Јокићев дабл-дабл у поразу Денвера, Богдановић играч одлуке

ДЕНВЕР: Кошаркаши Денвера поражени су код куће у дуелу с Хорнетисма са 115:107, уз дабл-дабл учинак Николе Јокића, док је Богдан Богдановић био играч одлуке у победи његове Атланте над Филаделфојом са 98:96.
n

Денвер је доживео 16. пораз у сезони због катастрофалне последње четвртине, коју је изгубио са чак 25 кошева разлике, а Јокић је за 35 минута на терену забележио 29 поена, 21 скок и пет асистенција, уз лош процената шута 13 од 34.

Денвер је сада испод 50 посто успешности, јер је забележио 15 победа и 16 пораза.

Богдановић је био играч одлуке у победи Атланте над Филаделфијом.

Српски бек се током меча поштено испромашивао, али је "прорадио" у финишу и серијом погодака у последња четири минута одлучујући допринео тријумфу Атланте над Филаделфијом са 98:96 на гостовању.

У завршницу меча ушао је без и једног поготка из игре са чак 13 промашаја и био је на корак од тога да буде трагичар.

Међутим, у самој завршници при вођству Филаделфије са 90:88 прво је погодио тројку, онда након техничке Џоела Ембида и слободно бацање, да би потом везао три шута за два и уместо трагичара постао јунак Хокса у Велс Фарго Центру.

Меч је завршио као трећи најефикаснији играч Атланте са 15 поена, уз пет скокова и две асистенције за 28 минута на паркету.