КЛС: Војводина боља од Беовука (100:77)

Беовук – Војводина 77:100  (24:25, 21:24, 19:22, 13:29) Одличну партију пружили су ученици тренера Филипа Соцека у 3. колу КЛС. Била је то мудра, зрела и ефикасна игра, након које је у Београду пала стотка у режији црвено–белих новосадских кошаркаша.
1

Колектив је тријумфовао над појединцима, с обзиром да су у табору домаћина две трећине поена постигла двојица играча, док су сви играчи из Новог Сада изашли на паркет, у сваком моменту делујући као складна целина.

Прва четвртина донела је резултатску клацкалицу у којој ни један тим није успео да стекне више од четири поена предности. Сјајан и кошгетерски расположен у домаћој екипи био је Немања Безбрадица, као и његов имењак Вучићевић, па су њих двојица у првом полувремену постигли 38 од укупно 45 поена домаћих, док је у Воши у том периоду двоцифрен био само Лука Анђушић.

У наставку, кошгетери Беовука су полако али сигурно посустајали, а разгоропадили су се Бранимир Бербаков, Алекса Бировљев, Ђорђе Џелетовић и остали момци у црвено–белој опреми. Потпуна рапсодија Новосађана наступила је у последњој четвртини, након уводне серије од 7:0, а потом и 14:2. Већ после четири минута игре у том периоду Војводина је имала 15 поена вишка и победник се могао наслутити. Играчи Војводине нису дозволили грогираном противнику да се придигне, већ су наставили у високом ритму и стигли до заслужене и убедљиве, друге првенствене победе.