КЛС: Металац претврд Новосађанима

ВАЉЕВО: Кошаркаши Војводине, мада су у последњој деоници били близу преокрета, нису успели да славе у Ваљеву, пре свега због великог броја грешака, изгубљених лопти и слабијег процента шута за два поена.
Kosarka vesti

За утеху Новосађанима је чињеница да су на свом терену славили са већом разликом, те ће у случају истог броја бодова бити испред Металца.

Прва четвртина одиграна је у изједначеном ритму, те су се екипе смењивале у вођству. Ипак, почетком друге деонице почели су проблеми црвено – белих, који су се огледали и мноштву изгубљених лопти (чак 14 до краја полувремена), непрецизним шутевима и порозном одбраном коју су домаћи лако пробијали. Требало је играчима Војводине скоро пет минута до првих поена у овом периоду игре, а за то време домаћи су направили серију од 15:0. Имали су изабраници Михајла Почека у неколико наврата 15 поена вишка, али су Новосађани у финишу првог дела игре, захваљујући Јањићу, успели да на одмор оду са подношљивим заостатком (44:34).

Трећа деоница почела је слично као и претходна, Металац је убацио пет поена, али су гости повезали неколико осмишљених и добрих напада, те смањили заостатак на осам поена (58:50). Ипак, уследила је серија Металца од 9:0, те до тада максималних 17 поена вишка за домаће (67:50). У последњој четвртини солидно су одиграли новосадски момци, али, испоставило се, касно су упалили. Затегли су одбрану црвено – бели, ушли у прави ритам, те након тројки Јањића и Бировљева стигли на минус четири (73:69). Но, нису успели гости да одрже висок ниво игре који би им донео потпуни преокрет, те су бодови остали у Ваљеву.

Металац – Војводина 89:81  (16:18, 28:16, 25:20, 20:27).

Хала спортова у Ваљеву, гледалаца: 350. Судије: Илић, Крстић, Маричић.

МЕТАЛАЦ: Јелић, Стаменић 6, Турбић, Ђукановић 18 (9 ск), Ђекић, Крстовић 17, А. Васић 20, Маројевић, Чоловић, Павловић 5, Каплановић 23, Д. Васић.

ВОЈВОДИНА: Зарић 10, Стојановић 2, Бербаков 4 (7 ас), Јањић 14, Бјелица 8, Бранковић 13, Виријевић, Прица 8, Силађи 12 (9 ск), Чабрило, Атанасов 2, Бировљев 8.

У наредном колу, у петак, Војводина на Спенсу дочекује Беовук.