КЛС: Воша постигла преко сто поена у Земуну

У 15. колу Кошаркашке лиге Србије новосадска Војводина савладала је Младост из Земуна у гостима са 80:104 (17:29, 15:26, 25:26, 23:23).
KK Vojvodina/F. Bakic

Кошаркаши новосадске Војводине демонстрирали су силу у Земуну, где су убедљиво поразили домаћу Младост, дужника који их је савладао на Спенсу у првом делу првенства (104:95). С обзиром да је тим из Горње вароши један од директних ривала црвено – белима у борби за пласман у Суперлигу, ово је изузетно вредна победа Новосађана, која им даје реалне могућности да на крају остваре циљ.

Оно што новосадске љубитеље кошарке радује исто колико и тријумф у Земуну је одлична игра чете Филипа  Соцека. Већ након два и по минута игре црвено – бели су повели и до краја нису испуштали вођство. Оно је већ на полувремену износило великих 23 поена (32:55), па се победник још тада могао наслутути. Ни у наставку млади новосодски кошаркаши нису попуштали, а колико су  били доминантни говори резултат 2,38 минута пре краја меча: 71:100.

Оно што већ трећу сезону краси млади тим Воше  показало се и у Земуну: висок темпо свих 40 минута, ротација свих 12 играча који гину за сваку лопту, а у таквом консталацији ствари нико са сигурношћу не може да предвиди ко ће бити шутерски расположен и кога треба посебно чувати. Поред двојице кошгетера махом “претплаћених” на двоцифрен број поена, јуче су и остали момци решетали кош Земунаца, показавши да тријумф против чачанског Борца у прошлом колу није био случајан.

МладостВојводина 80:104  (17:29, 15:26, 25:26, 23:23)

ЗЕМУН: Хала Визура спорт, гледалаца: 400. Судије: Глишић, Прпа, Свркота.

МЛАДОСТ: Малбаша 3, Нешовић 7, Бабовић 6, М. Новаковић, Драшковић 2, Малиyан 11, А. Новаковић 20, Николић 9, Бркић 7, Бјелић 12, Ксуксин, Свилар 3.

ВОЈВОДИНА: Зарић 17, Стојановић 3, Бербаков 1 (6 ас), Јањић 16 (9 ск), Бјелица 19 (9 ас), Прица 11, Силађи 10, Чабрило 9, Атанасов 9, Бировљев 6, Опачић 3, Виријевић.

У наредном, 16. колу (субота), Војводина дочекује ОКК Београд.