КЛС:  Воши војвођански дерби

Заслужено и убедљиво кошаркаши Војводине савладали су суботички Спартак у војвођанском дербију који је одигран у оквиру 12. кола Кошаркашке лиге Србије. Новосађани су водили током целог меча, а утакмицу дефинитивно преломили крајем треће четвртине.
Meč Vojvodina -Spartak Foto: dnevnik.rs/F. Bakić

Војводина је успела да се одлепи већ на старту, након седам узастопних поена Марка Бранковића, што је било довољно за вођство од 13:4. Тренер гостију Љуба Видачић је реаговао тајм-аутом што је уродило плодом јер су се "голубови" распуцали и направили серију од 8:0, што је у финишу прве деонице успео да анулира Крсто Бјелица. У наставку гостима је добро функционисао "пик енд рол", али када су црвено-бели за то успели да нађу решење поново су се након две тројке Јањића вратили на плус девет (34:25). Имала је Војводина нешто касније и десет поена вишка, а на одмор се отишло резултатом 44:37.

У наставку кренула је већ препознатљива "машина" Војводине која меље све пред собом. Поново се распуцао Јањић, предност Воше је из минута у минут расла и у финишу треће деонице износила 18 поена (71:53). Победник је већ тада одлучен и у последњој четвртини Новосађани су рутински одржавали велику предност, дошавши до шесте победе у КЛС.

Војводина - Спартак 96:77 (23:19, 21:18, 28:19, 24:21)

НОВИ САД: Велика сала Спенса, гледалаца 500, судије: Јурас, Николић, Нинковић.

ВОЈВОДИНА: Зарић 6, Стојановић 6 (5ас), Бербаков 2, Јањић 23, Бјелица 15 (5ас), Бранковић 22 (7ск), Прица 4, Ковачевић 2, Чабрило, Атанасов 10, Бировљев 6, Матовић.

СПАРТАК: Јовановић 12 (11ск), Христов 14, С. Газибеговић, Николић 16 (4ас), Пејић 9, Лучић 9, Којовић, В. Газибеговић 16, Куриyа, Барна 1.