Кошаркаши Звезде победили Лимож, Човић најзаслужнији

БЕОГРАД: Кошаркаши Црвене звезде успешно су започели Топ 16 фазу Еврокупа, пошто су вечерас у 1. колу Г групе у Београду савладали Лимож са 83:71 (25:16, 15:16, 18:16, 25:18).
zvezda, kk crvena zvezda

Звезда је сјајном игром у последњој четвртини сломила отпор Француза, и уз одличну партију Филипа Човића дошла до првих бодова у наставку так­мичења.

Боље је почела Звезда, била је у вођству, а из ритма црвено – беле је избацила судијска грешка, када су признали тројку Хауарда после истека времена напада, па као да им то није било доста, досудили су и техничку грешку домаћој екипи. Ипак, после девет везаних поена расположеног Регленда, Звезда је имала осам поена предности, а на крају прве деоницем вишак је износио девет поена. Наставили су изабраници Милана Томића у истом ритму, а одбрана је врло добро функционисала. Из добре дефанзиве, ређали су се и добри напади, а након поена Оџа, наш тим је имао макасималних плус 13 у првом полувремену (36:23). Звезда је пропустила да већ тада стекне велики капитал, посутала је у финишу првог дела, те се на одмор отишло резултатом 40:32.

Звезда је доста смушено ушла у трећу деоницу, коју су гости отворили са 5:0. Након тројке Мајлса, Лимож је стогао на свега минус два (44:42), али онда је сјајну ролу започео Бориша Симанић: делио је рампе, поентирао и асистирао, али и у финишу тог периода зарадио 4. личну грешку. Ипак, Звезда је одр­жавала солидну залиху, али почетком последње четвртине, поново су се јавили проблеми. Расел је брзо убацио пет поена, а Звезда је слаб шут и неорганизоване нападе компензоввала мноштво офанзивних скокова. То је потрајало док у игру није ушао Филип Човић, који је био фантастичан. Од резултата 60:58, највише захваљујући омаленом плеју који је погађао тројке и делио асистенције црвено – бели су направили серију 14:3 и испоставило се, стекли предност за мирну завршницу и прву победу.

Д. Кнежић

Црвена звездаЛимож 83:71 (25:16, 15:16, 18:21, 25:18)

БЕОГРАД: Хала “Александар Николић”, гледалаца: 5.900. Судије: Перуга, Папапетру, Виклики

Ц. ЗВЕЗДА МТС: Регленд 9, Човић 12 (6ас), Кешељ 9, Перпероглу 10 (8ск), Давидовац (6ас), Ненадић, Лазић, Берон 13, Ристић, Симанић 11, Цирбес 11, Оџо 8.

ЛИМОЖ: Инглиш 1, Харди 20, Росеље 5, Тејлор 5 (7ас), Базиле, Мајлс 8, Ј. Бутеј 3,  Самуелс 7, Хауард 11, А. Бутеј 11.