Евролига: Звезда прекинула црни низ и победила Валенсију

БЕОГРАД: Кошаркаши Црвене звезде победили су вечерас Валенсију са 76:73, у 15. колу Евролиге у хали "Александар Николић" у Београду.
z

Вечерашњим тријумфом Звезда је прекинула црни низ од пет узастопних пораза и сада има учинак од 5-10, док је Валенсија на девет победа и шест пораза.

У екипи Саше Обрадовића најбољи је био Џордан Лојд са 20 поена и шест асистенција, а Џони О''Брајант је убацио 15.

Најбољи у шпанском тиму био је Клемен Препелич са 15 кошева, колико је убацио и Луис Лабери.

Црвено-бели добро отворили меч, одиграли су одличну другу деоницу, након које су имали плус девет.

Друго полувремена донео је буђење Валенсије која је добрим акцијама успела да искористи неколико Звездиних грешака и да смањи двоцифрени заостатак.

У финишу деонице шпански тим појачао агресивност и пред последњих 10 минута резултат је био 57:57.

Велика борба виђена је у четвртој деоници, Звезда је два минута пре краја имала предност од три поена, а Давидовац је убацио важан шут за плус пет на нешто више од минут пре краја меча.

Успела је Валенсија да се приближи још једном на минус три, али више од тога није могла и Звезда је успела да упише пети тријумф у такмичењу.