда је уследила серија домаћег тима од 8:2 за 50:50 у 25. минуту. Домаћи кошаркаши су потом преузели вођство, које нису испуштали до краја треће четвртине.

Фенербахче је у последњи део меча ушао с вођством од 63:57. Кошаркаши турског клуба су се разиграли у последњој четвртини, а у 37. минуту имали су предност од чак 16 поена (87:71). "Црвено-бели" су до краја меча успели да ублаже пораз, а Фенербахче је на крају славио 93:79.