КЛС: Дунав плитак за Новосађане

Без проблема су црвено – бели прескочили још једну препреку, овога пута у заосталој утакмици Кошаркашке лиге Србије.
KK Vojvodina/R. Hadžić

Од старта се на терену видело ко је „старији“ и квалитетнији тим. Домаћини из Старих Бановаца бодове спаса за останак у лиги мораће да потраже у дуелима са слабијим ривалима, а Војводина се овим  тријумфом учврстила на другој позицији.

Црвено - белима није требало дуго да дође до опипљивије предности, а она је у другој деоници достизала и до 20 поена (27:47). Новосађани су играли покретљиво у дефанзиви, а разноврсно и прецизно у нападу, а мали пад концентрације при крају друге четвртине донео је плус 17 на полувремену (32:47).

„Блиц – кригом“ на почетку треће деонице Војводина је практично отклонила све дилеме око победника. Серијом 7:0, црвено – бели су стигли до 24 поена вишка, а како је време одмицало, предност је расла, стигавши до чак 32 поена (34:66).У последњој четвртини, када је све већ одавно било одлучено, играло се прилично неповезано и по принципу „трчи и пуцај“, те су домаћи успели да колико – толико ублаже пораз.

У наредној рунди КЛС, Војводина у недељу дочекује Слогу из Краљева.

Дунав-Војводина 72:94 (14:23, 18:26, 18:25, 22:20)

СТАРА ПАЗОВА: Хала “Парк”, гледалаца: 30. Судије: Арсенијевић, Пешић, Милорадовић.

ДУНАВ: Мајсторовић 10, Бургић 3, Драговић 8, Малиџан 6, Ковачевић 16, Вуковић 2, Нешовић 1, Грковић 16, Куљуховић, Вучићевић 4 (6ас), Јузбашић 2.

ВОЈВОДИНА: Николић 5, Беслаћ 16 (8ск), Марић 19, Недељков 3, Гаћеша 6, Бјелица 13, Јововић 4 (7ас), Савић 10, Ракићевић 7, Зарић 5, Љубичић 3.