Јуниорско СП за кошаркаше: “Орлићи” водили 21 разлике, па се провукли

Србија – Порторико 75:74 (27:12, 16:28, 21:16, 11:18)
kosarka

Јуниорска кошаркашка репрезентација Србије остварила је максимални учинак у прва два кола Светског првенства на Криту. У утакмици у којој су имали предност од 21 поена (37:16 у другој четвртини) “орлићи” су постепено стајали док се ближио финиш и допустили су Порторику да пет минута пре краја поведе 69:68.

Срећом, најефикаснији играч наше екипе Филип Петрушев погодио је у том тренутку да врати предност, а исто је три и по минута пре краја урадио и Урош Трифуновић, кошем за 72:71. Партизанов таленат погодио је и после тога за 74:71, а “исецкани” финиш обележиле су серије промашаја, у којима Порториканци нису погодили у последња четири минута утакмице. Били су близу у последњем нападу, када је Ђовани Сантјаго две секунде пре краја гађао за победу са линије пенала. Лопта је скакутала по обручу, али ипак није упала у њега. Србија је тако победила, а селектор Александар Бућан одмах је делио лекције играчима, указујући им на грешке у завршници, у којој су имали низ прилика да лакше победе. Следећи меч "орлићи" ће играти против, такође, максималне Француске (2-0), сутра од 13.45 часова.