КЛС: Воша прешла Златибор

Сјајна представа црвено – беле млађарије и победа на отварању 24. кола Кошаркашке лиге Србије, тријумф којим је два кола пре краја првенства Војводина и математички обезбедила опстанак.
kls-logo

Гледаоци који су дошли да бодре Вошу против тима из Чајетине могли су да уживају у доброј кошарци, али и два сјајна потеза: спектакуларном закуцавању Данила Матовића  преко чувара, те сјајној финти уз тројку Алексе Стојановића којим је меч дефинитивно преломљен.

На старту меча мало је шкрипало у одбрани црвено – белих , те доминацији физички супериорнијих гостију под обручима. Ипак, након неколико одличних напада и серије од 8:0, Војводина је после дужег времена повела (35:32), а на полувреме је отишла минималном предношћу (46:45).

У уводним минутима треће деоници виђена је одлична кошарка изабраника Филипа Соцека, након добре дефанзиве ређали су се брзе и прецизне нападачке акције. Имали су црвено – бели плус девет (58:49), али тада су гости “затегли” одбрану, заиграли покретљив пресинг и увели домаће у проблеме, брзо ухвативши прикључак. У последњој четвтини Војводина је тешком муком одржавала минималну предност, али је финиш домаћег тима био сјајан. На минут и по до краја, када је Војводина имала седам поена вишка, млади плеј Алекса Стојановић сјајно се ослободио бившег капитена Војводине, Крсте Бјелице, а потом погодио тројку за плус 10 и тиме је прича била завршена.