ЕВРОЛИГА: Пораз кошаркаша Црвене звезде од Албе

Ни у другом мечу дуплог програма Евролиге у Београду кошаркаши Црвене звезде нису славили пошто је берлинска Алба после продужетка дошла до тријумфа у 20. колу.
Ni 24 poena Kevina Pantera nisu bila od pomoći crveno–belima  Foto: Evroliga

Екипа Драгана Шакоте је пре само три дана неочекивано изгубила у Штарк арени од Жалгириса, а поправни против немачког састава није одрадила по плану па је после четири победе у низу, заређала два неуспеха и тако смањила шансе за пласман у плеј–оф. Имали су црвено–бели прилику да реше меч у своју корист, али су их промашаји у последњем нападу коштали пораза пошто су у продужетку одиграли лоше. Тако је Алба и у другом међусобном сусрету ове сезоне успела да тријумфује.

Меч је од почетка обећавао велику борбу и од прве четвртине је било ужарено на терену. Играо се кош за коша, смењивали су се ривали у вођству, а ритам је заиста био жесток. Тек у другој деоници црвено–бели су успели да направе већу разлику (30:25), али само на кратко, јер се промашеним зицерима донекле помогло гостима да ухвате прикључак, па чак и да поведу 35:33. Пантер је, међутим, био одличан пред одлазак на паузу и у завршници је постигао осам поена и омогућио свом тиму да после првих 20 минута поведе 43:39.

Боље су црвено–бели и почели у наставку, Берон је тројком режирао седам разлике (48:41) а екипа је играла на високом нивоу. Пљуштале су тројке и чувала се предност, али се на крају треће четвртине тим из Берлина распуцао и погађао је из свих позиција. У последњих 10 минута ушло се изједначеним резултатом (62:62). Поново се играло кош за кош, Звездина иницијатива била је већа, али се гости и даље нису предавали. Напето је било до самог краја, а домаћин је прокоцкао победу у последњем минуту. Пантер је погодио два слободна бацања за изједначење (79:79) а потом гости нису искористили напад. С друге стране, Звезда је имала прилику да реши утакмицу, али је Лазић промашио из тешке позиције, лопте се докопао Штимац који је шутирао за три поена и није имао среће. Уследио је продужетак у ком црвено–белима напад уопште није ишао, па су се брзо нашли у проблему јер је Алба повела 84:79. Пораз је био на видику, Звезди као да је понестало снаге и гости су на крају заслужено славили.

К.Б.

Црвена звезда – Алба 85:94 (22:21, 21:18, 19:23, 17:17, 6:15)

БЕОГРАД: Штарк арена, гледалаца: 14.400, судије: Христодолу, Ковалски, Лауринавичијус.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Кузмић 4, Пантер 24, Браун 12 (4ск, 3 ас), Лазић 5, Берон 9, Добрић 3, Гист 2, Џенкинс 4, Симанић 8, Јовановић, Оџо 2, Штимац 12 (6ск).

АЛБА: Мејсон 6, Сива 15 (3ас), Гифај 6, Ериксон 10 (5ск), Матисек, Шнајдер, Хермансон 13, Гедраитис 8 (4ск), Тиман 5, Кавано 4, Ноко 12 (5ск), Сикма 15 (10 ск, 4ас).