Кошаркаши Партизана победили Борац у АБА лиги

ЧАЧАК: Кошаркаши Партизана победили су вечерас у Чачку екипу Борца резултатом 81:62 (19:12, 23:22, 11:11, 28:17) у мечу шестог кола регионалне АБА лиге.
kosarka pixabay.

Најефикаснији у екипи Партизана био је Урош Трифуновић, који је постигао 14 поена, док је Данило Анђушић убацио 12. Зек Ледеј и Џејмс Нанели су додали по 11 поена. Код домаћих, најбољи је био Марко Радоњић са 15 поена.

Партизан је први на табели са свих шест победа, док је Борац последњи са шест пораза.

"Црно-бели" ће у наредном колу на свом терену играти са Сплитом, док ће Борац гостовати у Подгорици екипи Студентског центра.

Партизан је прву четвртину добио 19:12, а "црно-бели" су потом у 18. минуту стигли до двоцифрене предности (35:24). Домаћи кошаркаши су краја првог полувремена успели да смање предност гостију на 42:34.

Борац је у трећој четвртини смањио предност Партизана на 45:41, али су гости у последњи део меча ушли с вођством од 53:45. Кошаркаши Партизана су тројкама у последњој четвртини "сломили" отпор играча Борца и заслужено су стигли до новог тријумфа у АБА лиги.