Евролига: Пораз црвено–белих у Истанбулу

Кошаркаши Црвене звезде изгубили су у петом колу Евролиге од Ефеса у Истанбулу и тако су остали на бројци од само једне победе у најелитнијем такмичењу Старог континента.
М

Нису могли црвено–бели да парирају вицешампиону Европе пред више од 12 хиљада његових навијача и бољом игром у трећој четвртини само су на тренутак довели меч у егал. Домаћин је одмах преузео иницијативу, док је Звезда имала доста проблема у нападу па је после првих 10 минута Ефес стигао до чак 12 поена предности – 21:9. Промашивали су у наставку црвено–бели и никако нису могли да смање заостатак. Играли су за нијансу боље, али ипак не довољно да се парира турској екипи и прво полувреме завршили су са само 26 поена.

Боље издање уследило је после одмора и несмотреност домаћина Звезда је знала да искористи како би ухватила прикључак. Контранападима прави серију 13:0 и стиже до изједначења – 49:49, а потом је на тренутак и повела 51:49. Лошим решењима у завршници треће деонице Београђани су допустили домаћину да поново пређе у вођство (56:51).

Није ризиковао Ефес и у последњих 10 минута додао је гас, решетао је тројке и рутински је меч привео крају.

Звезда ове седмице игра дупли програм, тако да ће већ у четвртак од 19 часова у дворани „Александар Николић“ дочекати Химки.

К. Б.

Ефес – Црвена звезда 85:70 (21:9, 17:17, 18:25, 29:19)

ИСТАНБУЛ: Дворана Синан Ердем, гледалаца: 12.500, судије: Лотермозер, Замојски, Папапетру.

ЕФЕС: Ларкин 13, Бубоа 5, Синглтон 3, Балбеј, Гечим, Шанл, Плајс 4, Мицић 26, Андерсон 7, Петерс 6, Данстон 10, Симон 11.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Кузмић 6 Човић, Браун Л. 18, Перпероглу 5, Давидовац 7, Лазић 9, Берон 6, Добрић 3, Гист 5, Џенкинс 6, Симанић, Оџо 5.